Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kontrola sprawowana przez Państwowego inspektora sanitarnego19 Marca 2012

  Co podlega kontroli Państwowego inspektora sanitarnego? Państwowy inspektor sanitarny jest uprawniony do kontroli zgodności budowanych obiektów z wymaganiami higienicznymi i zdrowotnymi

 • Usługi fryzjerskie wykonywane poza salonem10 Lipca 2006

  Inspektor sanitarny ma również prawo wstępu do mieszkań w razie podejrzenia lub stwierdzenia choroby zakaźnej, zagrożenia zdrowia czynnikami środowiskowymi, a także jeżeli w mieszkaniu jest (...)

 • Kontrola zakładów produkujących żywność19 Marca 2012

  Jakie organy zajmują się kontrolą i zatwierdzaniem zakładów zajmujących się produkcją żywności? Państwowy powiatowy inspektor sanitarny lub państwowy graniczny inspektor sanitarny (...)

 • Kontrola sanepidu11 Lipca 2011

  Czy Inspektor Sanitarny może skontrolować moją kawiarnię bez ostrzeżenia? Inspektor Sanitarny ma w związku z wykonywaną kontrolą prawo wstępu o każdej porze dnia i nocy do (...)

 • Immisja smrodu do mieszkania24 Lipca 2005

  jest organ administracji publicznej wyższego stopnia, chyba że ustawa przewiduje inny organ odwoławczy. W tym wypadku organem odwoławczym byłby wojewódzki inspektor sanitarny – gdyby chodziło (...)

 • Kontrola lokalu przez Sanepid30 Listopada 2004

  przez odbiorcę usług, jeżeli woda dostarczana jest z urządzeń wodociągowych. Według art. 26 ust. 1 ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej Państwowy Inspektor Sanitarny (lub upoważnione (...)

 • Treść prawa własności3 Czerwca 2002

  . 26 ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Państwowy Inspektor sanitarny ma prawo wstępu do mieszkań w razie podejrzenia lub stwierdzenia choroby zakaźnej, zagrożenia zdrowia czynnikami

 • Nowe zezwolenie na sprzedaż alkoholu11 Lutego 2009

  10 sierpnia 2007 r., sygn. akt III SA/Gl 1477/06). zezwolenie, sanepid, alkohol, sprzedaż, przedłużenie, inspektor, decyzja, powiatowy inspektor sanitarny, sanepid, działalność gospodarcza

 • Zmiana sposobu użytkowania lokalu gastronomicznego19 Września 2006

  , państwowy inspektor sanitarny nakazuje, w drodze decyzji, usunięcie w ustalonym terminie stwierdzonych uchybień. Należy podkreślić, że jak w zasadzie od każdej decyzji, również od (...)

 • Prawo do ekshumacji zwłok28 Stycznia 2011

  ;…………………………………………. . dobra osobiste, ekshumacja zwłok, pozew, zezwolenie, inspektor sanitarny

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane