Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Usługi fryzjerskie wykonywane poza salonem10 Lipca 2006

  Inspektor sanitarny ma również prawo wstępu do mieszkań w razie podejrzenia lub stwierdzenia choroby zakaźnej, zagrożenia zdrowia czynnikami środowiskowymi, a także jeżeli w mieszkaniu jest (...)

 • Kontrola zakładów produkujących żywność19 Marca 2012

  Jakie organy zajmują się kontrolą i zatwierdzaniem zakładów zajmujących się produkcją żywności? Państwowy powiatowy inspektor sanitarny lub państwowy graniczny inspektor sanitarny (...)

 • Kontrola sanepidu11 Lipca 2011

  Czy Inspektor Sanitarny może skontrolować moją kawiarnię bez ostrzeżenia? Inspektor Sanitarny ma w związku z wykonywaną kontrolą prawo wstępu o każdej porze dnia i nocy do (...)

 • Immisja smrodu do mieszkania24 Lipca 2005

  jest organ administracji publicznej wyższego stopnia, chyba że ustawa przewiduje inny organ odwoławczy. W tym wypadku organem odwoławczym byłby wojewódzki inspektor sanitarny – gdyby chodziło (...)

 • Kontrola lokalu przez Sanepid30 Listopada 2004

  przez odbiorcę usług, jeżeli woda dostarczana jest z urządzeń wodociągowych. Według art. 26 ust. 1 ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej Państwowy Inspektor Sanitarny (lub upoważnione (...)

 • Nowe zezwolenie na sprzedaż alkoholu11 Lutego 2009

  10 sierpnia 2007 r., sygn. akt III SA/Gl 1477/06). zezwolenie, sanepid, alkohol, sprzedaż, przedłużenie, inspektor, decyzja, powiatowy inspektor sanitarny, sanepid, działalność gospodarcza

 • Zmiana sposobu użytkowania lokalu gastronomicznego19 Września 2006

  , państwowy inspektor sanitarny nakazuje, w drodze decyzji, usunięcie w ustalonym terminie stwierdzonych uchybień. Należy podkreślić, że jak w zasadzie od każdej decyzji, również od (...)

 • Mycie samochodu w miejscu publicznym 26 Lipca 2010

  na sprawcę zanieczyszczenia.   utrzymanie czystości, gmina, prawo miejscowe, uchwała rady, inspektor sanitarny

 • Ekshumacja a brak zgody całej rodziny27 Września 2005

  , które pozwalałyby na odejście od tej zasady. zmarły, pochówek, prawo do pochówku, ekshumacja, dobro osobiste, inspektor sanitarny

 • Zawiadomienie o zamiarze odcięcia dostawy wody28 Maja 2008

  terminem odcięcia dostaw wody. woda, dostawa, zamiar, zawiadomienie, termin, odbiorca, usługi, państwowy inspektor sanitarny, gmina, burmistrz, prezydent miasta, wójt, dostawa, zaleganie, zapłata, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane