Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nadanie wyrokowi klauzuli wykonalności25 Maja 2006

  egzekucji komorniczej zwróciłem się więc do w/w Sądu z prośbą o przesłanie mi treści wyroku wraz z klauzulą wykonalności. Po pewnym czasie otrzymałem z Sądu odpis treści wyroku, (...)

 • Czas na prowadzwenie postępowania egzekucyjnego19 Marca 2009

  umarza postępowania w formie postanowienia, które należy doręczyć zarówno wierzycielowi jak i dłużnikowi. Na wypadek, gdyby organ egzekucyjny nie wydał postanowienia o umorzeniu (...)

 • Zawieszenie postepowania egzekucyjnego13 Grudnia 2010

  rzecz Pani teściowej konieczne będzie złożenie do komornika wniosku o podjęcie zawieszonego postępowania, do którego należy dołączyć dokument potwierdzający prawa do spadku. Wniosek (...)

 • Związanie umową najmu po licytacji komorniczej5 Października 2010

  prawomocnego postanowienia o przysądzeniu własności. Data uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności jest momentem przejścia praw z umów najmu i dzierżawy na nabywcę. (...)

 • Rozłożenie długu na raty przez wierzyciela20 Sierpnia 2010

  takie pismo do wierzyciela? Czy można prosić o rozłożenie na raty długu i odstąpienie od odsetek po Nakazie Zapłaty wydanym przez Sąd i wszczęciu egzekucji komorniczej? Do kogo się (...)

 • Sprzedaż mieszkania a egzekucja29 Września 2006

  nastąpiło zajęcie komornicze nieruchomości i czy ta konkretna nieruchomość jest zajęta na poczet jednej egzekucji i jakie wierzytelności są dochodzone w tej egzekucji, czy też (...)

 • Egzekucja z udziałów w sp. z o. o.12 Października 2007

  zbycie udzialu (art. 185 ksh). Na podstawie art. 39 i 40 ustawy o komornika sądowych, komornikowi należy się zwrot wydatków poniesionych w toku egzekucji, do których zalicza się m.in. należności (...)

 • Ugoda w sprawie spłaty zobowiązania pieniężnęgo12 Marca 2010

  ugodę, a u komornika złożyć wniosek o zawieszenie postępowania egzekucyjnego. Zgodnie bowiem z art. 820 kodeksu postępowania cywilnego komornik na wniosek wierzyciela zawsze zawiesza (...)

 • Zbieg z egzekucją administracyjną27 Marca 2008

  napisałem i ignorując jak rozumiem postanowienie sądu utrzymujące w mocy dokonane przez komornika sądowego czynności? Jak zostało wskazane w opisanym stanie faktycznym, doszło do zbiegu egzekucji (...)

 • Umorzenie egzekucji na wniosek wierzyciela17 Maja 2007

  złożyć wniosek do komornika o umorzenie egzekucji co do pozostałych kwot mając na uwadze względy ludzkie z jednej strony, a z drugiej strony ostateczne zamknięcie możliwości dalszej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane