Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zaskarżalność postanowień sądu17 Grudnia 2002

  Sąd na posiedzeniu jawnym nie kończącym sprawy wydał postanowienie niekorzystne i niemożliwe do zrealizowania przez powoda. Jak zaskarżyć takie postanowienie lub skłonić Sąd do częściowego (...)

 • Wynagrodzenie biegłego4 Marca 2005

  przejazdów i noclegów. Wysokość wynagrodzenia biegłego za wykonaną pracę określa sąd, uwzględniając wymagane od biegłego kwalifikacje, potrzebny do wydania opinii nakład pracy i poświęcony (...)

 • Biegły w postępowaniu egzekucyjnym6 Czerwca 2011

  skargę oprócz orzeczeń niemerytorycznych (np. postanowienie o odrzuceniu skargi) może orzec także merytorycznie tj. oddalić skargę lub ją uwzględnić. Uwzględniając skargę sąd może (...)

 • Ustosunkowanie się do opinii biegłego8 Czerwca 2006

  jako dowód w sprawie, oraz o wyznaczenie następnego, jak najszybszego terminu rozprawy? Oczywiście. Zgodnie z ogólnymi przepisami kodeksu postępowania cywilnego, można ustosunkowywać się, (...)

 • Kara porządkowa w postępowaniu podatkowym.11 Czerwca 2013

  wniosek ukaranego - złożony w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia o nałożeniu kary porządkowej, uznać za usprawiedliwione niestawiennictwo i uchylić postanowienie nakładające (...)

 • Uzasadnianie postanowień4 Lutego 2005

  ? Sprawa trwa już 5 lat, jedna ze stron ma już ponad 70 lat i może nie doczekać tego? Domyślamy się, iż w pytaniu chodzi o złożenie zażalenia na postanowienie sądu (w postępowaniu cywilnym), (...)

 • Wycofanie zawiadomienia o przestępstwie9 Sierpnia 2006

  . Jeżeli zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, wydaje się z urzędu lub na skutek zawiadomienia o przestępstwie postanowienie o wszczęciu śledztwa, w którym określa (...)

 • Zniesienie współwłasności - ustalenie wartości11 Kwietnia 2008

  podziałowi w postępowaniu o zniesienie współwłasności, konieczne staje się powołanie biegłego. Dopiero ustalenie składu oraz wartości przedmiotu zniesienia współwłasności (...)

 • Niezgłoszenie spadku do opodatkowania25 Kwietnia 2007

  z uwzględnieniem opinii biegłego lub przedłożonej przez nabywcę wyceny rzeczoznawcy. Jeżeli organ podatkowy powoła biegłego, a wartość określona z uwzględnieniem jego opinii różni się (...)

 • Założenie spółki akcyjnej poprzez aport 22 Kwietnia 2008

  jak będzie. 1. Czy biegły może zakwestionować wartość wyceny i co w sytuacji jak ja się nie zgodzę z wyceną biegłego? 2. Jeżeli zdecyduję się na założenie spółki akcyjnej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

  Prokurator umorzył postępowanie z uwagi na śmierć sprawcy wypadku, w którym zginęły dwie osoby: kierowca i pasażer. Zgodnie z pouczeniem złożono (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane