Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dostęp do dokumentów szkodowych13 Czerwca 2013

  pokrzywdzonego co już samo w sobie uzasadnia udostępnienie Panu dokumentacji szkodowej. Ponadto jak zakładamy jest Pan osobą ubezpieczającą (zawierający umowę ubezpieczenia, zobowiązany do opłacania (...)

 • Przejście na emeryturę a odprawa emerytalna28 Stycznia 2012

  Jak należy rozumieć ?przejście na emeryturę? przy ubieganiu się o odprawę emerytalną? Zarówno w praktyce jak i w doktrynie powstały wątpliwości z kwestią związaną z (...)

 • Uznanie zdarzenia za wypadek przy pracy6 Kwietnia 2005

  8/2004 stwierdził, że organ rentowy rozpoznający wniosek o świadczenia z tytułu wypadku przy pracy nie jest związany prawomocnym wyrokiem sądu wydanym w sprawie z powództwa pracownika (...)

 • Przewłaszczenie samochodu20 Lipca 2006

  04.07.2006 r. otrzymałem pismo od jednego z banków następującej treści: "na podstawie przysługującego bankowi prawa własności pojazdu (marka, nr nadwozia) wynikającego z umowy przewłaszczenia, (...)

 • Wniesienie reklamacji na usługi telekomunikacji7 Kwietnia 2004

  . Opisana przez Pana sytuacja to przykład zwłoki wierzyciela. Zgodnie z Kodeksem cywilnym, wierzyciel dopuszcza się zwłoki, gdy bez uzasadnionego powodu bądź uchyla się od przyjęcia zaofiarowanego (...)

 • Zwolnienie lekarskie w czasie wypowiedzenia20 Listopada 2008

  jak zawsze w celu świadczenia pracy (nie zakomunikował pracodawcy od razu, że jest na zwolnieniu lekarskim). Dopiero po wręczeniu przez pracodawcę wypowiedzenia umowy o pracę pracownik (...)

 • Kolejność słuchania świadków12 Maja 2009

  Przewodniczący wezwał moich świadków w sprawie cywilnej z mojego powództwa do stawienia się w sądzie za dwa tygodnie. Z jednego domu, gdzie maja zeznawać w mojej sprawie trzy osoby, Przewodniczący

 • Odwołanie darowizny o przedawnienie13 Września 2006

  zwrot przedmiotu darowizny. Zgodnie z art. 455, jeśli termin do spełnienia świadczenia nie jest oznaczony (np. w oświadczeniu o odwołaniu darowizny nie oznaczono terminu do zwrotu), ani nie wynika (...)

 • Zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela17 Sierpnia 2010

  ubezpieczycielowi uwolnić się od obowiązku świadczenia. (wyrok Sądu Najwyższego z dnia 20 lipca 2000 r., sygn. V CKN 88/2000). W związku z powyższymi rozważaniami, zapis o który (...)

 • Apelacja od wyroku sądu ubezpieczeń społecznych4 Grudnia 2006

  napisać apelację od tego wyroku. Czy ta apelacja podlega opłacie stałej, czy stosunkowej? Ile wynosi taka opłata? Czy wartość przedmiotu zaskarżenia to jeden taki zasiłek macierzyński? Sprawy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • POLISA NA UPOSAŻENIE DZIECI - JAK WALCZYĆ Z PZU?

  Posiadam dwie polisy na uposażenie dzieci - jedna na tate, druga na mame. Okres ubezpieczenia minął. Wynosił 13 lat (początek ubezpieczenia - 1988r.). (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci - polisa...

  Witam. Kilka dni temu otrzymałem zawiadomienie z PZU Życie SA dotyczące Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci. Jako że w kwietniu kończę 21 lat to upływa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane