Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Bilet miesięczny pracownika a koszty19 Maja 2005

  Czy pracodawca może wliczyć w koszty bilet miesięczny zakupiony dla pracownika? Zarówno na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jak i na gruncie ustawy o podatku dochodowym (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  art. 38. § 1. k.p.c. powództwo o własność lub o inne prawa rzeczowe na nieruchomości, jak również powództwo o posiadanie nieruchomości można wytoczyć (...)

 • Wydanie zlicytowanej nieruchomości16 Kwietnia 2007

  reguły egzekucję powstrzymuje się w drodze powództwa przeciwegzekucyjnego, jednakże już po prawomocnym przysądzeniu własności, takie powództwo najprawdopodobniej nie wpłynie na zwrot nieruchomości. (...)

 • Eksmisja lokatora18 Września 2009

  należności. Na to wezwanie nie odpowiedział a napisałem w nim ze skieruję sprawę do sądu z wnioskiem o zapłatę i eksmisje. Minął kolejny miesiąc jak nie płaci i nic nie odpowiedział (...)

 • Dochodzenie wynagrodzenia za godziny nadliczbowe30 Listopada 2004

  Zwolniłem się za porozumieniem stron. Napisałem do byłego pracodawcy pismo z prośbą o wypłatę zaległego wynagrodzenia za godziny nadliczbowe. Od wysłania powyższego pisma minęło (...)

 • Zwrot nadpłaty a egzekucja24 Czerwca 2009

  za moje długi ponieważ powstały przed zawarciem związku małżeńskiego. W jaki sposób możemy odzyskać należny nam zwrot podatku? I w jakiej części (połowę)? W jaki sposób napisać pismo (...)

 • Obowiązki komornika w ściąganiu alimentów5 Lipca 2004

  majątkowego mojego byłego męża? Powinnam napisać pismo do komornika czy do sądu? Co takie pismo powinno zawierać? Czy we wniosku powinnam podać w jaki sposób ma być wyegzekwowana (...)

 • Delegacje członka zarządu sp. z o.o.12 Maja 2006

  rozpatrywać na tle przepisów bądź postanowień regulaminów i statutów określających ich prawa i obowiązki. O ile postanowienia regulaminów i statutów przewidują zwrot należności z tytułu (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę przez pracownika30 Sierpnia 2005

  wynagrodzenia.  Oświadczenie pracownika o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie, z podaniem przyczyny uzasadniającej rozwiązanie umowy. Rozwiązanie (...)

 • Egzekucja komornicza a spłacany kredyt25 Października 2010

  to w szczególności periodycznego wynagrodzenia za pracę i wynagrodzenia za prace zlecone oraz nagród i premii przysługujących dłużnikowi za okres jego zatrudnienia, jak (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane