Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odszkodowanie za samochód zastępczy6 Listopada 2002

  znaleźć sie także informacja o przysługującym ubezpieczonemu prawie do odwołania sie od tej decyzji. Jeśli zakład odmawia wypłaty odszkodowania, lub też wypłaca go, (...)

 • Odwołanie od decyzji ZUS23 Czerwca 2005

  . Odwołania od decyzji organów rentowych wnosi się na piśmie do organu, który wydał decyzję, lub do protokołu sporządzonego przez ten organ, w terminie miesiąca od doręczenia (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  doprowadzić do podwyższenia odszkodowania za przestrzeganie zakazu. Jeśli takie działanie nie przyniesie skutku, rzeczywiście pozostanie droga sądowa i postępowanie albo o zapłatę odszkodowania (...)

 • Co robić wobec odmowy wypłaty odszkodowania?20 Sierpnia 2010

  odwołania się od tej decyzji? Jakie są szanse na korzystne orzeczenie (mam jednego świadka, kierowca BMW dwóch)? Zakładając, że pytający otrzymał decyzję o odmowie wypłaty odszkodowania (...)

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania z OC5 Marca 2003

  bowiem likwidowana jest z zielonej karty sprawcy (Litwin) wydanej jednak również przez PZU. PZU potwierdziło prawdziwość polisy, jednak uzależnia wypłatę odszkodowania od potwierdzenia (...)

 • Odwołanie od decyzji2 Kwietnia 2012

  dłuższy niż dziesięć lat od dnia, w którym nastąpiło zdarzenie wywołujące szkodę. odwołanie od decyzji, organ, strony

 • Brak decyzji o stopniu uszczerbku na zdrowiu28 Grudnia 2004

  odszkodowania)? Nadmieniam, że do tej pory nie otrzymaliśmy takiej decyzji ani żadnego pisma z ZUS-u w tej sprawie. Zasadą jest, że odwołania od decyzji organów rentowych (...)

 • Jaki jest tryb składania odwołań od decyzji ZUS?8 Grudnia 2011

  do Oddziału ZUS a nie do sądu okręgowego. Odwołanie należy złożyć w terminie miesiąca od doręczenia odpisu decyzji (art. 477 z ind. 9 par. 1 k.p.c.). Warto zaznaczyć, (...)

 • Odwołanie - ubezpieczenie osobowe24 Sierpnia 2005

  Jaki jest tryb odwoławczy od odmownej decyzji PZU Życie dotyczącej odmowy wypłaty świadczenia za pobyt w szpitalu w ramach ubezpieczenia grupowego? PZU podaje jako jedyna (...)

 • Odwołanie od zmiany wysokości renty5 Stycznia 2005

  rent. Jeżeli miało miejsce odwołanie od decyzji ZUS-u do sądu, ZUS uznał to odwołanie za zasadne i zmienił decyzję w ciągu 30 dni od wniesienia odwołania, to (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • POLISA NA UPOSAŻENIE DZIECI - JAK WALCZYĆ Z PZU?

  Posiadam dwie polisy na uposażenie dzieci - jedna na tate, druga na mame. Okres ubezpieczenia minął. Wynosił 13 lat (początek ubezpieczenia - 1988r.). (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane