Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Telefon w mieszkaniu prywatnym a koszty podatkowe10 Czerwca 2005

  koszt tych rozmów może w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Oczywiście telefon zapisany na żonę można bez problemu „przepisaćna firmę. (...)

 • Odrębne działalności gospodarcze małżonków28 Stycznia 2010

  działalności. Oboje mają wspólnotę majątkową.W jaki sposób dokonać przekazania, darowizny, zbycia części majątku żony np. towar o wartości 15.000 zł w cenie netto na firmę męża, (...)

 • Wynajem żonie lokalu stanowiącego wspólność10 Marca 2009

  wystąpić o zwrot VAT z inwestycji. Czy takim przypadku mogę firmę żony traktować na zasadach rynkowych jako podmiot trzeci? Wątpliwe jest prawo wynajmowania lokalu przez męża (...)

 • Możliwość wyrzucenia męża z lokalu6 Grudnia 2005

  spłacany także przez męża. Nie zmieni to kwestii własności nieruchomości lokalowej, ale może pozwolić na odzyskanie wyłożonych na spłatę mieszkania środków. Można bowiem (...)

 • Nazwisko dziecka pozamałżeńskiego5 Września 2007

  stanie faktycznym, zachodzi domniemanie ojcostwa Pani byłego męża i na tej podstawie w USC dziecku zostanie nadane nazwisko byłego męża. Należy pamiętać, że nie można ustalić (...)

 • Amortyzacja w firmie męża lokalu - współwłasności9 Marca 2009

  - prowadzenie usług zdrowotnych - przychodnię lekarską przedmiotowo zwolnioną z VAT. W chwili obecnej swojej żonie wynajmuję lokal na zasadach rynkowych, traktując firmę żony jako (...)

 • Co zrobić w sytuacji kiedy podejrzewam że moja córka, nie jest moim dzieckiem?24 Lipca 2015

  , aby prawne pochodzenie dziecka było zgodne z jego pochodzeniem biologicznym. W przypadku gdyby jednak interes dziecka pozostawał w kolizji z interesem innych osób oczekujących wystąpienia (...)

 • Zwrot nakładów przy podziale majątku małżonków25 Lipca 2006

  osobisty męża. Jak już wskazano nakłady z majątku wspólnego (pieniądze ze sprzedanej wspólnej nieruchomości, zarobki małżonków) w części na majątek wspólny a w części (...)

 • Zmiana właściciela firmy czy rejestracja nowej22 Marca 2010

  którą prowadzę przepisać na mojego męża? Czy założyć nową na niego a swoja zamknąć? Nie ma prostej możliwości przeniesienia działalności gospodarczej z żony na (...)

 • Prawa do spadku a przeniesienia własności1 Kwietnia 2009

  trzeciej każdy tzn.mąż i dwójka dzieci. Akurat moja siostra chce mi przepisać tą ziemię i budynki, natomiast z tego co już wiem musiałby przepisać również ojciec ponieważ kiedyś (...)

 • Ustalenie widzeń dziecka z ojcem4 Listopada 2010

  się, że kolejnym pomysłem byłego męża będzie zabranie tak małego dziecka do siebie na weekend. Jak się przed tym bronić? Wiem, że prędzej czy później to nieuniknione ale czy ze (...)

 • Zasiedzenie i dział spadku17 Kwietnia 2008

  20 lat. Jednakże, jeżeli zasiedzenie na rzecz poprzedniego posiadacza już nastąpiło, nie można - w celu stwierdzenia zasiedzenia - doliczać jego posiadania do posiadania osoby, na rzecz (...)

 • Niepracująca żona o alimenty na jej rzecz5 Marca 2004

  stanowi z Pana strony wywiązanie się z obowiązku łożenia na utrzymanie rodziny. Natomiast fakt prowadzenia przez żonę gospodarstwa domowego to jej wywiązanie się z obowiązków (...)

 • Alimenty na żonę a rozwód z winy męża27 Maja 2013

  byłą żonę w kwocie 250 zł jak długo muszę jeszcze płacić dlatego że w kodeksie rodzinnym nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Była żona pracuje. Jak długo Muszę płacić (...)

 • Jakie mam prawo do współwłasności domu?26 Maja 2015

  przedmiot wchodzący w skład majątku osobistego jednego z małżonków nakładów zarówno z majątku wspólnego, jak i z majątków osobistych małżonków (...)

 • Równa stopa życiowa małżonków14 Listopada 2005

  jednak trochę inny charakter z uwagi na duży stopień samodzielności dzieci i faktyczną separację małżonków.  W każdym razie żona może żądać świadczeń alimentacyjnych od męża (...)

 • Ustanowienie służebności pod wpływem podstępu20 Maja 2008

  wykrycia. Z uwagi na to, że nastąpiło wprowadzenie w błąd odnośnie regulacji prawnej (co następnie miało wpływ na sferę motywacyjną, było pobudką do ustanowienia służebności) (...)

 • Zaspokajanie potrzeb rodziny28 Listopada 2006

  alimenty, jeśli faktycznie tych alimentów płacić nie będzie? Czy jest możliwość pozwania takiego męża o alimenty także na żonę, która pracuje, jednak on nie chce dawać pieniędzy (...)

 • Przejęcie długu - kredytu hipotecznego3 Lipca 2007

  . Czy można przepisać kredyt hipoteczny? Na początku należy zauważyć, iż nie można utożsamiać ze sobą zobowiązania do spłaty kredytu oraz prawa własności mieszkania. Lokal (...)

 • Zbycie przedsiębiorstwa19 Listopada 2004

  Prowadzę działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Czy istnieje możliwość, żeby tą firmę "przepisać" na inną osobę (mojego męża), tak aby przejął wszelkie zobowiązania (...)

 • Zamknięcie firmy i otwarcie przez męża19 Stycznia 2009

  Prowadzę firmę handlową (PKPiR, VAT). Na koniec stycznia zamierzam zamknąć swoją firmę - i otworzyć na męża, który będzie miał przez 2 lata mniejsze składki ZUS. (...)

 • Alimenty na dziecko od ojca biologicznego. 18 Sierpnia 2015

  wnioskiem takim wystąpi strona, a w zdecydowanej większości spraw – także z urzędu. Powyższy pogląd co do dowodu z grupowego badania krwi wyraził SN w uchwale pełnego składu Izby Cywilnej (...)

 • Ustalenie masy spadkowej8 Czerwca 2006

  jak i remontu jednego z budynków gospodarczych przerabiając go na budynek mieszkalny z 3 pokojowym mieszkaniem. Czyli spore nakłady wnieśli z majątku wspólnego na (...)

 • Odcięcie mediów byłemu małżonkowi31 Lipca 2002

  korzystania z mieszkania (woda, prąd, gaz) i dlatego odłączenie jej mediów, z których korzysta nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Za pobraną energie, prąd, gaz musi jednak płacić na (...)

 • Kolejność słuchania świadków12 Maja 2009

  zleconych - nie może zostawiać firmy 3 razy i jeździć do sądu 3 razy z każdą osobą z osobna. Koszty trzykrotnych przejazdów są trzykrotnie wyższe – co oczywiste. Kolejni świadkowie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane