Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rozwód i podział majątku wspólnego21 Lipca 2006

  są w ramach rozwodu? Rozwód jest jednym z wydarzeń, które skutkuje zakończeniem małżeństwa. O rozwodzie orzeka sąd okręgowy w wyroku, na wniosek jednego z małżonków. Sąd (...)

 • Czy moja była żona może żądać ode mnie alimentów na siebie? 21 Maja 2015

  zaspokojenie usprawiedliwionych potrzeb (zob. orzeczenie SN z dnia 29 września 1958 r., 2 Cr 817/57, OSPiKA 1959, z. 11, poz. 294; uchwała SN z dnia 16 grudnia 1987 r., III CZP 91/86, LEX (...)

 • Wznowienie postępowania rozwodowego12 Sierpnia 2010

  Miesiąc temu uprawomocnił się wyrok sądu orzekający o rozwodzie bez orzekania o winie. Sprawa o rozwód prowadzona była na skutek złożenia przeze mnie pozwu. Wyrok (...)

 • Mieszkanie teściowej a prawo do najmu26 Lipca 2005

  ) Reasumując - w omawianym przypadku zarówno przed jak i po rozwodzie żona zasadniczo nie ma prawa do zamieszkiwania u teściowej. rozwód, wspólne mieszkanie po rozwodzie, wyrok (...)

 • Wyrok karny w sprawie o rozwód24 Maja 2007

  pożycia, choć z pewnością będzie miał dla jej ustalenia ogromne znaczenie. Jak stwierdza Pytająca wyrok w tej sprawie jeszcze nie zapadł, a postępowanie jest w fazie przygotowawczej. (...)

 • Czy były mąż może sprzedać bez mojej zgody nasz dom? 4 Maja 2015

  podziału tego majątku, stosuje się odpowiednio przepisy o wspólności majątku spadkowego i o dziale spadku.  Przepisy, o których mowa powyżej, odsyłają do jeszcze (...)

 • Rozliczenia przy podziale majątku9 Lutego 2010

  dziećmi, sam powinien ponosić koszty związane z mieszkaniem. (wyrok SN z dnia 28 stycznia 1998 r., I CKN 585/97, opublikowany w OSP 1999, nr 2, poz. 29, a także Wyrok Sądu Najwyższego (...)

 • Pozew o alimenty dla pełnoletniego dziecka1 Lutego 2010

  samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. Z uwagi na to, że syn ma zasądzone alimenty (wyrok rozwodowy) nie (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków13 Grudnia 2006

  niekorzystne i będzie wiązać się z koniecznością dopłaty podatku może (tego nie wiem) wraz z odsetki. (b) wcześniej otrzymane przeze mnie zwroty wynikające z odliczeń związanych (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  z tytułu umowy o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy (art. 189 k.p.c.).). Wskazujemy jednak, iż w związku z wszystkim wyrażonymi w niniejszej opinii uwagami nie możemy zapewnić (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane