Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pozew o alimenty dla pełnoletniego dziecka1 Lutego 2010

  Gdzie znajdę wzór pozwu o alimenty, który musi sporządzić pełnoletni syn (18 lat, uczy się w liceum)? Alimenty zostały zasądzone przy rozwodzie, ale ojciec dziecka uchyla się od ich płacenia (...)

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy7 Grudnia 2004

  sprawa o alimenty skierowana przed wnioskiem rozwodowym może toczyć się nadal w zakresie dotyczącym świadczeń sprzed w/w wnioskiem. Z przedstawionego opisu wynika, że sprawa o alimenty o sygnaturze (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej8 Grudnia 2004

  pełnoletniej córki. 1. Czy mogę zatem wnosić o zawieszenie sprawy o alimenty córki do momentu potwierdzenia wyłączenia, skoro Sąd Okręgowy nie wyłączył sprawy o alimenty córki ze sprawy (...)

 • Jak zabezpieczyć syna przed płaceniem alimentów na ojca?13 Kwietnia 2015

  w życiu Mój mąż ma zasądzone alimenty, które i tak sam nie płaci (komornik ściąga zadłużenie). Moje pytanie brzmi następująco: jak zabezpieczyć mojego syna żeby w przyszłości nie (...)

 • Alimenty dla rozwiedzionego małżonka11 Stycznia 2005

  W jakim przypadku stronie po rozwodzie mogą przysługiwać alimenty, a kiedy takie alimenty nie przysługują? Jakiej wysokości są takie alimenty i na jak długo są one przyznawane? (...)

 • Przedawnienie roszczeń alimentacyjnych13 Stycznia 2006

  żadnego pisma z sądu ani pozwu, bo w zasadzie nie miałem stałego adresu. Nie wiem jak dalej potoczyły się sprawy w 1995 roku była żona wyszła drugi raz za mąż. Syn prawdopodobnie otrzymywał alimenty (...)

 • Alimenty na żonę25 Lutego 2008

  ogóle zostały przyznane mi alimenty na żonę, zawsze uważałem, że alimenty przyznawane są na utrzymanie dziecka? Z opisu sytuacji wynika, iż sąd zasądził alimenty na rzecz Pana (...)

 • Alimenty płatne do rąk pełnoletniego dziecka 10 Kwietnia 2008

  celowa w trakcie postępowania. W razie sporu z komornikiem może Pan jednak złożyć skargę na jego czynności, tj. na żądanie opłat od pana zamiast od syna. alimenty, pełnoletnie dziecko, koszty (...)

 • Egzekucja alimentów2 Lipca 2007

  termin przedawnienia roszczenia o alimenty i termin ten zaczyna biec dopiero od zakończenia egzekucji (np. jej umorzenia).   Kierując skargę do komornika jak się domyślamy oparł się (...)

 • Alimenty do rąk pełnoletniego dziecka19 Czerwca 2007

  kosztów komorniczych) na dziecko i jak mam zawiadomić komornika? Jak się domyślamy, w wyroku zasądzającym alimenty od Pana sąd zaznaczył, iż alimenty są płatne do rąk matki (...)

 • Złośliwy wniosek o egzekucję alimentów19 Grudnia 2006

  Podczas sprawy rozwodowej zostały orzeczone alimenty na dzieci. Alimenty płaciłem sam co miesiąc za pośrednictwem poczty. Po ok. 1 roku płacenia alimentów termin płatności upływał w sobotę (...)

 • Jak złożyć pieniądze do depozytu sądowego?4 Grudnia 2008

  można wnosić o ich umorzenie? Jak wyglądać powinien dokument wnoszący alimenty do depozytu sądowego? Postępowanie o złożenie świadczenia do depozytu sądowego jest postępowaniem nieprocesowym. (...)

 • Tymczasowo zasądzone alimenty16 Marca 2004

  1 października 2002 r. żona założyła mi sprawę o alimenty. Sprawa się odbyła w sądzie rejonowym, gdzie sąd przyznał mi alimenty jako zabezpieczenie w wysokości 1200 zł. Następnie sprawa (...)

 • Obniżenie alimentów23 Lipca 2007

  zasądzonych alimentów. Tak jak już wspomnieliśmy na wstępie, alimenty zasądzone na rzecz dziecka przeznaczone są na pokrycie uzasadnionych potrzeb dziecka i tylko zmniejszenie uzasadnionych (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty6 Lutego 2007

  trzymiesięczny ustawowy termin do wniesienia powództwa o alimenty, a w przypadku braku uznania dziecka - o ustalenie ojcostwa i alimenty. Jeśli matka dziecka nie złożyłaby w tym czasie (...)

 • Żądanie rozwodu przez pozwanego i alimenty20 Czerwca 2007

  małoletniego syna (co i tak robię, tj. płacę na niego alimenty) oraz alimenty na siebie, argumentując, że ma na utrzymaniu uczącą się córkę. Na koniec dodała, że nie ma nic przeciwko (...)

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?7 Lipca 2015

  . wystąpić o alimenty dla matki. Sugerujemy przeto porozumienie w rodzinie w tym zakresie, tak by uniknąć niepotrzebnych kosztów poniesionych w razie wytoczenia powództwa przez instytucje

 • Alimenty a kieszonkowe dla dziecka21 Października 2003

  zarówno zobowiązanego (tu ojca, a Pani męża) jak i sytuację uprawnionego (tu Państwa syna). Przyjmuje się bowiem w doktrynie prawa rodzinnego, iż uprawniony ma prawo do takiego standardu życia jak

 • Zaspokajanie potrzeb rodziny28 Listopada 2006

  Sąd zasądził alimenty na dwoje dzieci w rodzinie nie rozwiedzionej. Jednakże mąż, który ma płacić te alimenty, stwierdził, iż żadnych alimentów i tak płacić nie będzie. Jak można (...)

 • Zwrot alimentów płaconych na nie swoje dziecko1 Czerwca 2009

  spełnienie nastąpiło w wykonaniu wyroku zasądzającego alimenty albo umowy czy też dobrowolnie. Spełnionych świadczeń nie można - jak już wyżej wspomniano - uznać za nienależne, skoro (...)

 • Wysokość alimentów16 Lipca 2005

  . wysokość alimentów, alimenty na dziecko, obowiązek alimentacyjny, jak się oblicza wysokość alimentów

 • Alimenty a regres24 Stycznia 2007

  przypadku zaległych roszczeń alimentacyjnych. Chodzi tu zarówno o alimenty zasadzone wyrokiem na przyszłość, które nie zostały zapłacone jak i jak i alimenty zaległe (np. na (...)

 • Ustalanie wysokości alimentów10 Stycznia 2006

  utrzymania wzrosłyby więcej niż moje zarobki. Czy istnieje jakieś minimum socjalne, które płacący alimenty ma prawo zatrzymać, żeby móc żyć? Sąd zasądzając alimenty - jak w Pana (...)

 • Mój były mąż zagroził córce że przestanie płacić na nią alimenty. 12 Sierpnia 2015

  były mąż może przestać płacić alimenty ze względu na to że dziecko się nie uczy? A co w sytuacji kiedy wyjdzie ona za mąż, czy nadal będzie mogła otrzymywać alimenty? Niniejsza opinia (...)

 • Wykonanie obowiązku alimentacyjnego14 Kwietnia 2005

  postępowanie o alimenty - pierwsza rozprawa zasądziła żonie alimenty - czekam na odpis wyroku z uzasadnieniem i będę wnosił apelację. Złożyłem pozew o zniesienie wspólnoty majątkowej. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czy kwota alimentów to kwota za którą ma przeżyć dziecko? Czy jest coś jeszcze?

  Często widuje na formu stwierdzenia "sam przezyj za ... zł". Świadczenie alimentacyjne to kwota która powinna spełniać oko 70 % potrzeb (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane