Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przedawnienie zadłużenia na karcie kredytowej26 Lipca 2007

  Byłem posiadaczem karty kredytowej wydanej przez bank. W 2001 lub 2002 przestałem spłacać z niej zadłużenie. Ile wynosi termin przedawnienia długu powstałego w wyniku zaprzestania (...)

 • Przedawnienie przestępstwa sprzed 1998r.31 Marca 2006

  . Według starego kodeksu obowiązującego do roku 1997 przedawnienie to wynosi 5+5 lat, według zmian w nowym kodeksie przedawnienie wynosi 10+5 lat. Czy we wrześniu 2006r będzie (...)

 • Przedawnienie kredytu w banku29 Lipca 2005

  kredytu ustanowiona byłaby hipoteka, wówczas bank mógłby się z niej zaspokoić mimo przedawnienia roszczenia głównego. przedawnienie roszczeń, przedawnienie kredytu w banku, (...)

 • Niespłacenie karty kredytowej.17 Czerwca 2015

  W 2012 roku wziąłem kartę kredytową w banku. Niestety przez zaistniałą sytuację, nie byłem w stanie jej spłacić. Chciałem całą sprawę załatwić polubownie, niestety bank (...)

 • Przedawnienie roszczeń5 Marca 2010

  stało się wymagalne (art.120 ust. 1 kodeksu cywilnego), a więc w momencie, w którym dłużnik zobowiązał się do zwrotu pożyczki. W wyniku działań wierzyciela bieg terminu przedawnienia (...)

 • Kredyt dla osoby chorej psychicznie10 Października 2007

  wynosi 520 zl. Pożyczkę wzięła w banku A i u B. Nadmieniam ze jestem w trakcie załatwianie sprawy o ubezwłasnowolnienie siostry ze względu na fakt, że nie jest absolutnie w (...)

 • Pozew o zapłatę za nieprawidłowe wykonanie dzieła9 Sierpnia 2010

  , że sąd odrzuci pozew stosując zarzut przedawnienia? Czy przedawnienie jest z urzędu czy też taki zarzut musi złożyć pozwany? 1. W jakim trybie mam wystąpić do sądu (postępowanie w (...)

 • Wzięta pożyczka w parabanku-kiedy następuje przedawnienie?22 Czerwca 2015

  się praw lub pokwitowanie odbioru należności mają moc prawną dokumentów urzędowych oraz stanowią podstawę do dokonania wpisów w księgach wieczystych i rejestrach (...)

 • Przedawnienie roszczeń ubocznych z zastawu28 Czerwca 2006

  przez Sąd jako gospodarcza). W myśl naszej interpretacji wierzytelność banku przedawniła się, lecz w myśl art. 317 kc może bank nadal dochodzić zaspokojenia z rzeczy obciążonej, (...)

 • Zakres kontroli podatkowej podatnika13 Lipca 2004

  . Żądanie takie może nastąpić w każdej sytuacji, gdy z dowodów zgromadzonych w toku postępowania podatkowego wynika potrzeba uzupełnienia tych dowodów lub ich porównania z informacjami pochodzącymi (...)

 • Kiedy następuje przedawnienie zaległych składek ZUS? 18 Czerwca 2015

  terminy przedawnienia) w terminach przedawnienia. Otóż zgodnie z ustawą o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców: Art. 27. 1. Do przedawnienia (...)

 • Spłata długu przez spadkobierców16 Kwietnia 2010

  Mój tato zmarł w 1999 r. W 2006 r. zostało wszczęte postępowanie spadkowe, które łącznie z działem spadku zostało zakończone w 2009 r. Do dziedziczenia doszło 5 osób: ja, mama, (...)

 • Egzekucja z rachunku bankowego i jej ograniczenia24 Maja 2010

  te świadczenia pieniężne, które w ogóle nie podlegają egzekucji. Należą do nich: a) sumy i świadczenia w naturze wyasygnowane na pokrycie wydatków lub wyjazdów (...)

 • Nieużywane konto bankowe31 Sierpnia 2006

  Posiadałem w banku rachunek studencki, który został przekształcony w inne konto po zakończeniu studiów. O posiadaniu tego konta jakoś zapomniałem. Ostatnia wpłata na rachunek miała (...)

 • Rozwiązanie umowy o kredyt konsumencki22 Lipca 2006

  tego słowa w nagłówku nie ma. Cena umowna towaru wynosi 1.950,00 zł + odsetki. Razem wynosi to 2.350,00 zł. Mama sądziła, że jest to kwota 230,00 zł rozłożona na 20 rat, a nie 2.350,00 (...)

 • Przedawnienie rat kredytu9 Kwietnia 2012

  latach począwszy od dnia, w którym powinna zostać spłacona zgodnie z zawartą umową. Przedawnienie każdej raty biegnie co do zasady osobno od momentu jej terminu płatności. Przedawnienie, (...)

 • Przedawnienie roszczeń banku względem poręczyciela13 Października 2003

  Czy roszczenie banku wobec poręczyciela cywilnego przedawniło się, jeśli kredyt był wymagalny w 1995 r. a dopiero w lipcu 2003 r. wystawiony został bankowy tytuł egzekucyjny przeciwko (...)

 • Przedawnienie roszczeń z leasingu1 Marca 2005

  Ile wynosi termin przedawnienia rat leasingu? Czy prawdą jest, że termin przedawnienia wynosi 2 lata? W części kodeksu cywilnego, dotyczących umowy leasingu (art. 7091 i następne (...)

 • Wypowiedzenie rocznego kredytu odnawialnego6 Września 2005

  kredytowej bank może obniżyć kwotę przyznanego kredytu albo wypowiedzieć umowę kredytu. Termin wypowiedzenia, o ile strony nie określą w umowie dłuższego terminu, wynosi 30 dni, (...)

 • najem lokali27 Czerwca 2013

  ; o ile bieg przedawnienia nie zostanie przerwany. najem, przedawnienie, czynsz

 • Umowa przechowania a depozyt nieprawidłowy2 Lutego 2010

  w formie konkretnych interpretacji urzędu skarbowego, wyroków sąd, o ile zostały w tej sprawie wydane. Depozyt nieprawidłowy został uregulowany w art. 845 Kodeksu cywilnego. Uznawany (...)

 • Taksa notarialna od kupna mieszkania8 Czerwca 2015

  podstawowe: jakie dokumenty są mi potrzebne do załatwienia tego wpisu w sądzie i ile to będzie kosztowało? Do dokonania takiego wpisu potrzebne będzie: oświadczenie banku,  tytuł (...)

 • Spłata kredytu przez poręczyciela a przedawnienie16 Kwietnia 2007

  w sądzie kredytobiorca będzie mógł skutecznie podnieść zarzut przedawnienia? Czy może termin przedawnienia płynie w takim wypadku począwszy od daty dokonania przez żyranta ostatniej wpłaty (...)

 • Sądowy dział spadku30 Marca 2010

  spadkowej wchodzą między innymi pieniądze, które w dniu śmierci zmarłej znajdowały się na koncie w Banku PKO BP. Bank wydał zaświadczenie o stanie konta w dniu śmierci, ale (...)

 • Przedawnienie zakupu udziałów9 Lutego 2009

  Osoba nabyła udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, ale za nie nie zapłaciła. Ile wynosi okres przedawnienia zapłaty w takim wypadku? W sytuacji niniejszej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • PRESCO!POMOCY!!!

  Kilka dni temu dostałam pismo od firmy Presco że przejęła dwa lata temu długo od firmy kontrolerskiej za przejazd bez ważnego biletu. Co ciekawe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane