Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nałożenie obowiązku alimentacyjnego na dziadków uprawnionego11 Lipca 2013

  rodzicach (w równym stopniu na Pani jak i na Pani mężu). Oznacza to, że jeżeli jedno z rodziców nie jest w stanie uczynić zadość swemu obowiązkowi, obowiązek ponoszenia w całości (...)

 • Ustanowienie rozdzielności majątkowej wstecz3 Października 2011

  . Przepisy prawne nie rozstrzygają jednakże jak daleko wstecz może ona zostać orzeczona. Dlatego też wydaje się być dopuszczalnym ustanowienie takiej rozdzielności np. z początkowym dniem (...)

 • Zmiana sposobu wykonywania obowiązku alimentacyjnego19 Marca 2012

  Najwyższego - Izba Cywilna, z dnia 24 maja 1990 r., III CZP 21/90 2Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Cywilna, z dnia 29 marca 2000 r., I CKN 1287/99 Zmiana, sposobu, wykonywania, obowiązku, (...)

 • Nagranie rozmowy telefonicznej13 Stycznia 2009

  rozmówca nie uzyskał zgody drugiej strony jako dowód w postępowaniu dowodowym, toczącym się w postępowaniu sądowym. Podstawę ku takiemu twierdzeniu daje wyrok Sądu Najwyższego - Izby (...)

 • Przekazanie sprawy do innego sądu12 Grudnia 2005

  , przenieść do sądu w innym okręgu? Czy mogę z takim wnioskiem wystąpić. Jak go uzasadnić? Fakt, iż w sądzie, do którego wnoszona jest apelacja, pracuje sędzia związany węzłami rodzinnymi (...)

 • Nadmierny wysiłek fizyczny a przyczyna zewnętrzna w rozumieniu ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników15 Lutego 2011

  pomiędzy zdarzeniem a przyczyną jest możliwy. Można go przyjąć jedynie wówczas, gdy w sposób naukowy, zgodnie z wiedzą lekarską, uzasadnione zostanie rzeczywiste istnienie związku (...)

 • Odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności13 Grudnia 2005

  zł grzywny. Z tego 3 miesiące bez 5 dni przesiedziałem w areszcie. Co mogę zrobić by nie trafić do więzienia? Czy jak uda mi się odroczyć odbycie kary ze względu na specyficzne warunki rodzinne

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane