Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Skarga na przewlekłość postępowania egzekucyjnego19 Lipca 2005

  administracji nie może dysponować tytułem wykonawczym przeciwko dłużnikowi zajętej przez ten organ wierzytelności. Zgodnie bowiem z art. 71b ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (...)

 • Prawo pierwokupu nieruchomości przez sąsiada25 Sierpnia 2010

  istnieje obowiązek poinformowania sąsiadów o zamiarze zbycia działki rolnej? Jeśli powinien być poinformowany, to czy po dokonaniu zakupu działki przez osobę trzecią mogę skorzystać (...)

 • Dom wybudowany na działce spadkodawcy12 Czerwca 2006

  , jest w zasadzie trzypokojowym parterowym mieszkankiem. Czy moja siostra jako współwłaściciel działki może użytkować to mieszkanie? Starym domem rodziców rozporządza jak własnym (choć (...)

 • Szybszy wykup działki przez gminę8 Grudnia 2011

  Czy mogę wymusić na gminie jak najszybszy wykup i wypłatę odszkodowania zajętej części działki? Niestety nie jest możliwym nakłonienie gminy na szybszy wykup nieruchomości w związku (...)

 • Zabudowanie drogi koniecznej14 Maja 2004

  może doprowadzić do swojej działki media (czyli wspomniane przez Panią instalacje wodne, gazowe, elektryczne, itp.). Proszę jednak pamiętać, iż fakt, iż nieruchomość Pani posiada także (...)

 • Służebność drogowa - prawa i obowiązki3 Października 2006

  mówiący o wygaśnięciu roszczeń i czy ustne żądanie właściciela działki władnącej obliguje mnie do przesunięcia ogrodzenia? Czy służebność drogowa pozwala na przejazd i przejście tylko właścicielowi (...)

 • Wzniesienie budynku przez samoistnego posiadacza25 Lutego 2005

  wartość zajętej na ten cel działki. Decyduje o tym stan z chwili realizacji przez posiadacza prawa wykupu, a nie stan z momentu wzniesienia go. Wartość ta oceniana jest według cen rynkowych. Osoba, (...)

 • Służebność przejazdu6 Września 2012

  1021/57, OSN 11/59, poz. 51), wyjaśniając, że czasowa możność dojazdu do drogi publicznej przez grunt sąsiadów nie wyłącza dochodzenia ustanowienia służebności drogi koniecznej, ponieważ (...)

 • Postawienie ogrodzenia bez zgody sąsiada15 Marca 2011

  istnieje dobry obyczaj uczestniczenia w kosztach budowy płotów, murków itp. urządzeń rozgraniczających działki podjętej czy zainicjowanej przez sąsiada. Ważną kwestią (...)

 • Działka budowlana5 Października 2010

  ustawy o samorządzie gminnym., który umożliwia zaskarżenie do sądu bezczynności organu gminy, jak jednak wskazuje się w literaturze przedmiotu oraz jak można wywnioskować z dotychczasowego

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Samowolka budowlana (?) sąsiada na mojej działce

  Witam, W bieżącym miesiącu na podstawie aktu notarialnego po zmarłych rodzicach zostałem właścicielem działem 147/2 oraz 86. Na działce 147/2 (...)

 • Granica działki

  Witam! Mam pewien problem z moim sąsiadem. Postaram się jak najdokładniej opisać moją sytuację. Jakieś 25 lat temu wybudowaliśmy dom, w którym (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane