Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ustosunkowanie się do opinii biegłego8 Czerwca 2006

  jako dowód w sprawie, oraz o wyznaczenie następnego, jak najszybszego terminu rozprawy? Oczywiście. Zgodnie z ogólnymi przepisami kodeksu postępowania cywilnego, można ustosunkowywać się, (...)

 • Wyjście wspólnika z spółki z o.o. 25 Czerwca 2015

  udziałów można skierować sprawę do sądu rejestrowego o zastąpienie tej zgody. Jest to zasadne, gdy istnieją ku temu ważne powody.    Nie ulega wątpliwości, że do złożenia wniosku (...)

 • Zniesienie współwłasności - ustalenie wartości11 Kwietnia 2008

  podziałowi w postępowaniu o zniesienie współwłasności, konieczne staje się powołanie biegłego. Dopiero ustalenie składu oraz wartości przedmiotu zniesienia współwłasności (...)

 • Niezgłoszenie spadku do opodatkowania25 Kwietnia 2007

  z uwzględnieniem opinii biegłego lub przedłożonej przez nabywcę wyceny rzeczoznawcy. Jeżeli organ podatkowy powoła biegłego, a wartość określona z uwzględnieniem jego opinii różni się (...)

 • Orzecznictwo na temat oświadczenia o potrąceniu12 Lipca 2011

  przezdłużnika wiadomości o dokonanym przelewie.- wyrok Sądu Najwyższego z dnia 12 października 2007, sygn. akt V CSK 171/2007, LexPolonica nr 2092255: Oświadczenie o potrąceniu wywiera skutek (...)

 • Podważenie aktu darowizny16 Listopada 2007

  przeprowadzony tylko w postępowaniu o uchylenie lub zmianę stwierdzenia nabycia spadku, z zastosowaniem przepisów niniejszego rozdziału. Jednakże ten, kto był uczestnikiem postępowania o stwierdzenie (...)

 • Status oskarżonego w sprawie karnej20 Stycznia 2004

  bilingi telefoniczne? Czy na tej podstawie można kogokolwiek oskarżyć o nękanie telefoniczne? Jak można bronić się przed próbą oskarżenia kogoś o nękanie telefoniczne na podstawie (...)

 • Przeprowadzenie dowodu z urzędu17 Stycznia 2008

  urzędu, dowód, sąd, postanowienie, zażalenie, protokół, rozprawa, jawna, świadek, okoliczność, praw, obowiązek, z urzędu, powołanie

 • Moc dowodowa oświadczenia w procesie karnym6 Czerwca 2005

  prywatną opinie fonoskopijną, że to nie mój głos, sąd oddalił mój wniosek o powołanie innych biegłych. W związku z czym zostanę skazany za coś czego nie zrobiłem. Syn odwiedza ojca w (...)

 • Zmiana postępowania ze zwykłego na uproszczony29 Grudnia 2006

  zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa o wartości 200tys zł. Zawiadomienie zawierało trzy zarzuty: 1.Zagarnięcie towarów o wartości 95 tys. Dowód: dokumenty komputerowe pobrania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

  Prokurator umorzył postępowanie z uwagi na śmierć sprawcy wypadku, w którym zginęły dwie osoby: kierowca i pasażer. Zgodnie z pouczeniem złożono (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane