Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podwyżka czynszu za lokal użytkowy28 Maja 2009

  dzierżawny o 40%!, co dało zwyżkę o kwotę 500 za sama ziemie. Skoro podniosłam już według umowy w tym roku czynsz o wskaźnik GUS, czy mogę podnieść raz jeszcze na przykład (...)

 • Umowa dzierżawy a podatki16 Lipca 2008

  zapłaty? - że wysokość czynszu wzrasta co roku wg wskaźnika inflacji GUS-u? W przypadku spadku wartości uprawy, można wystąpić o zmniejszenie czynszu dzierżawnego - czy w odwrotnej (...)

 • Ograniczenie uprawnień wynajmującego28 Grudnia 2005

  podwyższenia czynszu w inny sposób". Czy ten paragraf należy rozumieć jako zrzeczenie się również waloryzacji stawki czynszu o wskaźnik inflacji, czy też waloryzacja, o której (...)

 • Zmiana czynszu najmu9 Listopada 2005

  . Jeżeli podwyżka czynszu nie przekracza w skali roku 3 % wartości odtworzeniowej lokalu, to wynajmujący co do zasady nie musi uzasadniać wypowiedzenia czynszu ani podawać podstawy prawnej (ewentualnie (...)

 • Podwyżka czynszu najmu w lokalu mieszkaniowym10 Sierpnia 2007

  kiedy podwyżka wysokości czynszu najmu lokalu mieszkalnego może nastąpić o kwotę wyższą niż 3% wartości odtworzeniowej lokalu, jeżeli właściciel nie uzyskuje przychodów z czynszu (...)

 • Waloryzacja czynszu w umowie najmu8 Sierpnia 2011

  jednym z najpopularniejszych na świecie miernikiem inflacji. A zatem czynsz w opisywanym przypadku będzie po prostu waloryzowany o wskaźnik inflacji (http://www.stat.gov.pl/gus/5840_1632_PLK_HTML.htm

 • Braki formalne pozwu o ustalenie3 Lipca 2008

  stan faktyczny - czy pozew o wstąpienie w stosunek najmu to jest to samo co pozew o ustalenie wstąpienia? Jeśli dobrze napisałem tytuł pozwu (pozew o wstąpienie w stosunek najmu) tylko (...)

 • Podwyższenie czynszu w lokalu12 Czerwca 2002

  % - jeżeli roczna wysokość czynszu nie przekracza 1% wartości odtworzeniowej,  25% - jeżeli roczna wysokość czynszu jest wyższa niż 1% i nie przekracza 2% wartości odtworzeniowej,  15% (...)

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe12 Marca 2010

  spadku następuje z chwilą zawarcia umowy o dział spadku lub z chwilą uprawomocnienia się postanowienia działowego. Dział spadku nie obejmuje długów spadkowych. Sąd spadku nie może rozstrzygać (...)

 • Jak obliczyć odszkodowanie za bezprawne używanie gruntu pod słupy na linie energetyczne?4 Grudnia 2011

  Jak obliczyć odszkodowanie za bezprawne używanie gruntu pod słupy na linie energetyczne? Odszkodowanie winno się wyliczyć w oparciu o wysokość czynszu dzierżawy jaką właściciel (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • podwyższenie czynszu

  od 1993 wynajmuje lokal pod działalność gospodarczą (50 m2). od samego poczatku czynsz wynosil 200 zl i nie byl zmieniany. teraz chcialbym podwyzszyć (...)

 • czynsz za lokal...

  Od 1993 wynajmuje lokal pod dzia?alno?? gospodarcz? (50 m2). od samego pocz?tku czynsz wynosi? 200 z? i nie by? zmieniany. Teraz chcia?bym podwy?szy? czynsz (...)

 • Umowa dzierżawy a podwyższenie czynszu

  Witam Bardzo proszę o pomoc w następującej sprawie: Podpisana jest umowa dzierżawy ze spółką państwową na dzierżawę gruntu na której umiejscowiona (...)

 • wskaźnik inflacji za 2010 r ogłoszony przez gus

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w okresie dwunastu miesięcy 2010 r. wzrosły o 3,1% (wobec 3,5% w analogicznym okresie 2009 r.). Największy wpływ (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane