Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rozłożenie długu na raty przez wierzyciela20 Sierpnia 2010

  takie pismo do wierzyciela? Czy można prosić o rozłożenie na raty długu i odstąpienie od odsetek po Nakazie Zapłaty wydanym przez Sąd i wszczęciu egzekucji komorniczej? Do kogo się (...)

 • Czy ogłoszenie upadłości załatwi sprawę z wierzycielami? 18 Czerwca 2015

  . 797 k.p.c. to wierzyciel wybiera sposób egzekucji we wniosku egzekucyjnym. W ramach egzekucji świadczeń pieniężnych przewiduje się następujące sposoby egzekucji: 1) z ruchomości;  2) (...)

 • Ugoda w sprawie spłaty zobowiązania pieniężnęgo12 Marca 2010

  ugodę, a u komornika złożyć wniosek o zawieszenie postępowania egzekucyjnego. Zgodnie bowiem z art. 820 kodeksu postępowania cywilnego komornik na wniosek wierzyciela zawsze zawiesza (...)

 • Zbieg z egzekucją administracyjną27 Marca 2008

  napisałem i ignorując jak rozumiem postanowienie sądu utrzymujące w mocy dokonane przez komornika sądowego czynności? Jak zostało wskazane w opisanym stanie faktycznym, doszło do zbiegu egzekucji (...)

 • Umorzenie egzekucji na wniosek wierzyciela17 Maja 2007

  złożyć wniosek do komornika o umorzenie egzekucji co do pozostałych kwot mając na uwadze względy ludzkie z jednej strony, a z drugiej strony ostateczne zamknięcie możliwości dalszej (...)

 • Uproszczona egzekucja z nieruchomości24 Czerwca 2010

  egzekucji z użytkowania wieczystego i ułamkowej części nieruchomości należy stosować takie same reguły co do egzekucji z nieruchomości. Taka regulacja jednak nie przesądza o możliwości (...)

 • Wzór o obniżenie opłat komorniczych20 Kwietnia 2015

  Witam, bardzo proszę Państwa o przesłanie wzoru o obniżenie opłat komorniczych. Komornik przesłał mi wezwanie o zapłatę 15 tys złotych. Cały problem ma związek z kredytem zaciągniętym (...)

 • Umorzenie egzekucji komorniczej z mocy prawa5 Grudnia 2005

  rodzaju i sposobu egzekucji, np. przy egzekucji z nieruchomości od wniosku wierzyciela i złożenia przez niego dokumentów zależy opis i oszacowanie zajętej nieruchomości. Wydaje się, że jeśli (...)

 • Rozszerzenie klauzuli na małżonka16 Sierpnia 2004

  razie skierowania egzekucji na podstawie tytułu wykonawczego wydanego w trybie art. 787 k.p.c. do majątku odrębnego małżonka dłużnika, nie może on bronić się w drodze powództwa o zwolnienie (...)

 • Prawa lokatora mieszkania komunalnego1 Sierpnia 2007

  lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. W sytuacji, gdy najemca lokalu zalega z płatnościami z tytułu najmu lokalu, wynajmujący może skierować sprawę o zapłatę (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane