Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Doręczenie wyroku z uzasadnieniem26 Kwietnia 2007

  orzeczenia z uzasadnieniem sąd nie może doręczyć samej sentencji wyroku. Dla uzyskania orzeczenia z uzasadnieniem należy więc złożyć wniosek w terminie tygodnia od ogłoszenia sentencji (...)

 • Odpis orzeczenia a klauzula wykonalności4 Lipca 2008

  jest konieczne składanie wniosku o sporządzenie i doręczenie odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem, wystarczający jest ww. wniosek o wydanie odpisu wyroku wraz z klauzulą wykonalności. (...)

 • Wniosek o przywrócenie terminu jako zażalenie12 Czerwca 2007

  sąd w Polsce ma taką władzę, która zezwalałaby mu na uznanie pisma procesowego, tzn. pismo które ma nagłówek Sąd Rejonowy i jest wnioskiem o przywrócenie terminu na złożenie wniosku o (...)

 • Ustny wniosek o doręczenie wyroku z uzasadnieniem7 Sierpnia 2006

  dopuszczalne jest złożenie ustnie do protokołu właściwego sądu wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku. Wniosek o uzasadnienie jednak nie może być zgłoszony przed wydaniem wyroku. (...)

 • Wniosek o uzupełnienie postanowienia sądu20 Grudnia 2006

  mieszkalnego w dzielonej nieruchomości. Gdy ten wniósł po otrzymaniu postanowienia z uzasadnieniem o uzupełnienie postanowienia o brakującą treść, Sąd odpowiedział, że termin na (...)

 • Zaskarżenie wyroku o alimenty20 Października 2004

  tygodnia od ogłoszenia lub doręczenia wyroku. Po doręczeniu wyroku z uzasadnieniem strona na dwa tygodnie na złożenie odwołania – do sądu, który wydał wyrok. Nie złożenie wniosku (...)

 • Doręczenie wyroku wraz z uzasadnieniem31 Maja 2007

  instancji, to czy sąd w odpowiedzi na ów mój wniosek (o przysłanie wyroku z uzasadnieniem) poinformuje mnie o tym, czy też przyśle wyrok z uzasadnieniem, gdy dopiero zapadnie (...)

 • Zabezpieczenie nieruchomości przy podziale majątku13 Marca 2008

  podstawie rozwodu wnieść do ksiąg wieczystych o wpis podziału majątku jakim jest dom po 1/2 , że nie ma prawomocnego wyroku rozwodowego księgi wieczyste taki wniosek mu odrzuciły. Pani Y (...)

 • Apelacja od wyroku sądu grodzkiego26 Sierpnia 2008

  , poz. 1070 z późn. zm.) sądy grodzkie są wydziałami sądów rejonowych powołanych do rozpoznawania m. in. takich spraw jak: o wykroczenia w pierwszej instancji, o wykroczenia (...)

 • Zabezpieczenie alimentów na nieruchomości 13 Marca 2008

  podstawie rozwodu wnieść do ksiąg wieczystych o wpis podziału majątku jakim jest dom po 1/2 , że nie ma prawomocnego wyroku rozwodowego księgi wieczyste taki wniosek mu odrzuciły. Pani Y (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Zmiana imienia

  Będe wdzięczna za informacje do kogo powinnan się zgłosic w sprawie zmiany swojego imienia. Czy to zakres prawa cywilnego? Czyli do prawnika zajmującego (...)

 • Alimenty - wyrok wydany zaocznie

  Witam. Moja eks wniosła sprawe o podwyzszenie alimentów. Jednak z przyczyn losowych nie mogłem stawić sie na sprawie, a odebrałem wezwanie do sądu. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane