Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Doręczenie odpisów z akt sprawy17 Czerwca 2008

  Zapadł wyrok w sprawie karnej przeciwko mnie, w sądzie odległym o 400 km. Jak odpowiedzieli mi Państwo, mam prawo jako strona postępowania wystąpić do sądu z wnioskiem o (...)

 • Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem4 Lutego 2004

  (art. 113 § 2). Zakaz osobistej styczności w rozumieniu art. 113 § 1 obejmuje nie tylko widywanie się z dzieckiem, ale wszelkie inne formy kontaktów, np. telefonicznych, listownych. Sąd jednak może

 • Odwołanie uznania w sprawie o zwrot alimentów5 Stycznia 2006

  Ojciec mojego syna złożył pozew przeciwko mnie o zwrot nadpłaconych alimentów. Nadpłata powstała na skutek wyroku sądu apelacyjnego zmniejszającego alimenty o 100 zł oraz, jak twierdzi (...)

 • Stan wyłączający świadome i swobodne wyrażenie woli19 Grudnia 2011

  rozwiązaniu umowy o pracę na mocy porozumienia stron nie można wywodzić braku możliwości świadomego i swobodnego podjęcia takiej decyzji"2 1Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 7 (...)

 • Wykonalność decyzji w postępowaniu egzekucyjnym31 Stycznia 2011

  PINB wydał kolejno postanowienie \"o nałożeniu grzywny w celu przymuszenia\", a następnie za ok. miesiąc postanowienie \"o zastosowaniu wykonania zastępczego\", przesyłając mi w obu przypadkach (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę a zwolnienie 30 Marca 2012

  zwolnienia lekarskie wystawione na okres po 30.06.2010 r. Jeżeli chodzi o kwestię statusu bezrobotnego to należy stwierdzić, że zgodnie z art. 13 ustawy o świadczeniach pieniężnych (...)

 • Wydanie wyroku zaocznego w sprawach małżeńskich26 Lipca 2005

  którą się stawił. Wówczas sąd przyjmuje za prawdziwe twierdzenia powoda wyrażone w pozwie i wydaje wyrok zaoczny, który doręcza pozwanemu oraz powodowi. W sprawach o unieważnienie małżeństwa, (...)

 • Alimenty- natychmiastowa wykonalność21 Kwietnia 2004

  , okazało się, że nic z tego. Pozwany (uznany za winnego) odwołuje się od wyroku i jak sądzę, będzie się odwoływał tak długo, jak tylko będzie to możliwe. Sprawa może ciągnąć (...)

 • Bezumowne korzystanie z nieruchomości11 Marca 2011

  korzystania z niej w takim zakresie, jaki daje się pogodzić ze współposiadaniem i korzystaniem z rzeczy przez pozostałych współwłaścicieli. Jak podaje Stanisław Rudnicki (...)

 • Areszt tymczasowy a zwolnienie z pracy14 Maja 2007

  . Nadmieniam, że nie otrzymaliśmy oficjalnego pisma z tą informacją. W związku z powyższym zapadła decyzja o jego zwolnieniu w trybie natychmiastowym z winy pracownika. Jego nieobecność (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane