Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zgoda sądu na czynności dotyczące majątku ubezwłasnowolnionego7 Sierpnia 2012

  . Nadzór sądu opiekuńczego nad wykonywaniem opieki, jak podkreślono w orzecznictwie powinien być tak zorganizowany, aby sąd opiekuńczy uzyskiwał regularne i rzeczywiste dane o (...)

 • Siostra jako rodzina zastępcza9 Listopada 2007

  możliwe jest przysposobienie (adopcja) dziecka? Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej Jak wygląda nadzór nad sprawowaniem opieki nad małoletnim? rodzina zastępcza, (...)

 • Mąż matki jako opiekun prawny dziecka16 Lipca 2008

  dziecka oraz do wychowania dziecka (art. 95 § 1 kro). Jak wynika z powyższego władza rodzicielska jest wyznacznikiem sprawowania pieczy (opieki) nad małoletnim dzieckiem. (...)

 • Opieka nad dziećmi po rozwodzie25 Października 2007

  oraz z odpowiedzią, zamieszczoną na stronie serwisu, zatytułowaną Wspólna opieka nad dzieckiem po rozwodzie Sprawy z zakresu prawa rodzinnego charakteryzują się indywidualizmem, każda (...)

 • Kuratela opieki nad osobą upośledzoną umysłowo8 Grudnia 2011

  O ile się orientuję, w przypadku tzw. rodzin patologicznych lub osób młodocianych będących w kolizji z prawem jest ustanowiony kurator, w celu nadzoru właściwej opieki rodziny nad małoletnim. (...)

 • Nadzór sądu nad wykonywaniem opieki20 Stycznia 2005

  natomiast od tego, czy opiekun wykonuje swoje obowiązki starannie czy nie sąd opiekuńczy regularnie, przynajmniej raz w roku, bada sprawozdanie opiekuna z przebiegu opieki co do osoby i (...)

 • Prawa do małoletniego dziecka22 Czerwca 2005

  . Żona z dzieckiem ukrywa się. Trwa to już 3 miesiące. Obecnie żona wniosła wniosek o pozew rozwodowy, bez orzekania o winie, ale o ograniczenie mi praw nad małoletnim synem. Chciałbym (...)

 • Pełnomocnictwo dla dziadków15 Listopada 2005

  "pełnomocnictwa" rodzicom do opieki nad dzieckiem. Przyznanie opieki nad dzieckiem dziadkom przez sąd wymagałoby zawieszenia Pańskiej władzy rodzicielskiej bądź jej pozbawienia. (...)

 • Ustalenie miejsca pobytu dziecka20 Stycznia 2007

  takie pismo należy złożyć do sądu? Co zrobić w sytuacji powierzenia tymczasowej opieki nad małoletnim ojcu dziecka? Jak Pani pisze, władza rodzicielska przysługuje zarówno (...)

 • Zabezpieczenie w procesie rozwodowym28 Grudnia 2006

  opieki nad dzieckiem. Może się skończyć nawet ustanowieniem kuratora, który będzie kontrolował sposób sprawowania opieki nad dzieckiem.   Zaprzestanie płacenia kredytu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane