Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii29 Marca 2006

  samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji Nowe zasady odliczania podatku VAT przy zakupie samochodu (...)

 • Ryczałtowiec a zakup i sprzedaż samochodu5 Lutego 2007

  - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego Czy w firmie można używać samochodu niebędącego środkiem trwałym? Odliczenia związane z nabyciem samochodów Zakup dla firmy nowego i (...)

 • Rejestracja samochodu zakupionego przez syna w USA28 Marca 2006

  za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import Nowe zasady odliczania podatku VAT przy zakupie samochodu osobowego Jak podróżny dokonuje zgłoszenia celnego? (dot. przypadku zgłoszenia

 • Odliczanie VAT od auta - brak zaświadczniea26 Marca 2007

  rozliczanie podatku VAT Zakup nowego i używanego samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import odliczenie VAT, zaświadczenie, dodatkowe badanie, paliwo

 • Import samochodu z USA w celu odsprzedaży20 Października 2006

  wartość celna pojazdu. Stawka celna przy imporcie samochodu do UE z USA wynosi 10% (co wynika z rozporządzenia Komisji Europejskiej z 11 września 2003 roku i TARIC). Importer samochodu jest podatnikiem

 • Umowa komisu a rękojmia10 Maja 2006

  upływem. W efekcie może Pan żądać naprawy samochodu na koszt komisanta, oraz obniżenia ceny o wartość ESP (nie jednak nowego 4.500 zł, lecz wartości w stosunku do stanu zużycia). Nie jesteśmy (...)

 • Import samochodów20 Września 2008

  przywóz samochodu ze Stanów Zjednoczonych do Polski byłby uznany za import, natomiast import samochodu do Niemiec (w szczególności z dopełnieniem tam formalności (...)

 • Podatek od sprzedaży samochodu poleasingowego13 Lipca 2007

  Firma podpisała umowę leasingową na zakup zamochodu osobowego 5 lat temu. Teraz dochodzi do ostatniej raty i faktycznego wykupu samochodu za kwotę 400 zł. Firma chce pozbyć się samochodu z racji

 • Składka OC a sprzedaż auta11 Sierpnia 2009

  (nie na przedsiębiorcy prowadzącym komis) spoczywają nadal takie obowiązki. Innymi słowy, jeśli właściciel samochodu zawrze umowę komisu, mimo tego że nie będzie faktycznie korzystał z samochodu

 • Zmiana samochodu z ciężarowego na osobowy a VAT1 Sierpnia 2007

  to z nowego art. 86 ust. 5c ustawy o VAT). samochód ciężarowy, samochód osobowy, odliczenie VAT, zwrot VAT, nowelizacja, kratka, samochód z kratką

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

  Witam! To mój pierwszy post na forum, mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu. Otóż zostałem oszukany przez człowieka zajmującego się sprowadzaniem (...)

 • DZIAŁANIE BEZPRAWNE P[RACODAWCY - L4 - WYMUSZENIA

  Duża firma z kilkumilionowych kapitałem zakładowym z siedzibą główną w mieście X zatrudnia na umowę o pracę nowego pracownika z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane