Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wybudowanie domu na nie swojej nieruchomości22 Maja 2003

  pod powierzchnią gruntu budynek lub inne urządzenie o wartości przenoszącej znacznie wartość zajętej na ten cel działki, może żądać, aby właściciel przeniósł na niego własność zajętej (...)

 • Budowa na cudzej działce9 Czerwca 2009

  budynku na nieruchomości sąsiedniej ma roszczenie o wykupienie zajętej części gruntu, jak również części, która straciła znaczenie gospodarcze ze względu na powyższy fakt. (...)

 • Bezumowne korzystanie z części gruntu16 Marca 2007

  podejmowanie uchwał wspólnoty. Czy w takiej sytuacji mogłem wyrazić osobistą zgodę by sąsiad zajął część działki której udział należy do mnie, oraz czy wspólnota ma prawo żądać (...)

 • Odległość budynku od działki niezabudowanej16 Października 2007

  to możliwości zabudowy działki przez sąsiada. odległość budynku, działka niezabudowana, działki, nieruchomość, oświetlenie, nieruchomość, budynek

 • Hipoteka łączna9 Maja 2005

  -wolny od wpisów." Czy w tej sytuacji nabywając część ułamkową działki, która ma być wydzielona z całości działki, dla której jest założona księga wieczysta i dokonując odpowiedniego (...)

 • Budowla sąsiada na cudzym terenie26 Października 2007

  według prawa mogę jako właściciel terenu (brak przejazdu na dalszą część swojej działki) sam bez zgody sąsiada rozebrać (zburzyć) część stodoły usytuowanej na mojej posesji? (...)

 • Odszkodowanie od posiadacza nieruchomości30 Stycznia 2006

  cel działki, może żądać, aby właściciel przeniósł na niego własność zajętej działki za odpowiednim wynagrodzeniem. Zawarcie umowy o przeniesienie własności zajętej pod (...)

 • Wstrzymanie procedury podziału nieruchomości31 Maja 2010

  połowę a dostęp wydzielonej działki leżącej z tyłu (dalej od drogi publicznej) zapewnić przez drogę biegnącą obrzeżem działki sąsiada, służącą dla potrzeb jego samego (...)

 • Gałęzie drzewa nad sąsiednią nieruchomością14 Listopada 2005

  sąsiada listem poleconym za potwierdzeniem odbioru) gałęzie nie zostały usunięte, to właściciel działki sąsiedniej może to zrobić sam i żądać zwrotu kosztów. Naszym zdaniem wezwanie (...)

 • Dom częściowo stojący na cudzym gruncie20 Maja 2003

  Odziedziczyłem dom, który częściowo jak się okazuje stoi na działce sąsiada. W jaki sposób mogę stać się właścicielem części działki sąsiada, na której stoi dom? Sąsiad (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Samowolka budowlana (?) sąsiada na mojej działce

  Witam, W bieżącym miesiącu na podstawie aktu notarialnego po zmarłych rodzicach zostałem właścicielem działem 147/2 oraz 86. Na działce 147/2 (...)

 • Granica działki

  Witam! Mam pewien problem z moim sąsiadem. Postaram się jak najdokładniej opisać moją sytuację. Jakieś 25 lat temu wybudowaliśmy dom, w którym (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane