Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Sprostowanie aktu urodzenia27 Lipca 2010

  akt urodzenia dziecka, urząd może ograniczać do aktu małżeństwa rodziców, lecz również żądać ich aktów urodzenia, a nawet sięgać po akty stanu cywilnego dziadków. W (...)

 • Becikowe dla dziecka18 Września 2006

  . Faktycznie zarobkuje na czarno, sprzedając przygodnym klientom biżuterię. Jak mogę się starać o "becikowe". Co przedstawić urzędowi żeby zaakceptowali i przyznali mi zasiłek. O jaki (...)

 • Uznanie rozwodu sporządzonego w Tajlandii21 Grudnia 2007

  rozwodowego orzekającego rozwód. W piśmie należy wnosić o uznanie za skuteczny na obszarze Polski akt rozwodowy z wskazaniem m. in. sygnatury i daty aktu. Wniosek należy uzasadnić. Do (...)

 • Kontakty z wnuczką23 Maja 2007

  przeprowadzenie takiego dowodu, o jego dopuszczeniu decyduje sąd. Wniosek dowodowy można zgłosić we wniosku do sądu o ustalenie kontaktów, w późniejszym piśmie w sprawie lub ustnie (...)

 • Odebranie praw rodzicielskich ojcu dziecka.21 Lipca 2015

  uczestnika. Dowód: akt urodzenia/oświadczenie o uznaniu ojcostwa   Uczestnik [imię i nazwisko dziecka] nie kontaktuje się z dzieckiem ani ze mną .  Nie powiadomił mnie (...)

 • Karta zgonu21 Marca 2005

  cywilnego. Wymagane dokumenty: wniosek o sprostowanie aktu, odpis zupełny aktu małżeństwa lub aktu urodzenia /w zależności od stanu cywilnego osoby zmarłej. akt zgonu, karta (...)

 • Ustalenie treści aktu urodzenia przez sąd9 Kwietnia 2004

  Cywilnego właściwym dla miejsca urodzenia. Jeżeli w tym Urzędzie nie został sporządzony akt urodzenia, istnieje możliwość wystąpienia do sądu z wnioskiem o ustalenie treści (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  jak wygląda komorniczy zakup mieszkania - przedstawimy jak krok po kroku wygląda procedura oraz jakie kroki w sprawie należy podjąć. Wskażemy również jak postąpić jeżeli w (...)

 • Informacja o zmianie nazwiska dłużnika24 Lutego 2005

  , data i miejsce urodzenia, stan cywilny, numer aktu urodzenia i oznaczenie urzędu stanu cywilnego, który ten akt sporządził, płeć, numer PESEL, obywatelstwo (data nabycia obywatelstwa (...)

 • Wniosek o nabycie spadku a odpis aktu urodzenia26 Kwietnia 2006

  Złożenie wniosku o nabycie spadku. Jak długo jest ważny akt urodzenia składany jako załącznik do wniosku o nabycie spadku? Czy nadaje się do tego akt sprzed 10 lat? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Zmiana imienia

  Będe wdzięczna za informacje do kogo powinnan się zgłosic w sprawie zmiany swojego imienia. Czy to zakres prawa cywilnego? Czyli do prawnika zajmującego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane