Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zmiana sposobu ściągania alimentów13 Lipca 2007

  majątku dłużnika, z którego egzekucja ma być prowadzona. Wówczas domniemywa się, że niniejszy wniosek dotyczy wszystkich dopuszczalnych sposobów egzekucji, z wyjątkiem egzekucji z (...)

 • Jeden pełnomocnik dla obydwu stron18 Listopada 2003

  by uzgodnić, że żona wniesie pozew o rozwód bez orzekania o winie (za obopólną zgodą). Żona podpisała z prawnikiem umowę o "zastępstwie procesowym - w celu przeprowadzenia (...)

 • Zatarcie skazania a pytanie o karalność10 Lutego 2009

  : tak? Zgodnie z art. 106 zd. 1 kodeksu karnego, z chwilą zatarcia skazania uważa się je za niebyłe. Wpis o skazaniu usuwa się z rejestru skazanych. Zatarcie skazania w przypadku (...)

 • Konwalidacja wypowiedzenia umowy o pracę ciężarnej11 Maja 2007

  zwolnieniem. W odpowiedzi na zadane pytanie można przytoczyć Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Administracyjna, Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z dnia 3 czerwca 1998 r., sygn. akt I PKN 164/98 (...)

 • Zasady odwołania od decyzji organu22 Października 2011

  wniesione do organu odwoławczego w ustawowym terminie do złożenia odwołania, wyrażające niezadowolenie z decyzji nieostatecznej, podlega rozpatrzeniu jako odwołanie od decyzji (wyrok Sądu (...)

 • Wspólne korzystanie z mieszkania po rozwodzie19 Kwietnia 2004

  W wyroku rozwodowym sąd orzeka o sposobie korzystania ze wspólnie zajmowanego mieszkania. Co należy rozumieć przez zajmowanie? Nie mieszkam we wspólnym mieszkaniu stron (spółdzielcze własnościowe

 • Prawo o użytkowania działki w rodzinnych ogródkach działkowych a rozwód małżonków22 Sierpnia 2011

  Jakie są losy prawa do użytkowania działki w rodzinnych ogródkach działkowych, po rozwodzie małżonków? Na podstawie § 34 statutu Polskiego Związku Działkowców, każde (...)

 • Wadliwe uzasadnienie wyroku29 Lipca 2008

  . Wiele z tych twierdzeń co do zasady były identyczne, sąd je niejako zgeneralizował. Nie wgłębiając się w szczegóły wyroku, co wymagałoby zapoznania się przez Państwa z jego treścią (...)

 • Realizacja hipoteki ustanowionej na nieruchomości17 Stycznia 2012

  . Natomiast w stosunku do dłużnika, któremu nie doręczono wezwania, jak też w stosunku do osób trzecich, nieruchomość jest zajęta z chwilą dokonania wpisu w księdze wieczystej (...)

 • Zasądzenie alimentów bez klauzuli wykonalności6 Lipca 2004

  sądu z wnioskiem o sprostowanie wyroku, gdyż jak nadmienialiśmy, wyrok zasądzający alimenty powinien mieć nadaną klauzulę wykonalności z urzędu. Od klauzuli wykonalności (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane