Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Egzekucja mieszkania a umowa najmu3 Listopada 2004

  problemy z najmem tego mieszkania. W wynajmowanym mieszkaniu mieszkam z żoną, która jest w 7 miesiącu ciąży. W związku z powyższym proszę o odpowiedź na następujące pytania. (...)

 • Nadanie klauzuli przeciwko małżonkowi dłużnika26 Października 2005

  przez wierzyciela pozostaje w związku małżeńskim z dłużnikiem oraz czy pomiędzy małżonkami istniała wspólność ustawowa w chwili wyrokowania, jak i w chwili orzekania o (...)

 • Termin rozpatrzenia odwołania przez Izbę14 Stycznia 2008

  Izby niezwłocznie potwierdza pisemnie treść zawiadomienia (§ 11 w/w rozporządzenia). Jak więc wynika z w/w przepisów termin 15 - dniowy jest terminem instrukcyjnym (nie istnieją bowiem przepisy

 • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia3 Października 2007

  otwarcia spadku, natomiast art. 924 k.c. stanowi, iż spadek otwiera się z chwilą śmierci spadkodawcy. Data nabycia spadku jest istotna z uwagi na nowelizację ustawy o podatku od spadków (...)

 • Niestawiennictwo pozwanego małżonka na rozprawie20 Czerwca 2008

  . Wyznaczył ją za 2 miesiące. Czy wyznaczanie terminów rozpraw przez Wysoki Sąd będzie w nieskończoność? Czy nie można temu zapobiec na drodze prawnej? Jak wymóc na małżonku stawiennictwo w sądzie? (...)

 • Pozew o rozwód: dokumenty potrzebne do złożenia2 Lipca 2010

  )? Przykładowy pozew o rozwód można znaleźć na stronach naszego serwisu Pozew o rozwód Należy pamiętać, iż dla wydania przez sąd orzeczenia o rozwodzie bez orzekania (...)

 • Charakter orzeczeń WSA27 Września 2006

  prawny przedstawiony w skardze nie budzi uzasadnionych wątpliwości (art. 54 w związku z art. 55 psa) Jak wynika z przytoczonych powyżej przepisów oraz sytuacji faktycznej, sąd wydał (...)

 • Zwolnienie nauczyciela30 Stycznia 2004

  rozwiązania stosunku pracy z nauczycielem mianowanym bez wypowiedzenia z jego winy, co mogłoby uzasadniać twierdzenie, że art. 52 kp w związku z art. 98 ust. 1 KN ma zastosowanie do nauczycieli (...)

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe a staranność30 Lipca 2012

  długi z całego swego majątku. W razie prostego przyjęcia spadku spadkobierca ponosi odpowiedzialność za długi spadkowe bez ograniczenia. W razie przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza (...)

 • Księgowanie dowodów księgowych26 Marca 2007

  przypadku stosowania zasady kasowej, chodzi o faktyczne poniesienie wydatku, czyli dokonanie zapłaty (tak: wyrok NSA z 14 kwietnia 2004 r., sygn. FSK 113/04; wyroku NSA z 22 października (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane