Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  złożyć w placówce pocztowej tego operatora, a doręczane w inny sposób - w urzędzie właściwej gminy, umieszczając zawiadomienie o tym w drzwiach mieszkania (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu? 29 Lipca 2015

  ona polegać albo na prezentowaniu rzeczywistych, obiektywnych poglądów na dany temat, albo na prezentowaniu subiektywnej opinii na dany temat. Jak, przykładowo, (...)

 • Środek odwoławczy składany za granicą19 Marca 2009

  pieniężnej kary porządkowej do ich zapłacenia w terminie 30 dni, a w razie bezskutecznego upływu tego terminu należności te ściąga się w drodze egzekucji. W (...)

 • Konsekwencje niewykonania wyroku7 Marca 2005

  wolności, zobowiązując go do wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy społecznej w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym. Na podstawie art. 69 par. 1 i 2 k.k. w zw. z art. (...)

 • Umorzenie kosztów sądowych4 Maja 2010

  ) warunkowe przedterminowe zwolnienie d) ponownego wniosku o odroczenie ściągnięcia grzywny lub o rozłożenie grzywny na raty e) zwolnienie z odbywania reszty kary ograniczenia (...)

 • Międzynarodowy transport drogowy rzeczy27 Stycznia 2006

  kontrolę? Proszę o podanie obowiązujących przepisów prawnych dotyczących wyżej zadanych pytań? Z tego, co wiem to o takich przypadkach nie ma mowy w ustawie o transporcie (...)

 • Rozwiązanie umowy o kredyt konsumencki22 Lipca 2006

  pozwalający na odstąpienie od umowy w terminie 10 dniowym, bez podania przyczyn. Warunkiem rozpoczęcia biegu terminu jest złożenie oświadczenia na piśmie o 10 dniowym terminie (...)

 • Rozłożenie grzywny na raty18 Sierpnia 2010

  rozłożyć spłatę na 20 rat po 500 zł każda. Wpłaty są dokonywane w miarę regularnie od lipca 2003 roku. W miarę - gdyż nie były opłacone 2 raty ze względu na opóźnienia (...)

 • Postępowanie egzekucyjne w administracji10 Lipca 2007

  , a zakład pracy nie udzielił mi ostatecznej odpowiedzi w tej sprawie. Obecnie jestem bez pracy, a możliwość umorzenia dawały mi zapisy w umowie. Czy i jak mogę się w tej sprawie (...)

 • Sposób złożenia zażalenia30 Września 2004

  Należności sądowe zostały skazanemu rozłożone na raty w wysokości 500 zł miesięcznie. Jednak ponieważ skazany zalegał ze spłatą, Sąd odwołał rozłożenie na raty. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane