Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Umorzenie zaległych składek ZUS. 15 Maja 2015

  składek powoduje także umorzenie odsetek za zwłokę, kosztów upomnienia i dodatkowej opłaty. Z powyższego niestety wynika, że nie można wnosić o umorzenie jedyni samych (...)

 • Umorzenie podatków i opłat w Urzędzie Miasta15 Kwietnia 2008

  ).Jeśli chodzi o umorzenie innych należności – za wodę, ścieki – konieczne będzie także złożenie odpowiedniego wniosku, jednak umorzenie tych zaległości regulują (...)

 • Upomnienie o niezapłacony abonament- co mam robić?9 Kwietnia 2015

  raty zaległości w płatności opłat abonamentowych, odsetki za zwłokę w ich uiszczaniu, opłatę, o której mowa w art. 5 ust. 3, oraz odsetki za zwłokę w jej uiszczeniu. Wniosek (...)

 • Umorzenie postępowania egzekucyjnego3 Marca 2008

  postępowanie w całości lub części na wniosek: jeżeli tego zażąda wierzyciel; jednakże w sprawach, w których egzekucję wszczęto z urzędu lub na żądanie uprawnionego organu, wniosek (...)

 • Pismo o umorzenie długów, oraz obniżenie rat za kredyt. 28 Kwietnia 2015

  zamieszkania, Telefon, nr PESEL>  easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Domaniewska 39 02-672 Warszawa   Wniosek o umorzenie odsetek i rozłożenie (...)

 • Odmowa umorzenia zaległości podatkowej16 Maja 2006

  pisemnym wnioskiem do Wójta Gminy o umorzenie i raty podatku - załączyła wszystkie posiadane dokumenty (zaświadczenia o dochodach, kserokopie rachunków i wydatków na leki i leczenie). (...)

 • Anulowanie długu w funduszu alimentacyjnym. 31 Lipca 2015

  rodzinnej i majątkowej. Orzecznictwo sądowe wskazuje jednak, że w pierwszej kolejności powinna Pani wystąpić o odroczenie, rozłożenie na raty a na końcu o umorzenie – (...)

 • Umorzenie i rozłożenie na raty zaległości do ZUS17 Maja 2007

  Mam zaległości wobec ZUS (składki), czy jest jakaś szansa by wystąpić o umorzenie ich lub rozłożenie na raty? W jakim trybie i na jakich warunkach można to zrobić? Zasady rozkładania (...)

 • Wyjście z długów przez przedsiębiorcę23 Sierpnia 2006

  na raty, odroczenie lub umorzenie niektórych zobowiązań. W stosunku do składek ZUS kwestie te zostały omówione w Uniknąć konsekwencji niepłacenia składek ZUS - opinia prawnaRównież organ (...)

 • Czy mogę doprowadzić do umorzenia długu?7 Kwietnia 2015

  przypadku, o którym mowa w ust. 4, wniosek może złożyć wierzyciel. 8. Wniosek, o którym mowa w ust. 7, wnosi się w terminie 7 dni od dnia uzyskania informacji o (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  ogłoszeniu lub doręczeniu postanowienia o pierwszym wpisie poucza wnioskodawcę o skutkach zaniedbania ujawnienia w rejestrze zmian określonych w § 3 § 5. Na wniosek strony sąd (...)

 • Umorzenie absorbcyjne postępowania karnego16 Marca 2005

  Czy posiedzenie w sprawie wniosku o zawieszenie absorbcyjne i wydanie wyroku o umorzeniu absorbcyjnym jest jawne? Czy na takie posiedzenie potrzebny jest adwokat? Czy wniosek o umorzenie (...)

 • Roszczenie z tytułu zaliczki alimentacyjnej3 Grudnia 2007

  osobie uprawnionej, powiększonej o 5 %. Kwota zaliczki alimentacyjnej podlega przymusowemu ściągnięciu przez komornika sądowego. Wniosek osoby uprawnionej do zaliczki o zawieszenie lub (...)

 • Ubezpieczenie OC samochodu-towaru21 Lutego 2012

  niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny; 9) z dniem wydania zaświadczenia, o którym mowa w art. 79 ust. (...)

 • Zwrot opłaty za wniosek o dopuszczenie do obrotu18 Października 2010

  opłatę za wniosek lub zaliczyć ją na poczet następnej? Sprawa jest dość pilna, bo chcemy jak najszybciej złożyć nowy wniosek, więc będziemy bardzo wdzięczni za szybką (...)

 • Wstrzymanie wykonania zobowiązania podatkowego16 Listopada 2005

  Czy gdy w momencie złożenia wniosku o umorzenie zaległości podatkowej lub rozłożenie jej na raty, wykonanie decyzji jest wstrzymane do momentu rozpatrzenia tych wniosków? Art. 67a § (...)

 • Umorzenie podatku od spadku7 Sierpnia 2008

  zwłokę lub opłatę prolongacyjną.Podatnik zatem może złożyć do naczelnika właściwego urzędu skarbowego wniosek o umorzenie zaległości podatkowej w podatku od spadków i darowizn, (...)

 • Umorzenie zaległości wobec ZUS20 Kwietnia 2005

  następuje w formie umowy, a od składek, które rozłożono na raty, nie nalicza się odsetek za zwłokę począwszy od następnego dnia po dniu wpływu wniosku o udzielenie tych ulg. Jednak (...)

 • Wniosek o rozłożenie zaległych składek ubezpieczeniowych nazleżnych ZUS na raty16 Sierpnia 2016

  ? Wniosek o umorzenie lub rozłożenie spłaty należności za nieopłacone składki na raty należy złożyć w oddziale lub inspektoracie ZUS prowadzącym rozliczenia danego (...)

 • Posiadanie narkotyków przez 17-latkę9 Lutego 2009

  , sposób życia przed popełnieniem przestępstwa i zachowanie się po jego popełnieniu, a zwłaszcza staranie o naprawienie szkody lub zadośćuczynienie w innej formie społecznemu poczuciu sprawiedliwości

 • Szkodliwość społeczna czynu21 Listopada 2006

  prokurator przestawi mi zarzuty i sprawę przekaże do Sądu. Czy możliwe jest podczas pierwszego przesłuchania u prokuratora wnieść wniosek o umorzenie sprawy ze względu na znikomą szkodliwość (...)

 • Czy mogę rozłożyć na raty koszty związane z prowadzeniem procesu?16 Kwietnia 2015

  dysponuję takimi środkami finansowymi, chciałbym tą kwotę rozbić na raty. Jak mam to zrobić? Przygotowana dla Pani opinia oparta została przede wszystkim na przepisach ustawy zdnia 28 lipca (...)

 • Odstąpienie od wykonania wyroku8 Sierpnia 2007

  .). Wniosek taki wiąże komornika, chyba że egzekucję wszczęto z urzędu lub na żądanie uprawnionego organu, wtedy wniosek wierzyciela o umorzenie postępowania wymaga zgody sądu (...)

 • Umorzenie abonamentu RTV26 Lutego 2012

  ;wzór wniosku o umorzenie zaległego abonamentu RTV). Po otrzymaniu dokumentu stwierdzającego umorzenie zaległych opłat lub rozłożenie ich na raty, abonent jest zobowiązany (...)

 • Składki ZUS-przerwanie i zawieszenie przedawnienia24 Listopada 2006

  się postanowienia o ukończeniu postępowania upadłościowego lub jego umorzeniu. Przedawnienie należności z tytułu składek wynikających z decyzji o odpowiedzialności osoby trzeciej lub (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.