Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Alimenty a urlop wychowawczy14 Stycznia 2005

  . Mamy całkowitą rozdzielność majątkową. Jak w tej sytuacji wygląda sprawa kwoty alimentów? Wiem, że w związku z intercyzą komornik nie może wejść na moje konto, mąż nie będzie w (...)

 • Zastosowanie zasady równej stopy życiowej15 Marca 2006

  zasądzane na rzecz dzieci, nie mogą doprowadzać zobowiązanej do ich zapłaty w stan niedostatku. Żądanie rozliczenia się przez ojca z wykorzystania alimentów wpłaconych na rzecz dzieci będzie (...)

 • Alimenty za czas przeszły4 Sierpnia 2010

  -mieszkając wciąż ze mną, pieniądze które zarabiała w większej części odkładała -czyli ja ją utrzymywałam. Młodsza córka lat obecnie 17,5 mieszkała z ojcem lecz od 1 kwietnia (...)

 • Alimenty dla mamy i siostry24 Września 2007

  stanie utrzymać się samodzielnie i żyje w niedostatku. Czy mama, która jest też teraz poważnie chora (zespół organiczno-psychiczny) ma prawo do wystąpienia o alimenty od byłego męża? (...)

 • Alimenty dla pełnoletniej córki która urodziła dziecko13 Grudnia 2016

  . Zgodnie z jego treścią rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka (...)

 • Becikowe dla dziecka18 Września 2006

  w wysokości 1000 zł. Zapomoga ta przysługuje ojcu lub matce albo opiekunowi prawnemu niezależnie od ich dochodów.  Wniosek o wypłatę zapomogi składa się w terminie 3 miesięcy (...)

 • Alimenty dla synowej i wnuków7 Czerwca 2004

  alimentów od swoich bliskich. W pierwszej kolejności od małżonka lub byłego małżonka), jeżeli ten nie może to od dzieci, jeżeli od niech jest to niemożliwe, to od (...)

 • Alimenty a wyjazd dziecka za granicę24 Lipca 2003

  uzależniona jest z jednej strony od uzasadnionych potrzeb uprawnionego a z drugiej, od majątkowych i zarobkowych możliwości zobowiązanego. Jeżeli uważa Pan, że alimenty które Pan płaci (...)

 • Alimenty na ojca10 Października 2011

  alimentacyjnego względem rodziców jest uzależnione od zaistnienia określonych przesłanek. Po stronie rodziców przesłanką jest ich stan niedostatku. Chodzi o taką sytuację (...)

 • Alimenty w depozycie sądowym26 Marca 2008

  . Komornik odstąpił od egzekucji z wynagrodzenia, jednakże alimenty mam teraz płacić przez komornika. Komornik powiedział mi, że będzie to trwało dotąd dopóki moja eks sama nie odstąpi (...)

 • Zabezpieczenie w sprawie o podwyższenie alimentów25 Stycznia 2008

  ojca wzrosły w porównaniu ze stanem, gdy wydawany był poprzedni wyrok. alimenty, podwyższenie, zabezpieczenie, postępowanie, proces, sąd, wniosek

 • Obowiązki przyszłego ojca1 Sierpnia 2016

  okolicznościom do pokrycia wydatków związanych z ciążą i porodem oraz kosztów trzymiesięcznego utrzymania matki w okresie porodu. Z ważnych powodów matka (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty dziecka poczętego27 Października 2006

  pozwie żądać od ojca dziecka także alimentów; nie tylko wszak tych na przyszłość, ale również pokrycia stosownie do okoliczności części kosztów, (...)

 • Alimenty od dziadków2 Kwietnia 2001

  W sytuacji, gdy ojciec dzieci nie jest w stanie w żaden sposób płacić alimentów na swoje dzieci, czy można podać o alimenty rodziców ojca (dziadków dzieci), którzy zamieszkują (...)

 • Zmniejszenie alimentów i utrudnianie kontaktów4 Maja 2007

  zmian. Nie można obu spraw rozpatrywać w jednym postępowaniu, gdyż właściwy jest dla obu inny tryb. Ustalenie kontaktów z dzieckiem odbywa się w postępowaniu nieprocesowym, a zmiana wysokości (...)

 • Czy ojciec może domagać się alimentów na siebie? 28 Maja 2015

  . 135 k.r.o. Wskazuje on, że zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. Przy zasądzaniu (...)

 • Umowa dożywocia a obowiązek alimentacyjny13 Września 2010

  obowiązkiem rodziców względem dzieci uprawniony do świadczeń alimentacyjnych jest tylko ten, kto znajduje się w niedostatku. W wyroku z dnia 20 stycznia 2000r., sygn. I CKN 1187/99, (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty6 Lutego 2007

  ojcostwa i o alimenty, nabywa Pan wtedy prawo żądania zwrotu przedmiotu zabezpieczenia. Może Pan też w ciągu roku od skończenia przez dziecko trzeciego miesiąca życia żądać (...)

 • Odmowa odpowiedzi na pytanie przez świadka30 Października 2017

  w momencie ujawnienia sąd i zobowiązany mogą mieć podstawy do nie podnoszenia, a może wręcz obniżyć alimenty od zobowiązanego, a wtedy ja będę musiał utrzymywać syna mojej (...)

 • Przestępstwo fałszywych zeznań24 Kwietnia 2002

  niej alimenty a tym samym boi się odpowiadzialności za krzywoprzysięstwo. Co powinny siostry zrobić? Jak ja mogę się uwolnić od płacenia w przyszłości rodzicom alimentów. (...)

 • Sposób obrony w sprawie o alimenty5 Stycznia 2006

  pozwolić. Czy od decyzji sędziego w sprawie o alimenty mogę się odwołać? Samo przesłanie przez pozwanego w sprawie o alimenty oświadczenia o zarobkach nie jest wystarczające, (...)

 • Zrzeczenie się alimentów27 Kwietnia 2006

  zobowiązane w dalszej kolejności mogą żądać, ale od osób w bliższej kolejności naprawienia szkody – tego co świadczyli. Jeśli obowiązek spełniali dziadkowie, to mogą żądać (...)

 • Cofnięcie pozwu o alimenty27 Kwietnia 2006

  Matka dwójki małoletnich dzieci miała zasądzone wysokie alimenty od byłego małżonka, ponieważ nie wpływały one w wystarczającej wysokości wystąpiła o zasądzenie ich od (...)

 • Alimenty od ojca mieszkającego za granicą19 Stycznia 2012

  Zajmuję się samotnie córką, której ojciec mieszka w Niemczech. Chcę uzyskać podwyższenia alimentów. Czy w takiej sytuacji rozstrzygające jest prawo polskie czy niemieckie? Od (...)

 • Wysokość alimentów a zarobki ojczyma4 Lipca 2003

  innymi krewnych w linii prostej, czyli tak jak w opisanym przypadku ojca dziecka wzglęem dziecka. Sam zakres, wymiar świadczeń alimentacyjnych jest uzależniony od usprawiedliwionych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane