Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Termin doręczenia przesyłki awizowanej12 Października 2004

  mam dni na odebranie decyzji? Jeżeli na odwołanie mam 30 dni to jak należy liczyć ten termin? Jeżeli adresat przesyłki poleconej jest nieobecny, listonosz zostawia wezwanie (...)

 • Urlop przy umowie o zastępstwo14 Marca 2007

  2007) pracownik nabywa prawo do urlopu w wymiarze 3/12 z 26 dni. To jest 6,5, a po zaokrągleniu – 7 dni urlopu. A więc pracodawca może udzielić pracownikowi 7 dni urlopu (...)

 • Wniosek o uzupełnienie postanowienia sądu20 Grudnia 2006

  sentencja była pełna i odnosiła się do Pana roszczeń. Wniosek o przywrócenie terminu należy wnieść w ciągu 7 dni od ustania przyczyny zaniechania czynności. czyli w tym wypadku w ciągu (...)

 • Środek odwoławczy składany za granicą19 Marca 2009

  . Miałam nadzieję, że jest to informacja o zamknięciu postępowania, a niestety, było to postanowienie z 27 lutego o zarządzeniu kary zastępczej 15 dni pozbawienia wolności - z pouczeniem, że w ciągu (...)

 • Lekka ścianka na poddaszu a pozwolenie na budowę8 Stycznia 2008

  art. 51 prawa budowlanego jak wyżej. Do tej decyzji przysługuje mi prawo do zażalenia w ciągu 7 dni. Decyzje te zupełnie mnie zaskoczyły, ponieważ przed postawieniem tej ścianki konsultowałem (...)

 • Termin zapłaty zaległości za bezumowne korzystanie12 Sierpnia 2011

  zaległości, tzn. jaki zobowiązana jestem wyznaczyć takiej osobie termin do zapłaty? Czy musi to być 30 dni czy wystarczy 7 dni? Termin na spłatę zaległości z tytułu (...)

 • Przywrócenie terminu w postępowaniu administracyjnym13 Grudnia 2011

  to musiałby zostać przywrócony, o ile bezrobotny uprawdopodobniłby, że nie dochował go bez swojej winy. Termin na złożenie takiego wniosku to 7 dni od ustania przyczyny, w związku (...)

 • Rozwiązanie umowy z powodu nieobecności 26 Listopada 2008

  dni (data) po dzień dzisiejszy, czy biorąc pod uwagę 30 dniowy termin jaki wiąże pracodawcę w sensie dowiedzenia się o danej nieobecności - więc nieobecny od 29 dni (data) po dzień (...)

 • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia3 Października 2007

  upływie 7 dni od ogłoszenia postanowienia, po dwóch tygodniach od doręczenia uczestnikowi uzasadnienia, w przypadku złożenia wniosku o uzasadnienie w terminie 7 dni od ogłoszenia (...)

 • Jak liczyc termin płatnosci faktury?22 Września 2011

  płatności na 20.09. Czy mam prawo liczyć termin płatności 30 dni od dnia 22.09, czy zapłacić ją jak najszybciej? Z opisu stanu faktycznego wynika, że jest Pan najemcą lokalu, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane