Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opóźnienie egzekucji28 Lutego 2005

  wniosek ze wskazaniem numeru konta dłużnika? Czy komornik ma obowiązek udzielić mi informacji, dlaczego dotychczas nie wyegzekwował moich należności? We wniosku o przeprowadzenie egzekucji (...)

 • Skutki zawieszenia postępowania egzekucyjnego13 Grudnia 2004

  wstrzymują czynności egzekucyjne na wniosek wierzyciela, dłużnika lub z urzędu i przekazują akta egzekucji administracyjnej i egzekucji sądowej sądowi rejonowemu, w którego okręgu (...)

 • Egzekucja na podstawie wyroku karnego i cywilnego7 Września 2006

  (komornikowi) wniosek o wszczęcie przeciwko dłużnikowi egzekucji na podstawie dwóch tytułów wykonawczych. Jednocześnie wypada wyjaśnić, że podstawą do prowadzenia egzekucji (...)

 • Udział organu administracji w podziale sumy26 Września 2007

  i komornik wstrzymują czynności egzekucyjne na wniosek wierzyciela, dłużnika lub z urzędu i przekazują akta egzekucji administracyjnej i egzekucji sądowej sądowi rejonowemu, w (...)

 • Wyjawienie majątku przez dłużnika8 Lutego 2007

  egzekwowanych należności lub jeżeli wierzyciel wykaże, że na skutek prowadzonej egzekucji nie uzyskał w pełni zaspokojenia swej należności. Wniosek o nakazanie dłużnikowi wyjawienia (...)

 • Nadzór nad postępowaniem komornika14 Stycznia 2012

  przeprowadzenia kontroli danej kancelarii komorniczej. Ustawa o komornikach sądowych i egzekucji nie określa w sposób pozytywny zakresu przedmiotowego tej kontroli. Jej granice, jak (...)

 • Lokal socjalny a wskazanie lokalu zastępczego3 Kwietnia 2012

  obaw o przeprowadzenie egzekucji komorniczej. Jeżeli więc najemca dobrowolnie nie zechce przeprowadzić się do wskazanego przez Panią lokalu - komornik nie może podjąć się czynności (...)

 • Udaremnienie zaspokojenia wierzytelności6 Maja 2006

  pytaniu nie jest Skarb Państwa, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego. Aby mówić o popełnieniu tego przestępstwa, musi nastąpić skutek w postaci całkowitego udaremnienia zaspokojenia (...)

 • Prawa komornika sądowego do informacji o dłużniku15 Września 2008

  egzekucyjne. Czy komornik sądowy ma zawsze prawo żądać uzyskania stosownych informacji o dłużniku i który przepis o tym mówi? Czy informacje (np. o aktualnym adresie zamieszkania lub (...)

 • Żądanie odstąpienia od egzekucji z ruchomości7 Listopada 2006

  przewłaszczenia. Czy występując z tego rodzaju żądaniem wierzyciel jest zobowiązany przedstawić pozostałym wierzycielom dokumenty potwierdzające fakt dokonania przewłaszczenia? Jak rozumiemy wniosek (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane