Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  poważniejszych, świadczących o posiadaniu większej wiedzy o przedsiębiorstwie. Z tego rodzaju argumentami pójście prosto do sądu nie jest dobrym wyjściem. Wydaje się, (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  przystąpienia do opisu i oszacowania (art. 923 k.p.c.). Jednocześnie z wysłaniem dłużnikowi wezwania komornik przesyła do sądu właściwego do prowadzenia księgi wieczystej wniosek (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  się wymagalne. 4. Bieg przedawnienia zawiesza się na okres od dnia wniesienia reklamacji lub wezwania do zapłaty do dnia udzielenia odpowiedzi na reklamację lub wezwania do (...)

 • Kolejność słuchania świadków12 Maja 2009

  obowiązek przychylić się do pisemnych próśb świadków z wyżej wymienionych powodów o (kolejno): zarządzenie wspólnego przyjazdu trzech świadków, do których wezwania do (...)

 • Skutki niewłaściwego delegowania sędziego13 Sierpnia 2008

  delegować sędziego sądu rejonowego albo sędziego sądu okręgowego do pełnienia obowiązków sędziego na obszarze właściwości tego samego sądu okręgowego, jednakże (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej8 Grudnia 2004

  zaskarżyć odwieszenie (minęło już 7 dni od otrzymania informacji o odwieszeniu i nie kazano mi się ustosunkowywać do tego). Jak widać z powyższego, sprawa wygląda tak, że (...)

 • Niewypłacalność kontrahenta3 Kwietnia 2012

  . Zakamycze 2003 r.). Co do pojęcia należytej staranności wypada odwołać się do art. 355 § 2 k.c.: Należytą staranność dłużnika w zakresie prowadzonej przez niego działalności (...)

 • Czy były mąż może sprzedać bez mojej zgody nasz dom? 4 Maja 2015

  do działu spadku stosuje się odpowiednio przepisy o współwłasności w częściach ułamkowych z zachowaniem przepisów niniejszego tytułu. Do majątku wspólnego (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie? 23 Kwietnia 2015

  przywrócenie pozwolenia wojskowego lub posiadających pozwolenie wojskowe. 5. Sprawdzenie niezbędnych umiejętności osoby ubiegającej się o wydanie karty rowerowej odbywa się w (...)

 • Popełnienie plagiatu podczas pisania pracy magisterskiej. 9 Czerwca 2015

  w oparciu o przepisy:  -ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2006.90.631 j.t.) – dalej p.a -ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie

 • Zakaz zbliżania się do posesji27 Października 2005

  Była żona mojego męża nachodzi nas nagminnie, zrywa nam tablice informacyjne z bramy, zwracałam się do Policji w tej sprawie. Radzili mi oddać sprawę do Sądu Cywilnego o (...)

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy7 Grudnia 2004

  lub wniosek o zabezpieczenie powództwa w takiej sprawie sąd przekaże sądowi, w którym toczy się sprawa o rozwód, w celu rozstrzygnięcia o nich w myśl przepisu art. 443". Zgodnie (...)

 • Czy pracodawca ma prawo odmówić mi urlopu wychowawczego po urlopie macierzyńskim? 1 Lipca 2015

  się usunąć przeszkody do uzyskania takiego oświadczenia. W takich okolicznościach w zależności od konkretnego przypadku do wniosku dołącza się: prawomocne orzeczenie sądu (...)

 • Wniosek o uchylenie środka zapobiegawczego13 Sierpnia 2012

  mnie zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny zwróciłem się pismem do Sądu o zniesienie w/w środków zapobiegawczych. Czy Sąd obowiązuje termin na odpowiedź na tego (...)

 • Ustalenie danych osobowych strony umowy17 Grudnia 2004

  : "Proszę jeszcze dziś napisać pismo, że pan wyjeżdża i żeby został zawieszony internet na okres 4 miesięcy". Przyszło mi do głowy pytanie jak podczas umowy można przerwać. Wysłałem (...)

 • Wniosek o uzupełnienie postanowienia sądu20 Grudnia 2006

  się w aktach sprawy. Być może błąd pojawił się dopiero w sekretariacie sądu, a w aktach wyrok jest prawidłowy. Jeśli jednak nie, to może Pan złożyć wniosek o przywrócenie (...)

 • Czy mogę doprowadzić do umorzenia długu?7 Kwietnia 2015

  ustawy o komornikach sądowych. Wniosek o obniżenie opłat wnosi się do sądu rejonowego, przy którym działa komornik, w terminie 7 dni od dnia uzyskania informacji (...)

 • Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów13 Września 2007

  związku z tym, że minęła już ponad połowa okresu odbywania kary mogę się zwrócić do sądu z wnioskiem o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdu? Czy wniosek taki podlega (...)

 • Pracodawca zwolnił mnie ze względu na likwidację stanowiska.24 Sierpnia 2015

  warunkach albo o odszkodowaniu. Art. 264 § 1 k.c. stanowi, że odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia pisma (...)

 • Przeciąganie postępowania sądowego27 Czerwca 2006

  sądu o przychyleniu się do wniosku powoda o przesunięciu terminu rozprawy mogę i powinienem się zażalić do sądu nadrzędnego? Na wstępie należałoby (...)

 • Doręczanie pism stronie posiadającej pełnomocnika27 Kwietnia 2006

  , to sąd ją ignoruje i wcale nie wysyła do niej uzasadnienia, a wysyła je do pełnomocnika, który nie składał wniosku o uzasadnienie? Wydaje mi się, że każdy urząd powinien (...)

 • Błędne wyliczenie odsetek przez komornika26 Lipca 2007

  doprowadzić do korekty postanowienia komornika. Ostatnią możliwością, gdy będziemy mięli pewność, iż komornik postępuje błędnie, jest zwrócenie się do Prezesa właściwego sądu (...)

 • Powierzenie opieki nad dzieckiem pozamałżeńskim24 Stycznia 2007

  wniosek o uregulowanie władzy rodzicielskiej do Sądu Rejonowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania dziecka, do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Proszę pamiętać (...)

 • Bezczynność sądu w zakresie nadania klauzuli wykonalności7 Marca 2005

  mógł wystąpić do sądu z żądaniem odszkodowania? O ile wiem, wydanie klauzuli wykonalności sprowadza się tylko do prostej czynności sprawdzenia, czy dłużnik nie wniósł (...)

 • Skutki przekształcenia spółki cywilnej w jawną26 Czerwca 2006

  , jakie wprowadziła ustawa prawo działalności gospodarczej. Obecnie nasz kontrahent wniósł sprawę do sądu, lecz znów nie pozwał spółki jawnej lecz wspólników. Gdyby zwrócono się (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane