Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • VAT a nieruchomość kupiona jako osoba fizyczna3 Października 2005

  choć wyrok dotyczył starej ustawy o VAT, może mieć pewne znaczenie także obecnie. W przypadku tego typu różnicy zdań najlepiej zwrócić się do właściwego dla siebie US z wnioskiem (...)

 • Przerejestrowanie auta i 2 obywatelstwa16 Lutego 2007

  samochody z innych krajów UE nie będą już dyskryminowane i będą podlegały takiej samej akcyzie, jak krajowe. Zgodnie z art. 80 ustawy o podatku akcyzowym, akcyzie podlegają samochody (...)

 • Zaskarżanie orzeczeń11 Lutego 2010

  o rozwód, separację, o alimenty, o czynsz najmu lub dzierżawy oraz o naruszenie posiadania5) w sprawach dotyczących kar porządkowych, świadectwa pracy i roszczeń z (...)

 • Diety z tytułu podróży służbowej w firmie transportowej3 Marca 2005

  w orzecznictwie Sądu Najwyższego (wyrok SN z dnia 08.04.1998 r., I PKN 24/98 i z dnia 11.04.2001r., I PKN 350/00). Zatem pracownik zatrudniony jako kierowca, w którego zwykły zakres obowiązków (...)

 • Definicja czynu przepołowionego11 Lipca 2002

  chcieli wtedy, a nie odmawiać podpisu, ale nie chciałam podpisać czegoś, co w moim mniemaniu nie było prawda. W koszu z wielkim napisem 1.50 znajdowały się 2 rodzaje majtek (niemal identycznych). (...)

 • Niestawiennictwo a postępowanie prywatnoskargowe12 Grudnia 2005

  chodzi o postępowanie prywatnoskargowe. W tymże postępowaniu stosuje się przepisy o postępowaniu uproszczonym w zakresie nieuregulowanym w postępowaniu prywatnoskargowym, zgodnie z którymi, (...)

 • Odpowiedzialność współmałżonka za długi21 Września 2007

  Współmałżonek jako prezes Spółki został skazany z art. 300 kk, ponadto musi zwrócić wierzycielowi należną znaczną kwotę z wyroku sądu cywilnego. Wierzyciel zgłosił przestępstwo z (...)

 • Nieprzedstawienie weksla do zapłaty a indos23 Lipca 2012

  .\" (Wyrok Sądu Najwyższego z 10 lutego 2010 o sygnaturze: V CSK 288/09). Powyższe ograniczenie dochodzenia zapłaty od dłużników wekslowych należy odróżnić od samej możliwości (...)

 • Wyrok ustalający stosunek najmu13 Czerwca 2005

  zarówno ustalenie pozytywne, jak i negatywne. Jak wynika z ustalonego stanu faktycznego sąd w wyroku stwierdził istnienie stosunku najmu (ustalił ten stosunek najmu) na rzecz JK. Z (...)

 • Podział własnościowego spółdziel. prawa do lokalu23 Kwietnia 2004

  prawną. Chciałabym poznać w tym kontekście swoje prawa. Rozwód trwa od 2,5 roku, zapadły 3 postanowienia o zabezpieczeniu kontaktów ojca z dzieckiem i jedno o zabezpieczeniu alimentów. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane