Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Skarga na decyzje SKO28 Lipca 2006

  spełniała przesłanki określone w ustawie o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. W myśl art. 1 ust. 1 tej ustawy o CBA instytucja ta została powołana do zwalczania korupcji w życiu (...)

 • Udział w postępowaniu spadkowym3 Czerwca 2002

  Planuję złożyć w sądzie rejonowym w Warszawie wniosek o stwierdzenie nabycia spadku (w skład spadku nie wchodzi gospodarstwo rolne). Jak długo czeka się na wydanie decyzji sadu (...)

 • Zmiana pracodawcy a rozwiązanie umowy o pracę22 Września 2006

  . Skorzystanie z uprawnienia, o którym mowa w art. 231 § 4 kp, nie oznacza, że zaczyna biec w stosunku do pracownika okres wypowiedzenia. W wyroku z dnia 2 sierpnia 2000 r., (I PKN (...)

 • Złożenie świadczenia do depozytu sądowego19 Marca 2009

  kwestionuje obowiązku zapłaty, ale ma wątpliwości, komu powinien zapłacić. Faktycznie - najemca ten zwrócił się do urzędu miasta w tej sprawie i uzyskał odpowiedź (przekazaną mi (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające19 Listopada 2008

  obligatoryjnych pisma pracodawcy, tak ze względu na przepis art. 42 § 1 kp jak i wzór pisma wypowiadającego warunki pracy i pracy załączonego do w/w rozporządzenia. (...)

 • Powództwo o wydanie orzeczenia zastępującego oświadczenie woli12 Lipca 2012

  , wartością przedmiotu sporu w niniejszej sprawie jest wartość nieruchomości. Zatem opłatę należy uiścić w wysokości odpowiadającej 5% wartości nieruchomości. Reasumując powyższe (...)

 • Skarga na postanowienie PINB28 Listopada 2005

  . Strona złożyła do PINB oświadczenie wyjaśniające pewne fakty, które jak wynikało z uzasadnienia postanowienia, nie są organowi znane. PINB potraktował to oświadczenie jako (...)

 • Moc dowodowa oświadczenia w procesie karnym6 Czerwca 2005

  to? I na jakim etapie powinien napisać do sądu oraz jak takie pismo powinno wyglądać? Art. 176 § 1 kodeksu postępowania karnego zobowiązuje organ przesłuchujący do umożliwienia (...)

 • Oświadczenie przed sądem o odrzuceniu spadku15 Lipca 2003

  zawarta w formie aktu notarialnego. Umowny dział spadku może objąć cały spadek lub być ograniczony tylko do części spadku. W umowie o dział spadku można stwierdzić, że całość (...)

 • Ponowne zawarcie małżeństwa2 Lipca 2007

  twierdząco, wzywa ich do złożenia oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński oraz oświadczeń w sprawie nazwisk małżonków i ich dzieci. Każda z osób zawierających małżeństwo (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane