Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Działka budowlana5 Października 2010

  ustawy o samorządzie gminnym., który umożliwia zaskarżenie do sądu bezczynności organu gminy, jak jednak wskazuje się w literaturze przedmiotu oraz jak można wywnioskować z dotychczasowego

 • Kontrola realizacji środka egzekucyjnego19 Października 2006

  jednak zwrócić uwagę, że kontrola opisywana w tym przepisie, jak się wydaje, nie daje uprawnienia, by sprawdzać u dłużnika prawidłowość czynności egzekucyjnych wykonanych przez organ egzekucyjny. 

 • Postawienie ogrodzenia bez zgody sąsiada1 Sierpnia 2016

  w kosztach budowy płotów, murków itp. urządzeń rozgraniczających działki podjętej czy zainicjowanej przez sąsiada. Ważną kwestią jest to czy dokonane zostało rozgraniczenie (...)

 • Umowa przedwstępna na zakup działki budowlanej9 Września 2011

  której działka byłaby w jakiś sposób opisana ( np. na podstawie dokonanego podziału przez geodetę ) ... czy nie ma takiej możliwości do momentu wydzielenia działki? W przedstawionej sytuacji (...)

 • Ograniczenia związane z obecnością linii wysokiego napięcia26 Lipca 2012

  którym wzniesiono budynek lub inne urządzenie o wartości przenoszącej znacznie wartość zajętej na ten cel działki, może żądać, aby ten, kto wzniósł budynek lub inne urządzenie, (...)

 • Wodociąg a służebność przesyłu9 Grudnia 2008

  czasie (budowy wodociągu) właścicielem działki była gmina. Czy mogę zażądać od sąsiada całkowitego usunięcia linii wodociągowej z mojej działki (ma możliwość pociągnięcia (...)

 • Zalanie mieszkania a brak ubezpieczenia23 Sierpnia 2010

  musi dochodzić swojego roszczenia od sprawcy, gdyż zostaje ono zaspokojone przez towarzystwo ubezpieczeniowe, które następnie samo dochodzi wypłaconej kwoty od sprawcy. Zatem możecie Państwo

 • Egzekucja komornicza - obowiązki dłużnika25 Listopada 2013

  prawnej: Jak odzyskać pieniądze, których pozbył się dłużnik? Jeżeli natomiast chodzi o możliwość zażądania przez komornika spisu faktur, najpewniej jest to skutek wykorzystania (...)

 • Zniesienie służebności drogi koniecznej3 Stycznia 2006

  Przez moją działkę, między budynkami ustanowiona jest służebność drogi dojazdowej do działki (grunt orny) sąsiada. Dwa lata temu sąsiad sprzedał część działki władnącej (...)

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną17 Maja 2006

  majątek, co jest do podważenia, bo kwota według rachunków zgromadzonych będzie więcej jak dwukrotnie wyższa (na sporą część nie mamy rachunków bo nikt nie spodziewał się takiego obrotu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Samowolka budowlana (?) sąsiada na mojej działce

  Witam, W bieżącym miesiącu na podstawie aktu notarialnego po zmarłych rodzicach zostałem właścicielem działem 147/2 oraz 86. Na działce 147/2 (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Granica działki

  Witam! Mam pewien problem z moim sąsiadem. Postaram się jak najdokładniej opisać moją sytuację. Jakieś 25 lat temu wybudowaliśmy dom, w którym (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane