Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie w formie karty podatkowej19 Sierpnia 2011

  rocznie), nie dotyczy podatników opodatkowanych w formie karty podatkowej. Będąc na karcie podatkowej jak najbardziej można być jednocześnie podatnikiem czynnym VAT. (...)

 • Umowa na zastępstwo22 Września 2009

  Przyjąłem do pracy do sklepu na umowę o pracę na zastępstwo pracownicę Z, która w chwili obecnej zaszła w ciążę i przebywa na chorobowym, a zastępowała inną pracownicę X (umowa (...)

 • Obowiązek rozliczania w Polsce8 Września 2009

  prowadzeniu dzialanosci z zagranicy co jest dla mnie duzo latwiejsze, dokladnie z Anglii na Allegro. Moje pytanie jakie warunki musze spelniac by nie rozliczac sie w Polsce? Jestem wymeldowany (...)

 • Karta podatkowa a kasa fiskalna9 Grudnia 2010

  korzysta z opodatkowania w formie karty podatkowej, to dla celów VAT musi prowadzić ewidencję sprzedaży. Ma to na celu zarówno ustalenie faktu i momentu przekroczenia limitu pozwalającego (...)

 • Odliczenie składki zdrowotnej od podatku27 Maja 2006

  którą zmniejsza się podatek, nie może przekroczyć 7,75% podstawy wymiaru tej składki. Wysokość wydatków na składki zdrowotne ustala się na podstawie dokumentów stwierdzających ich (...)

 • Widywanie dziecka28 Września 2016

  Jestem 3 lata po slubie, mam 3 letniego synka. Chce sie rozstac z moja zona, lecz nie chce utracic kontaktu z synem. Wiem jak dlugo ciagna sie sprawy rozwodowe. Zona powiedziala ze nie ma problemu

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)7 Kwietnia 2006

  amerykańskie. Jak w tej sytuacji pobiera sie podatki? ZUS pobiera mamie zliczki na podatek dochodowy. W Stanach też mama płaci podatek od tamtejszej emerytury. Czy dochody osiagnięte z (...)

 • Opodatkowanie dochodu z pracy za granicą10 Czerwca 2005

  Zamierzam zamieszkać na stałe w Polsce i pracować w Wielkiej Brytanii dla brytyjskich linii lotniczych jako stewardesa na 3/4 etatu. Moja pensja będzie wypłacana w funtach brytyjskich i składa (...)

 • Abstrakcyjność zobowiązania wekslowego13 Lipca 2005

  podpisany tylko podpisem (jak podpis na karcie wzorów podpisów, bez zaznaczenia imienia i nazwiska) Po 6 latach od podpisania weksla pracownik otrzymał wezwanie do pokrycia weksla, który (...)

 • Przedawnienie a postępowanie karne29 Kwietnia 2010

  odpowiedzi na moje pismo, że nie będę w marcu 2010 r. składać wyjaśnień dotyczących 2003 r. ze względu na przedawnienie, UKS odpowiedział, że w listopadzie 2009 (bez podania konkretnej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane