Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przedawnienie zadłużenia na karcie kredytowej26 Lipca 2007

  Byłem posiadaczem karty kredytowej wydanej przez bank. W 2001 lub 2002 przestałem spłacać z niej zadłużenie. Ile wynosi termin przedawnienia długu powstałego w wyniku zaprzestania (...)

 • Przedawnienie przestępstwa sprzed 1998r.31 Marca 2006

  . Według starego kodeksu obowiązującego do roku 1997 przedawnienie to wynosi 5+5 lat, według zmian w nowym kodeksie przedawnienie wynosi 10+5 lat. Czy we wrześniu 2006r będzie (...)

 • Przedawnienie kredytu w banku29 Lipca 2005

  kredytu ustanowiona byłaby hipoteka, wówczas bank mógłby się z niej zaspokoić mimo przedawnienia roszczenia głównego. przedawnienie roszczeń, przedawnienie kredytu w banku, (...)

 • Niespłacenie karty kredytowej.17 Czerwca 2015

  W 2012 roku wziąłem kartę kredytową w banku. Niestety przez zaistniałą sytuację, nie byłem w stanie jej spłacić. Chciałem całą sprawę załatwić polubownie, niestety bank (...)

 • Przedawnienie roszczeń5 Marca 2010

  stało się wymagalne (art.120 ust. 1 kodeksu cywilnego), a więc w momencie, w którym dłużnik zobowiązał się do zwrotu pożyczki. W wyniku działań wierzyciela bieg terminu przedawnienia (...)

 • Kredyt dla osoby chorej psychicznie10 Października 2007

  wynosi 520 zl. Pożyczkę wzięła w banku A i u B. Nadmieniam ze jestem w trakcie załatwianie sprawy o ubezwłasnowolnienie siostry ze względu na fakt, że nie jest absolutnie w (...)

 • Pozew o zapłatę za nieprawidłowe wykonanie dzieła9 Sierpnia 2010

  , że sąd odrzuci pozew stosując zarzut przedawnienia? Czy przedawnienie jest z urzędu czy też taki zarzut musi złożyć pozwany? 1. W jakim trybie mam wystąpić do sądu (postępowanie w (...)

 • Wzięta pożyczka w parabanku-kiedy następuje przedawnienie?22 Czerwca 2015

  się praw lub pokwitowanie odbioru należności mają moc prawną dokumentów urzędowych oraz stanowią podstawę do dokonania wpisów w księgach wieczystych i rejestrach (...)

 • Przedawnienie roszczeń ubocznych z zastawu28 Czerwca 2006

  przez Sąd jako gospodarcza). W myśl naszej interpretacji wierzytelność banku przedawniła się, lecz w myśl art. 317 kc może bank nadal dochodzić zaspokojenia z rzeczy obciążonej, (...)

 • Zakres kontroli podatkowej podatnika13 Lipca 2004

  . Żądanie takie może nastąpić w każdej sytuacji, gdy z dowodów zgromadzonych w toku postępowania podatkowego wynika potrzeba uzupełnienia tych dowodów lub ich porównania z informacjami pochodzącymi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • PRESCO!POMOCY!!!

  Kilka dni temu dostałam pismo od firmy Presco że przejęła dwa lata temu długo od firmy kontrolerskiej za przejazd bez ważnego biletu. Co ciekawe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane