Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jeden pełnomocnik dla obydwu stron18 Listopada 2003

  by uzgodnić, że żona wniesie pozew o rozwód bez orzekania o winie (za obopólną zgodą). Żona podpisała z prawnikiem umowę o "zastępstwie procesowym - w celu przeprowadzenia (...)

 • Odmowa podpisania umowy o zakazie konkurencji2 Czerwca 2008

  postanowienia niezgodne z przepisami Kodeksu pracy.W powołanych wyżej orzeczeniach chodzi o wypowiedzenie umowy o pracę (tj. rozwiązanie z zachowaniem okresu wypowiedzenia), a nie (...)

 • Apelacja od części wyroku a uprawomocnienie3 Kwietnia 2006

  dziecko z innego związku. Dopóki nie uprawomocni się wyrok wysokie dochody byłego męża mi to uniemożliwiają. Czy można w związku z tym odwołać się tylko co do decyzji sądu o (...)

 • Zatarcie skazania wyroku w zawieszeniu16 Czerwca 2006

  ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską. Teoretycznie, może Pan wnosić także o ułaskawienie, jednakże jest to instytucja uznaniowa, a przy takiej karze wniesienie o ułaskawienie raczej (...)

 • Wniosek o zawieszenie postępowania apelacyjnego13 Marca 2007

  termin rozpoznania apelacji na dzień 21 marca 2007 roku. W Sądzie Rejonowym toczy się jednak jeszcze inna sprawa karna przeciwko mojej osobie a wyrok ma zapaść w kwietniu tego roku. Wyrok w drugiej (...)

 • Postępowanie w trybie nakazowym a prawo pracy8 Września 2005

  . Czy taki pozew może być złożony jako "pozew w postępowaniu nakazowym", jakie warunki powinien spełnić taki pozew? Naruszenie przepisów o rozwiązaniu umowy o pracę uprawnia pracownika do (...)

 • Naruszenie czci osoby prywatnej przez radnego16 Stycznia 2009

  , pełni funkcję publiczną, został jednak uznany za niezgodny z Konstytucją RP (zob. wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 12 maja 2008 r., sygn. akt SK 43/05).W myśl drugiego z (...)

 • Wspólne korzystanie z mieszkania po rozwodzie19 Kwietnia 2004

  W wyroku rozwodowym sąd orzeka o sposobie korzystania ze wspólnie zajmowanego mieszkania. Co należy rozumieć przez zajmowanie? Nie mieszkam we wspólnym mieszkaniu stron (spółdzielcze własnościowe

 • Sprzedaż spornych wierzytelności30 Listopada 2012

  związane z nią prawa, w szczególności roszczenie o zaległe odsetki.   W związku z tym to przedsiębiorstwo windykacyjne, od czasu zawarcia umowy cesji, może żądać od przedsiębiorstwa (...)

 • Spółka z o.o. w likwidacji15 Października 2008

  uchwały wspólników o rozwiązaniu spółki, należy posługiwać, w obrocie gospodarczym, firmą spółki z dodatkowym oznaczeniem "w likwidacji" np. "ABC (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane