Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Spółka z o.o. w likwidacji15 Października 2008

  uchwały wspólników o rozwiązaniu spółki, należy posługiwać, w obrocie gospodarczym, firmą spółki z dodatkowym oznaczeniem "w likwidacji" np. "ABC (...)

 • Dochody z działalności gospodarczej a alimenty20 Października 2006

  dowodów. Sąd sam ocenia, jaką moc dowodowa ma dany dowód, jak bardzo jest wiarygodny. Dotyczy to także twierdzeń strony o wysokości zarobków uzyskiwanych z prowadzonej działalności (...)

 • Egzekucja z nieruchomości a lokal zastępczy7 Grudnia 2005

  zajmujące lokal wraz z dłużnikiem, chyba że osoby te wykażą dokumentem, iż zajmowanie wynika z tytułu prawnego niepochodzącego od dłużnika (jest nim umowa najmu z dłużnikiem oraz (...)

 • Doręczanie pism stronie posiadającej pełnomocnika27 Kwietnia 2006

  wniosek o sporządzenie uzasadnienia i doręczenie mi odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem. Podpisałam się własnym imieniem i nazwiskiem, oczywiście. Pan mecenas nie składał wniosku o uzasadnienie (...)

 • Mieszkanie komunalne11 Marca 2005

  komunalnych rozstrzygające są przepisy ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz uchwała rady Pana miasta. (...)

 • Właściwość sądu opiekuńczego21 Lipca 2006

  mającego pełną władzę rodzicielską. Rodzice są po rozwodzie. Sąd rejonowy w miejscu zamieszkania ojca, jak wcześniej też matki i dzieci, przekazał sprawę do Sądu Rejonowego w Warszawie, (...)

 • Naśladowanie gotowego produktu, stanowiące czyn nieuczciwej konkurencji2 Lutego 2011

  ), który stanowi: „Naśladownictwo z art. 13 powołanej ustawy może być zakwalifikowane jako delikt nieuczciwej konkurencji, na podstawie klauzuli dobrych obyczajów z art. 3 ust. (...)

 • Wpływ sprawy o separację na późniejszy rozwód8 Lutego 2006

  to zgadzają i nie ucierpi na tym dobro małoletnich, wspólnych dzieci, to sprawa taka nie trwa długo. Późniejsze postępowanie w sprawie o rozwód jest ułatwione, gdyż przy rozwodzie, tak jak (...)

 • Prawo o użytkowania działki w rodzinnych ogródkach działkowych a rozwód małżonków22 Sierpnia 2011

  Jakie są losy prawa do użytkowania działki w rodzinnych ogródkach działkowych, po rozwodzie małżonków? Na podstawie § 34 statutu Polskiego Związku Działkowców, każde (...)

 • Czy mogę rządać żeby spotkania ojca z dzieckiem odbywał się tylko u mnie w domu?17 Kwietnia 2015

  ;d lub zawarty w pozwie o rozwód. Rozstrzygając o rozwodzie małżeństwa, z którego pochodzą małoletnie dzieci, sąd „rozwodowy” pełni rolę sądu opiekuńczego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane