Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Alimenty od drugiej żony byłego męża30 Kwietnia 2009

  Były mąż, po rozwodzie ponownie się ożenił z bogatą kobietą. Posiadają dom i dwa samochody. W związku z tym, oczekuję, że będzie płacił wyższe alimenty, niż przed drugim ślubem. (...)

 • Uznanie rozwodu sporządzonego w Tajlandii21 Grudnia 2007

  podlega opłacie sądowej w wysokości 300,00 zł zgodnie z art. 24 ust 1 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych z dnia 28 lipca 2005 roku. Od postanowienia sądu przysługuje apelacja, (...)

 • Pozwanie spadkobierców28 Kwietnia 2006

  zabezpieczenie spadku, należy złożyć wniosek o stwierdzenie nabycia spadku? Czy należy złożyć obydwa pisma razem? Jak rozumiem z zadanego pytania, chcąc odzyskać swój dług, nie (...)

 • Umowa notarialna o alimenty2 Lutego 2006

  może z takim wyrokiem udać się do komornika w celu wyegzekwowania należności. Oczywiście nie jest to konieczne jeśli były małżonek dobrowolnie spełnia zasądzone alimenty. Posiadając taki wyrok (...)

 • Odszkodowanie za tymczasowe aresztowanie14 Czerwca 2006

  względem siebie spowodowała wydanie postanowienia o tymczasowym aresztowaniu. W zasadzie oceny słuszności tymczasowego aresztowania należy dokonywać w zasadzie z punktu widzenia ostatecznego (...)

 • Nagrania magnetofonowe jako dowód1 Lutego 2007

  Najwyższy (Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Cywilna z dnia 10 stycznia 1975 r., sygn. akt II CR 752/74): Kodeks postępowania cywilnego reguluje bezpośrednio tylko niektóre kwestie związane z (...)

 • Odmowa wyłączenia urzędnika z postępowania28 Sierpnia 2006

  INB o wyłączenie powiatowej inspektorki NB z postępowania ze względu na to, że w związku z moim zawiadomieniem do prokuratury istnieje podejrzenie, iż nie jest ona bezstronna. Bezskutecznie (...)

 • Dopuszczenie dowodu z opinii biegłego3 Grudnia 2004

  zawarte w opinii oraz przez wskazywanie na sprzeczności, niejasności i na jej nieprzekonywalność. Weryfikacji tej dokonuje też organ procesowy. Ocena opinii biegłego jak i całego materiału dowodowego

 • Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów13 Września 2007

  Zostałem skazany wyrokiem sądu grodzkiego na zakaz prowadzenia pojazdów na okres 2 lat (wyrok z 25.07.2006 r.) w związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości (1,58 promila) tj. (...)

 • Przychód z tytułu otrzymania kary umownej13 Lutego 2006

  Administracyjnego - Ośrodek Zamiejscowy we Wrocławiu z dnia 12 grudnia 2002 r., I SA/Wr 1822/2000; wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego - Ośrodek Zamiejscowy w Katowicach z dnia 2 grudnia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane