Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Faktura korygująca WDT i WNT w PKPiR20 Kwietnia 2011

  podatku naliczonego w rozliczeniu z miesiąc, w którym fakturę otrzymał lub jest zobowiązany do zmniejszenia kwoty podatku naliczonego w rozliczeniu za miesiąc, w którym (...)

 • Zaliczka 100% na towary4 Grudnia 2008

  Prowadzę działalność gospodarczą (PKPiR i VAT). Kupiłam ostatnio towar handlowy, za który zapłaciłam przedpłatą 100% wartości. Otrzymałam fakturę o treści: zaliczka na meble Agata. Po (...)

 • Data faktury a data jej księgowania11 Sierpnia 2009

  ostatniego dnia miesiąca za zakupy w danym miesiącu. Fakturę otrzymujemy 4,5 dnia następnego miesiąca. Z jaką datą w tym wypadku powinniśmy księgowaćfakturę (...)

 • Księgowania zbiorcze faktur za paliwo w PKPiR29 Kwietnia 2011

  ciężarowe (z przeglądem VAT) księgujemy każdą oddzielnie do VAT i oddzielnie do PKPiR. Nasze pytanie dotyczy faktur za paliwo do samochodów osobowych. Jest ich sporo. Tych faktur nie księgujemy do (...)

 • Rozliczenie dotacji z Urzędu Pracy w PIT20 Stycznia 2005

  Państwa środek trwały. W takim przypadku otrzymana kwota powiększa wartość początkową sprzętu komputerowego jako środka trwałego (nie jest wykazywana w PKPiR), lecz odpisy amortyzacyjne (...)

 • Data księgowania faktury w PKPiR i rejestrach VAT17 Października 2006

  miesiącu, w którym zagraniczny kontrahent wystawił fakturę. Podatek należy, będący jednocześnie podatkiem naliczonym wykazać należy w deklaracji za ten właśnie miesiąc. (...)

 • Sposób księgowania wynagrodzenia14 Stycznia 2009

  , składki na Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, z zastrzeżeniem art. 23 ust. 1 pkt 37, stanowią koszty uzyskania przychodów w miesiącu, za (...)

 • Duplikat faktury z poprzedniego roku4 Maja 2007

  obniżyć podatek należny o podatek naliczony z niej wynikający w miesiącu, w którym fakturę otrzymał (lub w miesiącu następnym). Późniejsze zagubienie tej faktury (...)

 • Eksport z kasą fiskalną21 Września 2007

  zakupiony towar poza terytorium Wspólnoty nie później niż w ostatnim dniu trzeciego miesiąca następującego po miesiącu, w którym podróżny dokonał zakupu. Aby otrzymać zwrot (...)

 • Wpisanie w KPiR wystawionych faktur zaliczkowych22 Października 2007

  zaliczki. Zaliczki były wpłacane, a moja firma wystawiała, zgodnie z przepisami, w miesiącu lipcu i sierpniu faktury zaliczkowe za kolejne etapy prac, a następnie w miesiącu wrześniu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane