Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika18 Listopada 2014

  ? Czy może na podstawie orzeczenia komisji zostanie wydana decyzja ZUS, od której wnioskodawca będzie mógł się odwołać do sądu? Czy sprzeciw od orzeczenia (...)

 • Odwołanie od decyzji ZUS, zaskarżenie ZUS o zaniedbania w leczeniu - brak należytej rehabilitacji23 Czerwca 2005

  orzeczenia lekarz orzecznik Zakładu. Od orzeczenia lekarza orzecznika osobie zainteresowanej przysługuje sprzeciw do komisji lekarskiej Zakładu, w ciągu 14 dni (...)

 • Świadczenie rehabilitacyjne18 Kwietnia 2012

  okolicznościach, o których mowa w ust. 1 i 2, orzeka lekarz orzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 4. Od orzeczenia lekarza orzecznika ubezpieczonemu przysługuje sprzeciw do (...)

 • Zus nie przyznał renty, ale również odmówił wydania zaświadczenia o zdolności do pracy.10 Czerwca 2015

  określony czas od tamtej sprawy, można spróbować ponownie wystąpić do ZUS o stwierdzenie niezdolności do racy (wniosek o rentę, który skieruje Pana badania do (...)

 • Przesłanki rygoru natychmiastowej wykonalności19 Maja 2008

  dnia wydania orzeczenia - jeżeli nie zostanie wniesiony wniosek o doręczenia orzeczenia wraz z uzasadnieniem (w terminie 7 dni od wydania orzeczenia). Jeżeli taki wniosek zostanie (...)

 • Orzeczenie o niezdolności do pracy4 Września 2007

  orzeczenia o niezdolności do pracy. Od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS-u przysługuje sprzeciw do komisji lekarskie ZUS-u w ciągu 14 dni od (...)

 • Orzeczenie warunkiem ulgi rehabilitacyjnej20 Lutego 2006

  . (III SA 830/96) orzekł, iż „Podatnik nie posiadający orzeczenia komisji lekarskiej ds. inwalidztwa i zatrudnienia o niepełnosprawności nie mógł odliczyć od dochodu wydatków (...)

 • Postępowanie w sprawie ustalenia emerytury - czas30 Września 2003

  niezbędnej do wydania decyzji, b) od upływu dodatkowego terminu wyznaczonego do przedstawienia niezbędnych dowodów, c) lub od daty prawomocnego orzeczenia komisji lekarskiej. (...)

 • Dodatkowe wynagrodzenie dla lekarza w PKL31 Lipca 2007

  Lekarz publicznego ZOZ został oddelegowany do Powiatowej Komisji Lekarskiej obsługującej pobór do wojska. Zgodnie z zawartą w tej sprawie umową ze Starostą wszyscy lekarze oddelegowani (...)

 • Zwolnienie lekarskie a świadczenie rehabilitacyjne1 Sierpnia 2008

  dłużej i przekracza okres 182 dni. W tym okresie do ZUS-u złożyłem dokumenty o świadczenie rehabilitacyjne, dokumenty takie składa się 5 tygodni wcześniej. Czy ZUS może cofnąć zwolnienie (...)

 • Płatność po wysłaniu pozwu a nakaz zapłaty5 Sierpnia 2010

  wierzyciela na drogę sądową. W chwili obecnej jednym z wyjść pozostaje złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty. Nakaz, od którego nie zostanie skutecznie wniesiony w całości lub (...)

 • Renta rodzinna5 Maja 2006

  się do Sądu Okręgowego w Lublinie, który wyrokiem z dn. 03.03.2005 r. przyznał mi prawo do renty rodzinnej od dn. 01.08.2001 r. do 31.03.2006 r. Od wyroku tego ZUS (...)

 • Przeliczenie emerytury19 Września 2005

  stanowiska Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno- Gospodarczych, Rada Ministrów w terminie 7 dni od zakończenia negocjacji w Komisji określa, w drodze rozporządzenia, (...)

 • Świadczenie rehabilitacyjne19 Stycznia 2004

  typu działanie jest formalne? Nadmieniam, że dostałem orzeczenie komisji lekarskiej kierujące mnie na 3-miesięczna rechabilitację. Jak więc wyglądać będzie rozliczenie zakładu pracy (...)

 • ZUS zakwestionował wpłacone przeze mnie podwyższone składki 27 Lipca 2015

  wykorzystać w swoje sprawie, wnosząc ewentualnie skargę kasacyjną.   Wskazujemy jednak, że w tym wyroku również uznał sąd prawo ZUS do kontrolowania, czy nie mamy do czynienia (...)

 • Jaki jest tryb składania odwołań od decyzji ZUS?8 Grudnia 2011

  do Oddziału ZUS a nie do sądu okręgowego. Odwołanie należy złożyć w terminie miesiąca od doręczenia odpisu decyzji (art. 477 z ind. 9 par. 1 k.p.c.). Warto zaznaczyć, że (...)

 • Podważenie prawomocnego orzeczenia26 Lipca 2006

  Jestem zwykłym konsumentem i jak życie uczy, to muszę znać nie tylko swoje prawa konsumenckie, ale również KC jak i KPC. Spóźniony sprzeciw o 2 dni i oczywiście nie na temat zażalenie, (...)

 • Przywrócenie terminu do wniesienia odwołania14 Grudnia 2005

  terminu wnosi się do sądu, w którym czynność miała być dokonana, w ciągu tygodnia od czasu ustania przyczyny uchybienia terminu. Równocześnie z wnioskiem strona powinna dokonać czynności (...)

 • Czy moja partnerka ma prawo do mojej emerytury po mojej śmierci? 21 Lipca 2015

  całkowicie niezdolnym do pracy, uprawnionym do renty rodzinnej. 2. Prawo do renty rodzinnej nabywa również wdowa, która osiągnęła wiek 50 lat lub stała się niezdolna do (...)

 • Przeniesienie do rezerwy23 Kwietnia 2007

  Na mocy orzeczenia Powiatowej Komisji Lekarskiej z 4.03.2002 roku poborowy otrzymał kategorię A, Powiatowa Komisja Poborowa uznała zdolność do służby wojskowej, jednakże na mocy (...)

 • Składki ZUS od sezonowej działalności gospodarczej19 Czerwca 2006

  dokumenty analogiczne do tych które składaliśmy przy rejestracji. Należy więc posłużyć się formularzami ZWUA – wyrejestrowanie siebie jako ubezpieczonego jak i ZWPA – wyrejestrowanie (...)

 • Wszczęcie egzekucji a przywrócenie terminu9 Lutego 2010

  do komornika stosowne pismo (po otrzymaniu od pozwanego informacji ze wskazaniem, który komornik prowadzi egzekucję)? W przypadku, gdy dłużnik wniósł sprzeciw od nakazu (...)

 • Wniosek o wznowienie postępowania24 Kwietnia 2006

  formalnych lub jeżeli od pisma nie uiszczono należnej opłaty, przewodniczący wzywa stronę, pod rygorem zwrócenia pisma, do poprawienia, uzupełnienia lub opłacenia go w terminie tygodniowym. (...)

 • Zmiana sposobu ściągania alimentów13 Lipca 2007

  egzekucji. Jeżeli postępowanie egzekucyjne zostanie wszczęte przez komornika, wówczas ZUS przekaże sprawę właśnie do niego. W przedmiocie kosztów postępowania egzekucyjnego odsyłamy Panią (...)

 • Odwołanie od zmiany wysokości renty5 Stycznia 2005

  rent. Jeżeli miało miejsce odwołanie od decyzji ZUS-u do sądu, ZUS uznał to odwołanie za zasadne i zmienił decyzję w ciągu 30 dni od wniesienia odwołania, to odwołaniu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Odmowa przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy.

  Uprzejmie proszę o poradę. W dniach 05.07.2000 r. i 31.06.2001 r. przeszedłem operację kręgosłupa szyjnego (schorzenie: dyskopatia, zwężenie kanału (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.