Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rozwiązanie umowy o kredyt konsumencki22 Lipca 2006

  przedsiębiorstwa. Aby odebrać towar musi się Pani po niego udać do miasta wskazanego przez przedsiębiorstwo. Nie jest Pani związana wyliczonymi w art. 385 niedozwolonymi wzorcami umownym. W (...)

 • Zasady zakładania parku miejskiego i zoo29 Stycznia 2007

  rozbiórki budowli.   Ustawodawca uregulował natomiast sprawę ogrodów zoologicznych – w ustawie o ochronie przyrody. Ogrody zoologiczne podlegają ochronie w celu zapewnienia ich (...)

 • Kara upomnienia i nagany dla pracownika2 Grudnia 2010

  sposobu potwierdzania przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy; W przypadku stwierdzenia któregoś z powyższych naruszeń pracodawca może zastosować (...)

 • Rozdzielność majątkowa a wspólne rozliczanie3 Października 2005

  okres od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia tego roku. Por. np. decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego Izby Skarbowej w Warszawie Ośrodek Zamiejscowy w Radomiu z dnia 2005.08.05, (...)

 • Wiekszość głosów na zgromadzeniu wspólników30 Marca 2006

  podejmowane bezwzględną większością głosów, nawet przy 51% głosów? Zasadą jest, że uchwały zapadają bezwzględną większością. Mozna w umowie określić, że uchwały będą zapadały (...)

 • Granice przestrzenne prawa własności3 Lutego 2004

  przebudowy (zgoda jest wyrażana w sposób milczący, tzn. jeśli organ nie wypowie się co do zgłoszenia w terminie 30 dni, mozna rozpocząć prace budowlane). budowa, własność, (...)

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania z OC5 Marca 2003

  szereg zdjęć, aby nie było wątpliwości co do okoliczności zdarzenia. Policja nie chciała przyjechać, ponieważ nie było ofiar w ludziach. Problem zaczął się w momencie zgłoszenia (...)

 • Zabudowa balkonu28 Marca 2006

  budowę. W tym celu inwestor (wnioskujący o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę) musi legitymować się prawem do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Jeśli zarząd odmówił zgody, (...)

 • Zakup komputera z oprogramowaniem18 Kwietnia 2003

  podstawie licencji, która powinna być dołączona do zakupionego pakietu. Zakres korzystania z oprogramowania powinien być ustalony w licencji. Problemem może być natomiast prawo licencjobiorcy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane