Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jawność umowy o zamówienie publiczne15 Stycznia 2007

  z wykonywaniem zobowiązania. Ponadto zamawiający przechowuje protokół wraz z załącznikami przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, w sposób gwarantujący (...)

 • Odpowiedzialność za udział w bójce25 Lutego 2004

  karnym wydaje wyrok na podstawie całości materiału dowodowego, oceniając go zgodnie z zasdą swobodnej oceny dowodów, dlatego nie można przed zakończeniem postępowania przesądzać o (...)

 • Wspólne gospodarstwo domowe4 Lutego 2012

  gospodarowaniem, w związku z czym należało przyjąć, że zarówno skarżący jak i jego syn korzystają wspólnie z tych pomieszczeń i urządzeń, co z kolei uzasadniać (...)

 • Rozwód - podział majątku wspólnego12 Lipca 2005

  natomiast prawo do sprzeciwienia się czynności zarządu majątkiem wspólnym zamierzonej przez drugiego małżonka. Sprzeciw ten byłby skuteczny wobec osoby trzeciej, jeżeli mogła się z nim zapoznać (...)

 • Dozór uproszczony24 Kwietnia 2008

  kontrolować, jak przebiega okres próby. Nie czyni tego jednak osobiście, lecz przy pomocy kuratora  - i to jest właśnie "dozór uproszczony", o którym w wyroku (...)

 • Budynek mieszkalny a letniskowy13 Lutego 2007

  rozdziale dotyczącym utrzymywania obiektów budowlanych. Zgodnie z art. 3 Prawa budowlanego budynkiem  jest obiekt budowlany, który jest trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni (...)

 • Alimenty na żonę a rozwód z winy męża27 Maja 2013

  byłą żonę w kwocie 250 zł jak długo muszę jeszcze płacić dlatego że w kodeksie rodzinnym nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Była żona pracuje. Jak długo Muszę płacić na byłą (...)

 • Powrót z urlopu bezpłatnego3 Kwietnia 2007

  trakcie urlopu stosunek pracy nadal trwa. Wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony (a jak zakładamy, taka umowa wiąże Pana z pracodawcą) musi być natomiast uzasadnione. Istnieje (...)

 • Eksmisja byłego męża6 Września 2006

  może ich były mąż dochodzić na zwykłej drodze cywilnej, jeśli pochodziły z jego majątku osobistego. Zgodnie jednak z art. 58 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego sąd ma obowiązek orzec w (...)

 • Spadek a zasiedzenie13 Grudnia 2006

  spadku sąd rozstrzyga także spory o prawo żądania działu i o prawo własności (np. o zasiedzenie), jak również wzajemne roszczenia współspadkobierców z tytułu posiadania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane