Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Termin na złożenie protestu13 Maja 2005

  . Protest został złożony 20.09.2004. Termin złożenia ofert upływał 23.09.2004. Uważamy, że zachowaliśmy termin "nie później niż 3 dni przed terminem złożenia ofert". Jak (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny25 Września 2007

  mogę wyliczyć wynagrodzenie za czas choroby, czy mam wyliczyć za 5 dni choroby i czy 7 dni? Jeżeli nie to jak mam potraktować dni nieobecności? Jeżeli nie ujmuję wynagrodzenia (...)

 • Data doręczenia wezwania a odroczenie rozprawy15 Stycznia 2008

  , wezwanie, termin, 7 dni, rozprawa, sąd, zawiadomienie, odroczenie, prawo, obrona, wezwanie, obowiązek, 3 dni

 • Zmiana umowy spółki a podwyższenie kapitału5 Lutego 2008

  zwrócony wniosek z powodu braku formularza KRS-ZE i w tym zakresie wnioskodawca zobowiązany jest go uzupełnić w terminie 7 dni od doręczenia zawiadomienia o zwrocie. Mają więc Państwo czas (...)

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży 15 Czerwca 2010

  konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Wydaje się, że termin 14 dni należy liczyć (...)

 • Termin doręczenia przesyłki awizowanej12 Października 2004

  mam dni na odebranie decyzji? Jeżeli na odwołanie mam 30 dni to jak należy liczyć ten termin? Jeżeli adresat przesyłki poleconej jest nieobecny, listonosz zostawia wezwanie (...)

 • Czy mogę domagać się odszkodowania za linie wysokiego napięcia? 28 Lipca 2015

  . Należy również zakreślić termin na odpowiedź (np. 14 dni) oraz wskazać, że po jego upływie sprawa może zostać skierowana na drogę sądową. Próba polubownego rozwiązania (...)

 • Urlop przy umowie o zastępstwo14 Marca 2007

  2007) pracownik nabywa prawo do urlopu w wymiarze 3/12 z 26 dni. To jest 6,5, a po zaokrągleniu – 7 dni urlopu. A więc pracodawca może udzielić pracownikowi 7 dni urlopu (...)

 • Wniosek o uzupełnienie postanowienia sądu20 Grudnia 2006

  sentencja była pełna i odnosiła się do Pana roszczeń. Wniosek o przywrócenie terminu należy wnieść w ciągu 7 dni od ustania przyczyny zaniechania czynności. czyli w tym wypadku w ciągu (...)

 • Środek odwoławczy składany za granicą19 Marca 2009

  . Miałam nadzieję, że jest to informacja o zamknięciu postępowania, a niestety, było to postanowienie z 27 lutego o zarządzeniu kary zastępczej 15 dni pozbawienia wolności - z pouczeniem, że w ciągu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane