Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zawieszenie i wstrzymanie renty socjalnej29 Grudnia 2005

  ”). Otrzymywanie takiej renty nie sprawia automatycznie, że renta socjalna osobie, która była do niej uprawniona nie przysługuje. Zatem świadczenie odszkodowawcze w postaci renty nie wyłącza (...)

 • Składki ZUS - wspólnik spółki cywilnej22 Lipca 2004

  Ile wynosi minimalny ZUS dla współwłaściciela spółki cywilnej? Ile wynosi ZUS dla współwłaściciela spółki jeśli jest na emeryturze? Jak opłacany jest ZUS przez osobę, która (...)

 • Zawieszenie emerytury rolniczej22 Sierpnia 2003

  działalność rolniczą. Zawieszenie wypłaty dotyczy: - części uzupełniającej emerytury rolniczej lub renty inwalidzkiej rolniczej, - emerytury lub renty inwalidzkiej z ubezpieczenia społecznego (...)

 • Renta rodzinna5 Maja 2006

  świadczeń lub na ich wysokość.  Wysokość renty uzależniona jest od ilości lat składkowych i nieskładkowych wskazanych w ustawie. Okres pracy na umowę od dzieło nie (...)

 • Renta rodzinna a umowa zlecenie4 Czerwca 2002

  609,00 zł miesięcznie, - od 1 grudnia do 31 grudnia 2001 r. - 2 661,50 zł. renta rodzinna, zawieszenie renty, zmniejszenie renty, prawo do renty rodzinnej, świadczenia z renty (...)

 • Zawieszenie i zmniejszenie emerytury1 Września 2004

  wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w kolejnych terminach waloryzacji, wynoszą: · dla emerytury i renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy - 382,36 zł od 1 marca 2003 r. oraz (...)

 • Egzekucja podatku od nieruchomości4 Lutego 2005

  charakterze alimentacyjnym zasądzone tytułem odszkodowania. Wypłata na wynagrodzenia za pracę może nastąpić po złożeniu bankowi odpisu listy płac lub innego wiarygodnego dowodu, a wypłata alimentów (...)

 • Kwota darowizn i pożyczek zwolniona z podatku29 Sierpnia 2006

  - opinia prawna Ulga mieszkaniowa w podatku od spadków i darowizn Podatek od darowizny rodziców dla dziecka Opodatkowanie darowizny rodziców na rzecz dziecka Opodatkowanie sprzedaży (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?13 Kwietnia 2015

  . 46, 47, 50, 50a, 50e i 184 1a. Wiek emerytalny dla kobiet urodzonych w okresie: 1) do dnia 31 grudnia 1952 r. wynosi co najmniej 60 lat; 2) od dnia 1 stycznia 1953 r. do dnia 31 marca 1953 r. wynosi (...)

 • Opodatkowanie dochodów z pracy w Wielkiej Brytanii1 Lutego 2006

  :  Limit odliczenia podatku = (podatek dochodowy od całkowitego dochodu x podatek zapłacony w Wlk. Brytanii) : dochód całkowity  Zapłacony za granicą podatek (do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!

  Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane