Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wzór o obniżenie opłat komorniczych20 Kwietnia 2015

  Witam, bardzo proszę Państwa o przesłanie wzoru o obniżenie opłat komorniczych. Komornik przesłał mi wezwanie o zapłatę 15 tys złotych. Cały problem ma związek z kredytem zaciągniętym (...)

 • Rozszerzenie klauzuli na małżonka16 Sierpnia 2004

  razie skierowania egzekucji na podstawie tytułu wykonawczego wydanego w trybie art. 787 k.p.c. do majątku odrębnego małżonka dłużnika, nie może on bronić się w drodze powództwa o zwolnienie (...)

 • Umorzenie egzekucji komorniczej z mocy prawa5 Grudnia 2005

  rodzaju i sposobu egzekucji, np. przy egzekucji z nieruchomości od wniosku wierzyciela i złożenia przez niego dokumentów zależy opis i oszacowanie zajętej nieruchomości. Wydaje się, że jeśli (...)

 • Prawa lokatora mieszkania komunalnego1 Sierpnia 2007

  lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. W sytuacji, gdy najemca lokalu zalega z płatnościami z tytułu najmu lokalu, wynajmujący może skierować sprawę o zapłatę (...)

 • Ugoda w trakcie egzekucji komorniczej8 Stycznia 2013

  umorzenia postępowania egzekucyjnego na wniosek wierzyciela po zawiadomieniu dłużnika o wszczęciu egzekucji, od świadczenia spełnionego przez dłużnika bezpośrednio wierzycielowi, komornik (...)

 • Egzekucja ze spółdzielczego własnościowego lokalu23 Kwietnia 2007

  na fakt, iż z egzekucji nie uzyska się sumy wyższej od kosztów egzekucyjnych, np. być może z uwagi na czas trwania egzekucji okazało się, że te koszty są lub będą wyższe. Warto też (...)

 • Spłata części majątku wspólnego po podziale31 Maja 2005

  przeprowadzić egzekucję danemu tytułowi egzekucyjnemu trzeba natomiast nadać klauzulę wykonalności, którą to nadaje sąd na wniosek, w ciągu 3 dni od jego złożenia. Wniosek o wszczęcie (...)

 • Opóźnienie egzekucji28 Lutego 2005

  wniosek ze wskazaniem numeru konta dłużnika? Czy komornik ma obowiązek udzielić mi informacji, dlaczego dotychczas nie wyegzekwował moich należności? We wniosku o przeprowadzenie egzekucji (...)

 • Skutki zawieszenia postępowania egzekucyjnego13 Grudnia 2004

  wstrzymują czynności egzekucyjne na wniosek wierzyciela, dłużnika lub z urzędu i przekazują akta egzekucji administracyjnej i egzekucji sądowej sądowi rejonowemu, w którego okręgu (...)

 • Egzekucja na podstawie wyroku karnego i cywilnego7 Września 2006

  (komornikowi) wniosek o wszczęcie przeciwko dłużnikowi egzekucji na podstawie dwóch tytułów wykonawczych. Jednocześnie wypada wyjaśnić, że podstawą do prowadzenia egzekucji (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane