Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zakaz konkurencji - nie określenie odszkodowania28 Czerwca 2006

  stosunkiem pracy, lecz powstaje PO jego wygaśnięciu, dlatego moje oświadczenie nie dotyczy tego zobowiązania (w oświadczeniu pisze się o "braku roszczeń związanych ze stosunkiem pracy"). Słyszałem (...)

 • Nieobecność pracownika z powodu choroby31 Marca 2004

  pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku - gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy lub jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem przy pracy (...)

 • Odmowa przyjęcia nowych warunków pracy31 Marca 2008

  poinformowania o tym fakcie właściwej organizacji związkowej jest wypowiedzeniem wadliwym. Na tej podstawie pracownik może złożyć odwołanie do sądu pracy. W takim przypadku (gdy wypowiedzenie było (...)

 • Wygaśnięcie umowy a odprawa emerytalna7 Lutego 2008

  2008 r. podczas gdy umowa o pracę wygaśnie z dniem 29 lutego 2008 r. Takiemu pracownikowi zatem nie będzie przysługiwało prawo do odprawy emerytalnej ani rentowej (stosunek pracy nie ustał w związku (...)

 • Wypowiedzenie pracy złożone przez pracownika3 Kwietnia 2008

  omawianej sytuacji pracownik zachowuje wszelkie swoje uprawnienia pracownicze, w szczególności prawo do wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, w którym nie świadczy pracy. wypowiedzenie umowy (...)

 • Postępowanie o stwierdzenie zasiedzenia13 Września 2005

  to utraty własności inaczej niż przez zasiedzenie przez inną osobę. Wniosek o stwierdzenie zasiedzenia powinien złożyć ojciec w sądzie rejonowym właściwym ze względu na miejsce położenia (...)

 • Jak obliczyć okres pracy14 Września 2007

  kodeksu pracy, pracownikowi przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze 26 dni, jeżeli pracownik jest zatrudniony przez 10 lat. Do dziesięcioletniego okresu pracy, od którego zależy wymiar (...)

 • Dwie umowy o pracę z różnymi pracodawcami2 Marca 2006

  bezpieczeństwa i higieny pracy przed dopuszczeniem go do pracy oraz prowadzenie okresowych szkoleń w tym zakresie. Szkolenie pracownika przed dopuszczeniem do pracy nie jest wymagane w przypadku (...)

 • Opodatkowanie dochodu z pracy za granicą10 Czerwca 2005

  przez ustawodawcę takiego obowiązku oznacza, że każdy podatnik mający w Polsce miejsce zamieszkania zobowiązany jest uwzględnić w rozliczeniu podatkowym zarówno przychody uzyskane w kraju, jak (...)

 • Przestępstwo popełnione przez nieletniego19 Grudnia 2008

  jest możliwe wskazanie konkretnego środka, który sad zastosuje wobec Pani syna. Wszystko bowiem zależeć będzie od indywidualnych okoliczności popełnienia czynu przestępczego i ich oceny w (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane