Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Obowiązek uzyskania pozwolenia na użytkowanie21 Września 2006

  mnie zgłoszenie budynku do użytkowania i zgłoszenie zakończenia budowy? Nadmieniam, że na wszelki wypadek osoba uprawniona dokonuje co 1,5 roku odpowiednich wpisów w dzienniku (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania a pierwotne użytkowanie15 Stycznia 2009

  wykonanych urządzeń chroniących środowisko i stanie gotowości tych urządzeń do eksploatacji (art. 41 w/w ustawy).Inwestor, właściciel lub zarządca może przystąpić do użytkowania obiektu (...)

 • Termin odbioru domu8 Listopada 2006

  momentu pierwszego zgłoszenia zakończenia budowy (i braku dalszych wpisów w dzienniku budowy) nie będę miał obecnie problemów przy odbiorze domu z powodu przerwy w pracach budowlanych (...)

 • Konsekwencje istotnego odstępstwa od projektu 8 Lutego 2008

  , doszło do odstępstwa od zatwierdzonego projektu: podniesiono budynek o jeden pustak (ok. 30 cm). O ile wiem, w zgłoszeniu zakończenia budowy nie zgłoszono w ogóle tego faktu. Jakie mogą (...)

 • Zakończenie inwestycji a wniosek o zwrot VAT17 Stycznia 2007

  budowlane) trawała jeszcze do grudnia 2006. Czy datą zakończenia inwestycji dla US jest zgłoszenie zakończenia budowy w Inspektoracie Nadzoru Budowlanego (teraz), czy raczej (...)

 • Sankcja za samowolne przesunięcie bramy7 Września 2010

  . W obecnym stanie prawnym nie istnieje okres “przedawnienia karalności” samowoli budowlanej. Do 2003r. po upływie 5 lat od dnia zakończenia budowy obiektu budowlanego lub jego (...)

 • Zgłoszenie budowy ogrodzenia9 Grudnia 2004

  był do zgłoszenia budowy wyłącznie z dwóch stron. Stwierdzić należy, iż dokonanie zgłoszenia budowy ogrodzenia, w sytuacji gdy zgłoszenie to nie jest wymagane pozbawione jest (...)

 • Jak przeprowadzić zbiórkę pieniędzy dla potrzebującego?8 Maja 2015

  społecznego, należy przesłać w terminie 30 dni od zakończenia 12-miesięcznego okresu od zakończenia zbiórki publicznej, a w przypadku gdy ofiary w tym terminie nie zostaną rozdysponowane, (...)

 • Remont uszkodzonego ogrodzenia13 Kwietnia 2007

  też wygaśnięcia zgłoszenia, jak ma to miejsce w przypadku pozwolenia na budowę. zgłoszenie, pozwolenie na budowę, ogrodzenie, remont, wygaśnięcie,

 • Odbiór domu wybudowanego niezgodnie z pozwoleniem2 Kwietnia 2007

  faktycznie zgłoszenie o zakończeniu budowy, by dokonać odbioru. Do wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie inwestor jest obowiązany dołączyć:  oryginał dziennika budowy;  (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane