Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  art. 38. § 1. k.p.c. powództwo o własność lub o inne prawa rzeczowe na nieruchomości, jak również powództwo o posiadanie nieruchomości można wytoczyć (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  nie jest przedawniony. Mając na uwadze powyższe należy uznać, że roszczenie w momencie wniesienia powództwa przez PKP nie było przedawnione. Również obecnie sam nakaz zapłaty (...)

 • Jak ustanowić prawo do zarządzania spadkiem po śmierci mamy? 17 Czerwca 2015

  dziedziczenia wynika, że prawa i obowiązki zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na spadkobierców. Na tej podstawie Pani brat, w chwili śmierci matki, otrzyma udział w nieruchomości (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  Jestem zatrudniony w pewnej firmie transportowej. Mam podpisaną umowę o pracę na czas nieokreślony. Musiałem również podpisać umowę o zakazie konkurencji na okres 6 miesięcy (...)

 • Kompetencje inspektora nadzoru budowlanego6 Kwietnia 2005

  stała tam od wojny jeszcze i mam pismo z Referatu Urbanistyki i Administracji budowlanej, że nigdy nikt nie występował o remonty bądź przebudowy lub pozwolenia na budowę na (...)

 • Czy można wypowiedzieć umowę najmu lokatorowi bez podania przyczyny?19 Maja 2015

  warunki przewidziane dla lokalu zamiennego. 4. Nie później niż na pół roku naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego, właściciel może wypowiedzieć stosunek prawny, (...)

 • Wydziedziczenie dzieci18 Lipca 2012

  ustalania zachowku. Dzieci (ewentualnie wnuki) będą mogły domagać się zachowku albo jego uzupełnienia. Roszczenia uprawnionego z tytułu zachowku oraz roszczenia spadkobierców (...)

 • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem. 3 Lipca 2015

  zawierać sygnaturę akt. § 3. Do pisma należy dołączyć pełnomocnictwo, jeżeli pismo wnosi pełnomocnik, który przedtem nie złożył pełnomocnictwa. § 3 . Przepisu § (...)

 • Jak przygotować się do rozwodu? 28 Kwietnia 2015

  tym wypadku następują skutki takie, jak gdyby żaden z małżonków nie ponosił winy. Jeżeli wyrażą Państwo zgodną wolę odstąpienia od orzekania o winie, sąd nie wyda (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia15 Stycznia 2008

  rozwiązania umowy o pracę. Jeżeli pracodawca nie wyraził zgody na rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron, do rozwiązania tej umowy nie doszło. Inny charakter (...)

 • Wyjście wspólnika z spółki z o.o. 25 Czerwca 2015

  udziałów można skierować sprawę do sądu rejestrowego o zastąpienie tej zgody. Jest to zasadne, gdy istnieją ku temu ważne powody.    Nie ulega wątpliwości, że do (...)

 • Prawo do zachowku a przekazanie gospodarstwa6 Marca 2009

  ;żnych dziedzin prawa ma niejednorodny charakter, jednakże ze względu na zakres regulacji oraz cel, jakiemu ma służyć, nie może być ona z punktu widzenia zachowku traktowana tak, (...)

 • Ochrona najemcy przed wynajmującym1 Grudnia 2006

  wyłączeniem baru (tj. gdy nikt na poziomie baru z tej windy nie wychodzi i do niej nie wchodzi), to raczej nie można mówić o tym, że wynajmujący nienależycie wykonuje (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  podatku, o którym mowa w ust. 1, stosuje się także do rzeczy stanowiących mienie osoby fizycznej, zgłoszonych do procedury dopuszczenia do obrotu przed dniem przybycia tej osoby na terytorium (...)

 • Przesunięcie słupa telekomunikacyjnego na działce. 16 Czerwca 2015

  się czasami na fakt, iż o posadowieniu słupów na nieruchomości informowały ówczesnych właścicieli nieruchomości – sama informacja, bez pisemnej zgody, nie (...)

 • Czy mogę domagać się odszkodowania za linie wysokiego napięcia? 28 Lipca 2015

  ) mu nie przysługuje, choćby ze względu na brak zgody właściciela obciążonej nieruchomości. Wskazujemy przy tym, że sam fakt braku zgody właściciela nieruchomości w (...)

 • Doliczanie darowizn na poczet zachowku11 Października 2010

  na rzecz uprawnionego do zachowku. Nie jest istotne, jak długo przed otwarciem spadku darowizna ta była dokonana. Należy przyjąć, że zaliczeniu nie podlegają jedynie darowizny (...)

 • Uzupełnienie zachowku25 Kwietnia 2008

  spadkobiercy, jeśli jednak osoba uprawniona do zachowku nie może otrzymać od spadkobierców sumy koniecznej na uzupełnienie zachowku, może skierować swoje roszczenie do tego, (...)

 • Jak usunąć swoją historię kredytowa z BIK? 8 Czerwca 2015

  sytuacji, gdy nie wyraża Pan zgody na dalsze umieszczanie niekorzystnych dla Pana wpisów o historii zobowiązań kredytowych, konieczne będzie skierowanie do banku pisma, w (...)

 • Czy sąsiad może zasiedzieć moją działkę? 17 Czerwca 2015

  wszystkim – nie ma zamiaru władać nią jak właściciel, nie występuje więc element animus. Zasiedzenie prawa własności nieruchomości nie jest więc w tym przypadku możliwe. (...)

 • Trudność ze spłatą zachowku3 Sierpnia 2010

  Mam do spłacenia zachowek, ale nie posiadam pieniędzy na jego spłatę. Uprawniony do zachowku nie chce pójść na żaden kompromis. Złożył pozew do Sądu o zasądzenie (...)

 • Zaliczenie darowizny na poczet zachowku6 Kwietnia 2009

  widzenia obliczania zachowku dolicza się zarówno darowiznę dokonaną na rzecz Pani jak i Pani przyrodniej siostry (co na pewno powoduje zwiększenie się wartości tego majątku, (...)

 • Co zrobić w przypadku braku zgody na otwarcie sklepu monopolowego? 10 Kwietnia 2015

  istnieją szanse na uchylenie uchwały o niewyrażeniu zgody na sprzedaż alkoholu w Pańskim lokalu użytkowym.

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?7 Lipca 2015

  rodzeństwa nie zgadza się z tym pomysłem. Pomimo braku ich zgody na umieszczenie naszej mamy w domu starców, nie chcą również Oni się nią zaopiekować. Niestety nie stać (...)

 • Administrowanie garażem we wspólnocie3 Stycznia 2005

  której opłatę za garaż podniesiono z 10 zł na 30 zł.! Jako współwłaściciele garażu nie byliśmy zaproszeni na żadne zebranie Wspólnoty, na którym powinien chyba być poruszany (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane