Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Prośba o zmianę spłaty zadłużenia29 Sierpnia 2011

  jest bardzo korzystne, w związku z walką banków o klienta. Poniżej, zamieszczamy przykładowy wzór podania do banku, w sprawie wstrzymania egzekucji i restrukturyzacji (...)

 • Podatek od sprzedazy mieszkania9 Października 2005

  mieszkalnego lub udziału w takim prawie, prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej lub udziału w takim prawie, -  na nabycie na terytorium Rzeczypospolitej (...)

 • Termin przedawnienia odsetek ustawowych22 Lutego 2005

  2005 r. (III CZP 42/2004) stwierdził, że termin ten stosuje sie także, gdy roszczenie główne, będące podstawą naliczenia odsetek, ulega przedawnieniu w terminie krótszym (jak np. w (...)

 • Sprzedaż mieszkania kupionego w 2005 r.19 Lutego 2007

  w spółdzielni mieszkaniowej lub udziału w takim prawie, na nabycie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej gruntu lub udziału w gruncie, prawa użytkowania wieczystego gruntu (...)

 • Składki ZUS-przerwanie i zawieszenie przedawnienia24 Listopada 2006

  6 latach, rozmówczyni z ZUS poinformowała mnie, że zmieniły sie przepisy i przedawnienie następuje po 10 latach. Dlatego mój mąż złożył druki z datą obecną i podanie o umorzenie odsetek. (...)

 • Rozłożenie długu na raty przez wierzyciela20 Sierpnia 2010

  Czy można pertraktować z wierzycielami o rozłożenie na raty długu i zaniechanie przez niego pobierania odsetek od kwoty sporu? Jeżeli można, to na podstawie jakich artykułów prawnych (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku26 Kwietnia 2005

  , iż w efekcie sąd spadku uchyli postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku przez wnuka zmarłego i stwierdzi nabycie spadku w zgodzie z rzeczywistym stanem prawnym. 4. Jak wspomniano (...)

 • Systemy opłat za ogrzewanie mieszkań8 Grudnia 2005

  mieszkaniowej. Członkowie spółdzielni, jak i osoby niebędące członkami spółdzielni, którym przysługują spółdzielcze prawa do lokali, są obowiązani uczestniczyć w (...)

 • Przeznaczenie dochodu ze zbytej nieruchomości28 Lutego 2006

  w takim prawie, prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej lub udziału w takim prawie, na nabycie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej gruntu lub udziału (...)

 • KW dla mieszkania spółdzielczego własnościowego8 Kwietnia 2002

  napisać wniosek do właściwego miejscowo sądu prowadzącego wydział ksiąg wieczystych i złożyć go tam razem z dokumentami otrzymanymi w spółdzielni. Potem należy już tylko (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane