Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Skierowanie na przymusowe leczenie odwykowe13 Września 2007

  mają takiego prawa, proszę o podanie mi przepisów, aby w razie czego miała się na co powołać), by uniknąć tej przykrej wizyty u nich w domu? Czy ma prawo nie wpuścić do domu tej (...)

 • Treść świadectwa pracy13 Października 2008

  pracownikowi do dnia ustania stosunku pracy z powodu braku środków finansowych;na żądanie pracownika: a) o wysokości i składnikach wynagrodzenia, b) o uzyskanych kwalifikacjach, (...)

 • Przekształcenie s.c. w S.A.4 Kwietnia 2012

  Wniosek o wpis przekształcenia do rejestru wnoszą wspólnicy mający prawo reprezentacji spółki. Z chwilą wpisania spółki do KRS dojdzie do sukcesji praw. Powstałej (...)

 • Zgromadzenie wspólników w spółce z o.o.13 Czerwca 2007

  ), przeglądać sprawozdanie zarządu i sprawozdanie finansowe wraz z odpisem sprawozdania rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej oraz biegłego rewidenta i przedkładać do nich opinie na piśmie. (...)

 • Prezenty gwiazdkowe dla pracowników i kontrahentów13 Grudnia 2005

  całości ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych lub funduszy związków zawodowych). Zatem świadczenia rzeczowe tytułem prezentów (np. w postaci biletu do teatru) powinny zostać doliczone (...)

 • Zasady wypłaty środków z ZFŚS15 Grudnia 2004

  Funduszu oraz zasady przeznaczania środków Funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej określa pracodawca w regulaminie uzgodnionym w trybie przewidzianym ustawą o związkach (...)

 • Rezygnacja z funkcji członka zarządu8 Lutego 2005

  finansowe wraz z odpisem sprawozdania rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej oraz biegłego rewidenta i przedkładać do nich opinie na piśmie. Żądanie dotyczące skorzystania z tych uprawnień (...)

 • Wezwanie pracownika do sądu9 Sierpnia 2006

  prawo żądać ode mnie załączenia do podania o zwolnienie z pracy kserokopii wezwania do sądu z nr sygnatury akt? Domyślamy się, że chodzi o usprawiedliwienie nieobecności pracownika (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych23 Kwietnia 2009

  do komornika, gdyż obawia się że jej nie uwierzy, bo przysporzyła mu już dużych kłopotów. O jej złej woli najlepiej świadczy fakt, że nawet Sąd na sprawie o podwyższenie alimentów (...)

 • Ustalenie wysokości alimentów a ich późniejsza zmiana5 Lipca 2011

  zarobków zobowiązanego do alimentacji może stanowićpodstawę do żądania obniżenia alimentów na podstawie art. 138 kro, chyba że pogorszeniu się sytuacji zarobkowej zobowiązanego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane