Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odmowa przyznania alimentów a kolejny pozew29 Grudnia 2008

  Złożyłam do sądu wniosek o przyznanie alimentów na dziecko od ojca. Sąd odmówił. Termin na odwołanie od decyzji już minął. Czy mogę ponownie starać się o uzyskanie alimentów (...)

 • Przewłaszczenie samochodu20 Lipca 2006

  04.07.2006 r. otrzymałem pismo od jednego z banków następującej treści: "na podstawie przysługującego bankowi prawa własności pojazdu (marka, nr nadwozia) wynikającego z umowy przewłaszczenia, (...)

 • Prawo do zasiłku przedemerytalnego13 Lutego 2006

  pracownikami stosunków pracy z setOstatni( '4' ); przyczyn niedotyczących pracowników lub zgodnie z przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, w przypadku rozwiązania (...)

 • Wymagalność roszczenia a przedawnienie4 Lutego 2004

  roszczeń o świadczenia okresowe lub związane z prowadzeniem działalności gospodarczej z upływem lat trzech. Jeżeli zatem upłynął termin przedawnienia dłużnik nie ma obowiazku spełnić (...)

 • Pierwszeństwo w ściągalności alimentów10 Października 2008

  Ojciec dziecka ma zasądzone świadczenia alimentacyjne na pierwsze dziecko w wieku lat 14. Matka tego dziecka otrzymuje zasiłek z funduszu, a komornik ściąga od ojca zadłużenie z (...)

 • Kolejność słuchania świadków12 Maja 2009

  Przewodniczący wezwał moich świadków w sprawie cywilnej z mojego powództwa do stawienia się w sądzie za dwa tygodnie. Z jednego domu, gdzie maja zeznawać w mojej sprawie trzy osoby, Przewodniczący

 • Prawo do zasiłku chorobowego1 Grudnia 2004

  wysokości. Nadmienię, że ZUS poprosił o korektę druku Z-9 z wyliczeniem podstawy zasiłku licząc od grudnia w tył sześć miesięcy. Początkowo druk Z-9 został złożony z (...)

 • Odwołanie darowizny17 Grudnia 2008

  spłacić? Jaka wartość będzie brana pod uwagę - czy z dnia otrzymania darowizny (przedmiotowe 2000,00 zł) czy z dnia dzisiejszego? Mam w planach sprzedaż działki - nie mając jej nie będę (...)

 • Prawo tymczasowo aresztowanego do zażalenia22 Września 2004

  terminu złożenia odwołania. Będę musiała znaleźć nowego adwokata, żeby napisać odwołanie. Jak mogę zaskarżyć obecnego adwokata? Gdzie mogę się na niego poskarżyć? Czy mogę (...)

 • Świadczenie rehabilitacyjne25 Stycznia 2008

  środków pieniężnych przez okres od ustania zasiłku do przyznania świadczenia rehabilitacyjnego. Po przyznaniu Panu świadczenia (doręczenia Panu decyzji ZUS) zostanie Panu wypłacony (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • POLISA NA UPOSAŻENIE DZIECI - JAK WALCZYĆ Z PZU?

  Posiadam dwie polisy na uposażenie dzieci - jedna na tate, druga na mame. Okres ubezpieczenia minął. Wynosił 13 lat (początek ubezpieczenia - 1988r.). (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci - polisa...

  Witam. Kilka dni temu otrzymałem zawiadomienie z PZU Życie SA dotyczące Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci. Jako że w kwietniu kończę 21 lat to upływa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane