Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odwołanie się od decyzji ZUS w sprawie emerytury27 Lutego 2007

  zatrudnionych w tym zakładzie korzystne dla nich, a zarazem dla Pani. Tym samym nie koniecznie będzie musiała Pani korzystać z drogi sądowej. ZUS, emerytura, odwołanie, sąd, zaskarżenie, pismo (...)

 • Odmowa przyznania alimentów a kolejny pozew29 Grudnia 2008

  Złożyłam do sądu wniosek o przyznanie alimentów na dziecko od ojca. Sąd odmówił. Termin na odwołanie od decyzji już minął. Czy mogę ponownie starać się o uzyskanie alimentów (...)

 • Prawo do zasiłku przedemerytalnego13 Lutego 2006

  pracownikami stosunków pracy z setOstatni( '4' ); przyczyn niedotyczących pracowników lub zgodnie z przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, w przypadku rozwiązania (...)

 • Wymagalność roszczenia a przedawnienie4 Lutego 2004

  roszczeń o świadczenia okresowe lub związane z prowadzeniem działalności gospodarczej z upływem lat trzech. Jeżeli zatem upłynął termin przedawnienia dłużnik nie ma obowiazku spełnić (...)

 • Przewłaszczenie samochodu20 Lipca 2006

  04.07.2006 r. otrzymałem pismo od jednego z banków następującej treści: "na podstawie przysługującego bankowi prawa własności pojazdu (marka, nr nadwozia) wynikającego z umowy przewłaszczenia, (...)

 • Pierwszeństwo w ściągalności alimentów10 Października 2008

  Ojciec dziecka ma zasądzone świadczenia alimentacyjne na pierwsze dziecko w wieku lat 14. Matka tego dziecka otrzymuje zasiłek z funduszu, a komornik ściąga od ojca zadłużenie z (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego1 Grudnia 2004

  wysokości. Nadmienię, że ZUS poprosił o korektę druku Z-9 z wyliczeniem podstawy zasiłku licząc od grudnia w tył sześć miesięcy. Początkowo druk Z-9 został złożony z (...)

 • Odwołanie darowizny17 Grudnia 2008

  spłacić? Jaka wartość będzie brana pod uwagę - czy z dnia otrzymania darowizny (przedmiotowe 2000,00 zł) czy z dnia dzisiejszego? Mam w planach sprzedaż działki - nie mając jej nie będę (...)

 • Świadczenie rehabilitacyjne25 Stycznia 2008

  środków pieniężnych przez okres od ustania zasiłku do przyznania świadczenia rehabilitacyjnego. Po przyznaniu Panu świadczenia (doręczenia Panu decyzji ZUS) zostanie Panu wypłacony (...)

 • Odszkodowanie za wypadek przy pracy6 Listopada 2004

  kwoty 20% podstawy wymiaru za każdy miesiąc przebywania na zasiłku chorobowym dla uzupełnienia kwoty do 100%. Inne świadczenia z ubezpieczenia z tytułu wypadku przy pracy przysługiwać (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • POLISA NA UPOSAŻENIE DZIECI - JAK WALCZYĆ Z PZU?

  Posiadam dwie polisy na uposażenie dzieci - jedna na tate, druga na mame. Okres ubezpieczenia minął. Wynosił 13 lat (początek ubezpieczenia - 1988r.). (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci - polisa...

  Witam. Kilka dni temu otrzymałem zawiadomienie z PZU Życie SA dotyczące Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci. Jako że w kwietniu kończę 21 lat to upływa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane