Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Termin złożenia oświadczenia woli7 Czerwca 2010

  .). Będzie to o tyle istotne w przypadku – tak jak w niniejszej sprawie - oświadczeń składanych na odległość (w nieobecności adresata), a więc np. listownie. Jak (...)

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych5 Października 2006

  zajmują jednolitego stanowiska w tej sprawie. Wskazuje się, że można napisać i załączyć do wniosku oświadczenie, w którym opisze się wszystkie faktury, na których (...)

 • Zlekceważone powiadomienie o przestępstwie5 Września 2005

  mające służyć za dowód w postępowaniu określonym w § 1. W uzasadnieniu powołanego postanowienia Sąd Najwyższy podał: „Zarówno w nauce prawa karnego jak i w (...)

 • Nieobecność męża na rozprawie rozwodowej2 Stycznia 2006

  . Natomiast, zwolnienia od kosztów sądowych domagać się może osoba fizyczna, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ich ponieść bez uszczerbku utrzymania koniecznego dla siebie (...)

 • Skarga na decyzje SKO28 Lipca 2006

  spełniała przesłanki określone w ustawie o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. W myśl art. 1 ust. 1 tej ustawy o CBA instytucja ta została powołana do zwalczania korupcji w życiu (...)

 • Udział w postępowaniu spadkowym3 Czerwca 2002

  Planuję złożyć w sądzie rejonowym w Warszawie wniosek o stwierdzenie nabycia spadku (w skład spadku nie wchodzi gospodarstwo rolne). Jak długo czeka się na wydanie decyzji sadu (...)

 • Czy klient ma prawo żądać wymiany towaru? 20 Maja 2015

  odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni od zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed (...)

 • Skutki prawne wyjścia ze spółki komandytowej.24 Czerwca 2015

  umowy u notariusza, czy w momencie wpisania postanowienia w KRS. Wskażemy, czy podpisanie umowy w formie aktu notarialnego może dotyczyć od razu w jednym dniu obu spółek. Jak (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  uczestniczyć w postępowaniu w charakterze dłużnika. W każdym razie czynności egzekucyjne są ważne tak w stosunku do dłużnika, jak i w stosunku do (...)

 • Zmiana pracodawcy a rozwiązanie umowy o pracę22 Września 2006

  . Skorzystanie z uprawnienia, o którym mowa w art. 231 § 4 kp, nie oznacza, że zaczyna biec w stosunku do pracownika okres wypowiedzenia. W wyroku z dnia 2 sierpnia 2000 r., (I PKN (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane