Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wezwanie pracownika do sądu9 Sierpnia 2006

  prawo żądać ode mnie załączenia do podania o zwolnienie z pracy kserokopii wezwania do sądu z nr sygnatury akt? Domyślamy się, że chodzi o usprawiedliwienie nieobecności pracownika (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych23 Kwietnia 2009

  do komornika, gdyż obawia się że jej nie uwierzy, bo przysporzyła mu już dużych kłopotów. O jej złej woli najlepiej świadczy fakt, że nawet Sąd na sprawie o podwyższenie alimentów (...)

 • Rezygnacja z funkcji członka zarządu8 Lutego 2005

  finansowe wraz z odpisem sprawozdania rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej oraz biegłego rewidenta i przedkładać do nich opinie na piśmie. Żądanie dotyczące skorzystania z tych uprawnień (...)

 • Odwołanie członka zarządu25 Września 2007

  . sprawozdania, przeglądać sprawozdanie zarządu i sprawozdanie finansowe wraz z odpisem sprawozdania rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej oraz biegłego rewidenta i przedkładać do nich (...)

 • Roczne sprawozdanie podatkowe fundacji7 Kwietnia 2009

  deklaracji podatkowych do różnych organów, takich jak np. KRS czy Urząd Skarbowy. Kwestie te uregulowane są różnymi aktami prawnymi. Wydaje mi się, że je znam, ale nie jestem pewien, czy (...)

 • Prośba o zmianę spłaty zadłużenia29 Sierpnia 2011

  napisać pismo do banku i na co się powołać, czy jest możliwe aby bank udzielił mi skredytowania zadłużenia nie posiadam umowy na stałe? Należałoby napisać do banku pismo (...)

 • Poświadczenie za zgodność z oryginałem5 Lutego 2009

  + koszta procesowe. Czy nie jest to wyłudzanie pieniędzy? Z opisu wskazanego w pytaniu wynika, że nie została zawarta umowa w formie pisemnej (o ile w ogóle można tu mówić o zawarciu (...)

 • Odwołany członek zarządu a sprawozdanie finansowe16 Czerwca 2005

  . Warto jednak zwrócić w tym miejscu uwagę, że o ile w/w uprawnienia i obowiązki mogą zostać wyłączone aktem odwołania, o tyle odwołany członek zarządu nie może zostać pozbawiony prawa:   do

 • Dofinansowanie szkoleń a podatek dochodowy30 Listopada 2007

  dotacji, o których mowa w art. 69 ust. 4 pkt 1 lit b ustawy z dnia 26 listopada 1998 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2003 r. Nr 15, poz. 148 z późn. zm.), w brzmieniu obowiązującym do (...)

 • Procedura zakładania fundacji19 Listopada 2004

  lub prawna składając oświadczenie woli w formie aktu notarialnego. Po jego sporządzeniu należy zgłosić wniosek o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. Z chwilą wpisania do niego fundacja (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane