Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Świadczenia z pomocy społecznej7 Listopada 2018

  rodzinę wielodzietną w trudnej sytuacji? Stosownie do art. 38 ust. 5 ustawy o pomocy społecznej okres, na jaki jest przyznawany zasiłek okresowy, ustala ośrodek pomocy społecznej (...)

 • Umieszczenie w domu pomocy społecznej4 Maja 2006

  to stały, czy też okresowy. Zasiłek celowy może być przyznany w szczególności na pokrycie części lub całości kosztów zakupu żywności, leków i leczenia, opału, odzieży, (...)

 • Zasiłki a sposób ustalenia dochodów2 Stycznia 2006

  świadczenia pieniężne w postaci zasiłku stałego, zasiłku okresowego, zasiłku celowego i specjalnego zasiłku celowego. Kryteria przyznania zasiłków z MOPS i kryteria ustalania w tym (...)

 • Zwrot kosztów pogrzebu18 Kwietnia 2005

  skład spadku po moim ojcu, z tego co się orientuję poniesione koszty pogrzebu zwraca ubezpieczyciel (dodam że ojciec w chwili śmierci był na rencie MSWiA), o ile to prawda to proszę o podanie (...)

 • Skutki niewłaściwego delegowania sędziego13 Sierpnia 2008

  obligatoryjnej, zawierać również część fakultatywną, np. wniosek o wezwanie na rozprawę świadków i biegłych, a ponadto dodatkowe wnioski związane z odrębnością skargi o (...)

 • Ograniczenie egzekucji z renty13 Września 2004

  wypłacie zastrzeżono ich potrącanie, oraz zasiłek stały lub zasiłek okresowy wypłacone na podstawie przepisów o pomocy społecznej za okres, za który przyznano emeryturę lub (...)

 • Wysokość emerytury, którą może zająć komornik20 Sierpnia 2010

  . Świadczenia emerytalne podlegają egzekucji w zakresie określonym w przepisach o egzekucji ze świadczeń przewidzianych w ustawie o emeryturach i rentach z FUS. Emerytury są wolne od egzekucji (...)

 • Egzekucja z emerytury1 Stycznia 2012

  okresowy wypłacone na podstawie przepisów o pomocy społecznej za okres, za który przyznano emeryturę lub rentę; 9) zasiłki i świadczenia wypłacone na podstawie przepisów (...)

 • Warunki nabycia prawa do renty18 Czerwca 2003

  ukończeniem 20 lat, - 2 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 20 do 22 lat, - 3 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 22 do 25 (...)

 • Informacje o majątku dłużnika23 Października 2007

  komunikacji jak i inne organy nie chcą nam wyjawić danych. Wniesione sprawy o wyjawienie majątku nie przynoszą rezultatu, w naszym mniemaniu dłużnik kpi sobie z sądu i jego powagi (...)

 • Odwołanie podpisane przez rodzica strony2 Listopada 2017

  najbliższej rodziny. Z kolei o tym, czy sprawa należy do kategorii spraw mniejszej wagi, decyduje ocena organu (zob. R. Kędziora, Ogólne postępowanie administracyjne, Warszawa 2008). Jeżeli (...)

 • Używanie nazwy skróconej na fakturze2 Stycznia 2006

  zakresie podatku od towarów i usług skrótem nazwy nie może być znany i nie jest znany tutejszemu organowi podatkowemu jako podatnik podatku od towarów i usług, niezależnie od informacji (...)

 • Dodatek mieszkaniowy a użyczenie11 Lutego 2007

  Mieszkam w mieszkaniu udostępnionym mi przez znajomych, którzy mają do tego lokalu spółdzielcze własnościowe prawo. Mieszkam tam na zasadzie ustnej umowy o użyczeniu i opłacam czynsz. (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty dziecka poczętego27 Października 2006

  się urodzi i wtedy wystąpić do sądu z powództwem o ustalenie ojcostwa i alimenty? Czy będąc w ciąży mogę prawnie domagać się spełnienia określonych obowiązków od ojca (...)

 • Egzekucja nienależnych świadczeń rodzinnych22 Czerwca 2006

  wzór pisma do komornika? Zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniach rodzinnych stanowi, iż osoba, która która pobrała nienależnie świadczenia rodzinne, jest obowiązana do ich (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane