Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nie naprawienie szkody a odwieszenie wyroku19 Września 2006

  prokuratora lub kuratora skazanego. Wniosek złożony do sądu nie obliguje go do wszczęcia postępowania o odwieszenia kary pozbawienia wolności. Taki wniosek złożony (...)

 • Wyrok łączny i absorbcyjny14 Marca 2005

  z karą grzywny, kary ograniczenia wolności z karą grzywny.  Porównując te dwie instytucje należy stwierdzić, że umorzenie absorbcyjne jak i wyrok łączny są dla (...)

 • Umorzenie absorbcyjne postępowania karnego16 Marca 2005

  . Zarówno wniosek o umorzenie jak i o zawieszenie może złożyć skazany lub oskarżony. Nie ma w tym zakresie przymusu adwokackiego do sporządzenia takiego wniosku. (...)

 • Posiadanie narkotyków przez 17-latkę9 Lutego 2009

  oskarżenia może skierować do sądu wniosek o takie umorzenie. Można warunkowo umorzyć postępowanie karne, jeżeli wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne, okoliczności (...)

 • Odpowiedzialność karna skarbowa21 Kwietnia 2006

  zapłacenie grzywny. W przyszłym tygodniu musze dostarczyć do urzędu skarbowego potwierdzenie zapłaty tej grzywny i sprawa będzie skierowana do sądu z oświadczeniem o dobrowolnym (...)

 • Domaganie się warunkowego umorzenia postępowania19 Stycznia 2007

  zasadach ogólnych. Prokurator może także do sądu skierować wniosek o warunkowe umorzenie postępowania. Jest to jednak wniosek zupełnie inny niż opisany powyżej. Jeśli (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  poważniejszych, świadczących o posiadaniu większej wiedzy o przedsiębiorstwie. Z tego rodzaju argumentami pójście prosto do sądu nie jest dobrym wyjściem. Wydaje się, iż po (...)

 • Warunkowe zwolnienie a łączenie wyroków24 Listopada 2010

  okresie odbywania kary, jak również informacji o warunkach rodzinnych, majątkowych i co do stanu zdrowia skazanego oraz danych o odbyciu kary z poszczególnych (...)

 • Wniosek o wznowienie postępowania o wykonanie kary21 Października 2013

  postępowania. Czy możliwy jest wtedy wniosek o zawieszenie obowiązku zapłaty grzywny, czy należy ją teraz zapłacić a potem dochodzić zwrotu? Przekroczenie prędkości jest czynem zabronionym (...)

 • Uniknięcie kary grzywny28 Listopada 2005

  to odpowiedzialnością karną np. czy jest to przestępstwo z art. 300 k.k? Czy sąd na wniosek np. komornika może taką umowę darowizny unieważnić? Egzekucję orzeczonej grzywny prowadzi się (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane