Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

  • Konsekwencje orzeczenia winy w rozwodzie15 Grudnia 2008

    zbiegu z małżonkiem; termin do wytoczenia powództwa wynosi sześć miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o otwarciu spadku, nie więcej jednak niż jeden rok od (...)

  • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia3 Października 2007

    otwarcia spadku, natomiast art. 924 k.c. stanowi, iż spadek otwiera się z chwilą śmierci spadkodawcy. Data nabycia spadku jest istotna z uwagi na nowelizację ustawy o podatku od spadków (...)

  • Termin rozpatrzenia odwołania przez Izbę14 Stycznia 2008

    Izby niezwłocznie potwierdza pisemnie treść zawiadomienia (§ 11 w/w rozporządzenia). Jak więc wynika z w/w przepisów termin 15 - dniowy jest terminem instrukcyjnym (nie istnieją bowiem przepisy

  • Niestawiennictwo pozwanego małżonka na rozprawie20 Czerwca 2008

    . Wyznaczył ją za 2 miesiące. Czy wyznaczanie terminów rozpraw przez Wysoki Sąd będzie w nieskończoność? Czy nie można temu zapobiec na drodze prawnej? Jak wymóc na małżonku stawiennictwo w sądzie? (...)

  • Nadanie klauzuli przeciwko małżonkowi dłużnika26 Października 2005

    przez wierzyciela pozostaje w związku małżeńskim z dłużnikiem oraz czy pomiędzy małżonkami istniała wspólność ustawowa w chwili wyrokowania, jak i w chwili orzekania o (...)

  • Charakter orzeczeń WSA27 Września 2006

    prawny przedstawiony w skardze nie budzi uzasadnionych wątpliwości (art. 54 w związku z art. 55 psa) Jak wynika z przytoczonych powyżej przepisów oraz sytuacji faktycznej, sąd wydał (...)

  • Zwolnienie nauczyciela30 Stycznia 2004

    rozwiązania stosunku pracy z nauczycielem mianowanym bez wypowiedzenia z jego winy, co mogłoby uzasadniać twierdzenie, że art. 52 kp w związku z art. 98 ust. 1 KN ma zastosowanie do nauczycieli (...)

  • Odpowiedzialność za długi spadkowe a staranność30 Lipca 2012

    długi z całego swego majątku. W razie prostego przyjęcia spadku spadkobierca ponosi odpowiedzialność za długi spadkowe bez ograniczenia. W razie przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza (...)

  • Pozew o rozwód: dokumenty potrzebne do złożenia2 Lipca 2010

    )? Przykładowy pozew o rozwód można znaleźć na stronach naszego serwisu Pozew o rozwód Należy pamiętać, iż dla wydania przez sąd orzeczenia o rozwodzie bez orzekania (...)

  • Księgowanie dowodów księgowych26 Marca 2007

    przypadku stosowania zasady kasowej, chodzi o faktyczne poniesienie wydatku, czyli dokonanie zapłaty (tak: wyrok NSA z 14 kwietnia 2004 r., sygn. FSK 113/04; wyroku NSA z 22 października (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

    bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

  • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

    Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

  • Badania w RODK

    Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

  • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

    Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

  • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

    Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane