Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca? 27 Maja 2015

  potrzebna jest pomoc do prowadzenia jej spraw. Dla osoby ubezwłasnowolnionej częściowo ustanawia się kuratelę. Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, do ważności (...)

 • Skarga na pracownika Straży Miejskiej5 Marca 2010

  określonych we właściwych przepisach,W opisanym przypadku doszło do nieprawidłowego doręczania pism w związku z postępowaniem przed sądem grodzkim. Można więc uznać, że doszło (...)

 • Termin złożenia oświadczenia woli7 Czerwca 2010

  .). Będzie to o tyle istotne w przypadku – tak jak w niniejszej sprawie - oświadczeń składanych na odległość (w nieobecności adresata), a więc np. listownie. Jak (...)

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych5 Października 2006

  zajmują jednolitego stanowiska w tej sprawie. Wskazuje się, że można napisać i załączyć do wniosku oświadczenie, w którym opisze się wszystkie faktury, na których (...)

 • Zlekceważone powiadomienie o przestępstwie5 Września 2005

  mające służyć za dowód w postępowaniu określonym w § 1. W uzasadnieniu powołanego postanowienia Sąd Najwyższy podał: „Zarówno w nauce prawa karnego jak i w (...)

 • Nieobecność męża na rozprawie rozwodowej2 Stycznia 2006

  . Natomiast, zwolnienia od kosztów sądowych domagać się może osoba fizyczna, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ich ponieść bez uszczerbku utrzymania koniecznego dla siebie (...)

 • Skarga na decyzje SKO28 Lipca 2006

  spełniała przesłanki określone w ustawie o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. W myśl art. 1 ust. 1 tej ustawy o CBA instytucja ta została powołana do zwalczania korupcji w życiu (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  złotych, zaokrąglając w górę do pełnego złotego.  Art. 128. § 1. Do pisma procesowego należy dołączyć jego odpisy i odpisy załączników dla doręczenia (...)

 • Udział w postępowaniu spadkowym3 Czerwca 2002

  Planuję złożyć w sądzie rejonowym w Warszawie wniosek o stwierdzenie nabycia spadku (w skład spadku nie wchodzi gospodarstwo rolne). Jak długo czeka się na wydanie decyzji sadu (...)

 • Czy klient ma prawo żądać wymiany towaru? 20 Maja 2015

  odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni od zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane