Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Skarga na przewlekłość postępowania egzekucyjnego19 Lipca 2005

  administracji nie może dysponować tytułem wykonawczym przeciwko dłużnikowi zajętej przez ten organ wierzytelności. Zgodnie bowiem z art. 71b ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (...)

 • Prawo pierwokupu nieruchomości przez sąsiada25 Sierpnia 2010

  istnieje obowiązek poinformowania sąsiadów o zamiarze zbycia działki rolnej? Jeśli powinien być poinformowany, to czy po dokonaniu zakupu działki przez osobę trzecią mogę skorzystać (...)

 • Dom wybudowany na działce spadkodawcy12 Czerwca 2006

  , jest w zasadzie trzypokojowym parterowym mieszkankiem. Czy moja siostra jako współwłaściciel działki może użytkować to mieszkanie? Starym domem rodziców rozporządza jak własnym (choć (...)

 • Szybszy wykup działki przez gminę8 Grudnia 2011

  Czy mogę wymusić na gminie jak najszybszy wykup i wypłatę odszkodowania zajętej części działki? Niestety nie jest możliwym nakłonienie gminy na szybszy wykup nieruchomości w związku (...)

 • Zabudowanie drogi koniecznej14 Maja 2004

  może doprowadzić do swojej działki media (czyli wspomniane przez Panią instalacje wodne, gazowe, elektryczne, itp.). Proszę jednak pamiętać, iż fakt, iż nieruchomość Pani posiada także (...)

 • Służebność drogowa - prawa i obowiązki3 Października 2006

  mówiący o wygaśnięciu roszczeń i czy ustne żądanie właściciela działki władnącej obliguje mnie do przesunięcia ogrodzenia? Czy służebność drogowa pozwala na przejazd i przejście tylko właścicielowi (...)

 • Służebność przejazdu6 Września 2012

  1021/57, OSN 11/59, poz. 51), wyjaśniając, że czasowa możność dojazdu do drogi publicznej przez grunt sąsiadów nie wyłącza dochodzenia ustanowienia służebności drogi koniecznej, ponieważ (...)

 • Wzniesienie budynku przez samoistnego posiadacza25 Lutego 2005

  wartość zajętej na ten cel działki. Decyduje o tym stan z chwili realizacji przez posiadacza prawa wykupu, a nie stan z momentu wzniesienia go. Wartość ta oceniana jest według cen rynkowych. Osoba, (...)

 • Postawienie ogrodzenia bez zgody sąsiada15 Marca 2011

  istnieje dobry obyczaj uczestniczenia w kosztach budowy płotów, murków itp. urządzeń rozgraniczających działki podjętej czy zainicjowanej przez sąsiada. Ważną kwestią (...)

 • Działka budowlana5 Października 2010

  ustawy o samorządzie gminnym., który umożliwia zaskarżenie do sądu bezczynności organu gminy, jak jednak wskazuje się w literaturze przedmiotu oraz jak można wywnioskować z dotychczasowego

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • bezprawne wejście sasiada na działkę

  Moi rodzice aktualnie są właścicielem działki. Mój dziadek ? poprzedni właściciel tej działki udostępnił (bez wpisów do ksiąg i prawdopodobnie (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane