Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Budynek mieszkalny a letniskowy13 Lutego 2007

  rozdziale dotyczącym utrzymywania obiektów budowlanych. Zgodnie z art. 3 Prawa budowlanego budynkiem  jest obiekt budowlany, który jest trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni (...)

 • Powrót z urlopu bezpłatnego3 Kwietnia 2007

  trakcie urlopu stosunek pracy nadal trwa. Wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony (a jak zakładamy, taka umowa wiąże Pana z pracodawcą) musi być natomiast uzasadnione. Istnieje (...)

 • Alimenty na żonę a rozwód z winy męża27 Maja 2013

  byłą żonę w kwocie 250 zł jak długo muszę jeszcze płacić dlatego że w kodeksie rodzinnym nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Była żona pracuje. Jak długo Muszę płacić na byłą (...)

 • Eksmisja byłego męża6 Września 2006

  może ich były mąż dochodzić na zwykłej drodze cywilnej, jeśli pochodziły z jego majątku osobistego. Zgodnie jednak z art. 58 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego sąd ma obowiązek orzec w (...)

 • Spadek a zasiedzenie13 Grudnia 2006

  spadku sąd rozstrzyga także spory o prawo żądania działu i o prawo własności (np. o zasiedzenie), jak również wzajemne roszczenia współspadkobierców z tytułu posiadania (...)

 • Egzekucja za granicą wobec obcokrajowca11 Października 2006

  wykonanie orzeczenia, na terytorium drugiej Umawiającej się Strony zawiesza się postępowanie o uznanie i wykonanie orzeczenia lub postępowanie egzekucyjne. Orzekając w sprawie o uznanie i wykonanie (...)

 • Zbieg świadczeń ZUS a zerowy przychód21 Stycznia 2011

  okres wstecz tj. od dnia przejścia na emeryturę? Zgodnie z art. 26 ust. 1 Ustawy z dnia 30 października 2002 roku o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy (...)

 • Definicja czynu przepołowionego11 Lipca 2002

  chcieli wtedy, a nie odmawiać podpisu, ale nie chciałam podpisać czegoś, co w moim mniemaniu nie było prawda. W koszu z wielkim napisem 1.50 znajdowały się 2 rodzaje majtek (niemal identycznych). (...)

 • Czy moja partnerka ma prawo do mojej emerytury po mojej śmierci? 21 Lipca 2015

  na nią? Niniejsza opinia prawna wydana została na podstawie przepisów:  - ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst (...)

 • Doręczenie a wykreślenie adresu spółki w KRS20 Października 2010

  Chciałbym złożyć wniosek do sądu o nakaz zapłaty (ewentualnie wniosek o upadłość) wobec mojego dłużnika, którym jest sp. z o.o. Problem polega na tym, że firma ta nie posiada obecnie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane