Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Faktura korygująca WDT i WNT w PKPiR20 Kwietnia 2011

  podatku naliczonego w rozliczeniu z miesiąc, w którym fakturę otrzymał lub jest zobowiązany do zmniejszenia kwoty podatku naliczonego w rozliczeniu za miesiąc, w którym (...)

 • Opodatkowanie usług szkoleń fotograficznych11 Czerwca 2008

  wyżej rozporządzenia, jeżeli faktury, o których mowa w ust. 1 i 2, nie obejmują całej ceny brutto, sprzedawca po wydaniu towaru lub wykonaniu usługi wystawia fakturę na (...)

 • Zaliczka 100% na towary4 Grudnia 2008

  Prowadzę działalność gospodarczą (PKPiR i VAT). Kupiłam ostatnio towar handlowy, za który zapłaciłam przedpłatą 100% wartości. Otrzymałam fakturę o treści: zaliczka na meble Agata. Po (...)

 • Data faktury a data jej księgowania11 Sierpnia 2009

  ostatniego dnia miesiąca za zakupy w danym miesiącu. Fakturę otrzymujemy 4,5 dnia następnego miesiąca. Z jaką datą w tym wypadku powinniśmy księgowaćfakturę (...)

 • Przychód z usługi o charakterze ciągłym26 Stycznia 2005

  stycznia 2005 za usługi zeszłoroczne jakoś specjalnie rozbijać i korygować przychód i VAT w poszczególnych deklaracjach PIT i VAT, czy też normalnie księgować przychód i VAT w styczniu (...)

 • Księgowania zbiorcze faktur za paliwo w PKPiR29 Kwietnia 2011

  ciężarowe (z przeglądem VAT) księgujemy każdą oddzielnie do VAT i oddzielnie do PKPiR. Nasze pytanie dotyczy faktur za paliwo do samochodów osobowych. Jest ich sporo. Tych faktur nie księgujemy do (...)

 • Moment ujęcia w PKPiR kasowo21 Kwietnia 2011

  korektorem numerację PKPiR, którą nadałem na fakturach. Czy mogę fakturę kosztową (lub towar) zaksięgować w PKPiR po terminie (nie w dacie wystawienia, ale w (...)

 • Przedmiot leasingu po zakończeniu umowy21 Lipca 2007

  fakturę w swojej ewidencji). Sprzedając samochód wykupiony po leasingu, przedsiębiorca może skorzystać ze zwolnienia z VAT, przewidzianego w § 8 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia (...)

 • Sprzedaż gruntu a podatek VAT5 Września 2007

  transakcji. Przy istniejącym stanie faktycznym proszę o odpowiedź. 1/ Czy winienem wystawić fakturę VAT na sprzedaż całej działki, pomimo spisania aktu notarialnego? 2/ Czy w deklaracji (...)

 • Wynagrodzenie a PKPiR kasowo20 Lutego 2009

  przez zakład pracy stanowią koszty uzyskania przychodów w miesiącu, za który są należne, pod warunkiem że zostały wypłacone lub postawione do dyspozycji w terminie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane