Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Bezumowne korzystanie z części gruntu16 Marca 2007

  podejmowanie uchwał wspólnoty. Czy w takiej sytuacji mogłem wyrazić osobistą zgodę by sąsiad zajął część działki której udział należy do mnie, oraz czy wspólnota ma prawo żądać (...)

 • Odległość budynku od działki niezabudowanej16 Października 2007

  to możliwości zabudowy działki przez sąsiada. odległość budynku, działka niezabudowana, działki, nieruchomość, oświetlenie, nieruchomość, budynek

 • Budowla sąsiada na cudzym terenie26 Października 2007

  według prawa mogę jako właściciel terenu (brak przejazdu na dalszą część swojej działki) sam bez zgody sąsiada rozebrać (zburzyć) część stodoły usytuowanej na mojej posesji? (...)

 • Gałęzie drzewa nad sąsiednią nieruchomością14 Listopada 2005

  sąsiada listem poleconym za potwierdzeniem odbioru) gałęzie nie zostały usunięte, to właściciel działki sąsiedniej może to zrobić sam i żądać zwrotu kosztów. Naszym zdaniem wezwanie (...)

 • Zniesienie współwłasności domu jednorodzinnego12 Maja 2005

  działka stanowiąca podstawę nieruchomości wspólnej. Ustawa nie określa górnej granicy wielkości tej działki, dlatego należy przyjąć, że może ona być dowolnie wielka. Natomiast dolna granica (...)

 • Dom częściowo stojący na cudzym gruncie20 Maja 2003

  Odziedziczyłem dom, który częściowo jak się okazuje stoi na działce sąsiada. W jaki sposób mogę stać się właścicielem części działki sąsiada, na której stoi dom? Sąsiad (...)

 • Zajęta wierzytelność przez US19 Marca 2007

  dłużnika zajętej wierzytelności zajęcia wierzytelności. Czyli można skierować egzekucję do całego majątku dłużnika zajętej wierzytelności (art. 91 ustawy). Co do weksla to Urząd Skarbowy (...)

 • Ochrona posiadania8 Kwietnia 2003

  Jestem właścicielem działki. Po jej kupnie okazało się, że jej część zajmuje bezprawnie sąsiad. W jaki sposób mogę odzyskać należącą do mnie część działki (jakie (...)

 • Nabycie własności gruntu od spółdzielni7 Sierpnia 2007

  właściciel przeniósł na niego własność zajętej działki za odpowiednim wynagrodzeniem. Właściciel gruntu, na którym wzniesiono budynek lub inne urządzenie o wartości przenoszącej znacznie (...)

 • Odbiór domu wybudowanego niezgodnie z pozwoleniem2 Kwietnia 2007

  na bliską odległość budynku od granicy działki sąsiada nie mogę zrobić odbioru budynku. Na budynku od strony działki sąsiada znajdują się dwa okna. Sąsiad nie wnosi roszczeń (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Samowolka budowlana (?) sąsiada na mojej działce

  Witam, W bieżącym miesiącu na podstawie aktu notarialnego po zmarłych rodzicach zostałem właścicielem działem 147/2 oraz 86. Na działce 147/2 (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Granica działki

  Witam! Mam pewien problem z moim sąsiadem. Postaram się jak najdokładniej opisać moją sytuację. Jakieś 25 lat temu wybudowaliśmy dom, w którym (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane