Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii29 Marca 2006

  samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji Nowe zasady odliczania podatku VAT przy zakupie samochodu (...)

 • Ryczałtowiec a zakup i sprzedaż samochodu5 Lutego 2007

  - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego Czy w firmie można używać samochodu niebędącego środkiem trwałym? Odliczenia związane z nabyciem samochodów Zakup dla firmy nowego i (...)

 • Rejestracja samochodu zakupionego przez syna w USA28 Marca 2006

  za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import Nowe zasady odliczania podatku VAT przy zakupie samochodu osobowego Jak podróżny dokonuje zgłoszenia celnego? (dot. przypadku zgłoszenia

 • Odliczanie VAT od auta - brak zaświadczniea26 Marca 2007

  rozliczanie podatku VAT Zakup nowego i używanego samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import odliczenie VAT, zaświadczenie, dodatkowe badanie, paliwo

 • Druga akcyza1 Października 2009

  dostawa wewnątrz wspólnotowa? Zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym w przypadku samochodu osobowego przedmiotem opodatkowania akcyzą jest: 1) import samochodu osobowego niezarejestrowanego

 • Import samochodu z USA w celu odsprzedaży20 Października 2006

  wartość celna pojazdu. Stawka celna przy imporcie samochodu do UE z USA wynosi 10% (co wynika z rozporządzenia Komisji Europejskiej z 11 września 2003 roku i TARIC). Importer samochodu jest podatnikiem

 • Podatek akcyzowy od samochodów osobowych1 Września 2008

  nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego, bez uzasadnionej przyczyny, znacznie odbiega od średniej wartości rynkowej tego samochodu osobowego, organ podatkowy lub organ kontroli (...)

 • Umowa komisu a rękojmia10 Maja 2006

  upływem. W efekcie może Pan żądać naprawy samochodu na koszt komisanta, oraz obniżenia ceny o wartość ESP (nie jednak nowego 4.500 zł, lecz wartości w stosunku do stanu zużycia). Nie jesteśmy (...)

 • Import samochodów20 Września 2008

  przywóz samochodu ze Stanów Zjednoczonych do Polski byłby uznany za import, natomiast import samochodu do Niemiec (w szczególności z dopełnieniem tam formalności (...)

 • Podatek od sprzedaży samochodu poleasingowego13 Lipca 2007

  Firma podpisała umowę leasingową na zakup zamochodu osobowego 5 lat temu. Teraz dochodzi do ostatniej raty i faktycznego wykupu samochodu za kwotę 400 zł. Firma chce pozbyć się samochodu z racji

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane