Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwolnienie lekarskie w czasie wypowiedzenia20 Listopada 2008

  jak zawsze w celu świadczenia pracy (nie zakomunikował pracodawcy od razu, że jest na zwolnieniu lekarskim). Dopiero po wręczeniu przez pracodawcę wypowiedzenia umowy o pracę pracownik (...)

 • Kolejność słuchania świadków12 Maja 2009

  Przewodniczący wezwał moich świadków w sprawie cywilnej z mojego powództwa do stawienia się w sądzie za dwa tygodnie. Z jednego domu, gdzie maja zeznawać w mojej sprawie trzy osoby, Przewodniczący

 • Odwołanie darowizny o przedawnienie13 Września 2006

  zwrot przedmiotu darowizny. Zgodnie z art. 455, jeśli termin do spełnienia świadczenia nie jest oznaczony (np. w oświadczeniu o odwołaniu darowizny nie oznaczono terminu do zwrotu), ani nie wynika (...)

 • Zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela17 Sierpnia 2010

  ubezpieczycielowi uwolnić się od obowiązku świadczenia. (wyrok Sądu Najwyższego z dnia 20 lipca 2000 r., sygn. V CKN 88/2000). W związku z powyższymi rozważaniami, zapis o który (...)

 • Apelacja od wyroku sądu ubezpieczeń społecznych4 Grudnia 2006

  napisać apelację od tego wyroku. Czy ta apelacja podlega opłacie stałej, czy stosunkowej? Ile wynosi taka opłata? Czy wartość przedmiotu zaskarżenia to jeden taki zasiłek macierzyński? Sprawy (...)

 • Zlecenie zadania innemu podwykonawcy31 Sierpnia 2010

  (względnie skorzystać z uprawnienia z art. 636 par. 1). Jednak w jednej z Państwa niedawnych odpowiedzi http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/niewykonanie-umowy/odpowiedzi/czy-niewydanie-maszyny-przez

 • Pozbawienie renty9 Lipca 2007

  orzecznika. Jeżeli według lekarza orzecznika dana osoba po pewnym okresie wypłacania renty z ZUS przestaje być niezdolna do pracy, to ustaje jedna z przesłanek do wypłacania renty. Przy ocenie (...)

 • Równoważnik pieniężny za brak mieszkania23 Lutego 2009

  jednego z rodziców musiałem napisać oświadczenie że jestem w "masie spadkowej" i w związku z tym nie należy mi się ten dodatek. Zaznaczam że nie ma żadnego testamentu, a w skład (...)

 • Prawo tymczasowo aresztowanego do zażalenia22 Września 2004

  terminu złożenia odwołania. Będę musiała znaleźć nowego adwokata, żeby napisać odwołanie. Jak mogę zaskarżyć obecnego adwokata? Gdzie mogę się na niego poskarżyć? Czy mogę (...)

 • Zbieg świadczeń ZUS a zerowy przychód21 Stycznia 2011

  okres wstecz tj. od dnia przejścia na emeryturę? Zgodnie z art. 26 ust. 1 Ustawy z dnia 30 października 2002 roku o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • POLISA NA UPOSAŻENIE DZIECI - JAK WALCZYĆ Z PZU?

  Posiadam dwie polisy na uposażenie dzieci - jedna na tate, druga na mame. Okres ubezpieczenia minął. Wynosił 13 lat (początek ubezpieczenia - 1988r.). (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci - polisa...

  Witam. Kilka dni temu otrzymałem zawiadomienie z PZU Życie SA dotyczące Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci. Jako że w kwietniu kończę 21 lat to upływa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane