Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ochrona emerytalna a wypowiedzenie pracy15 Stycznia 2014

  przypadku w czasie wypowiedzenia,pracownik będzie chroniony przed wypowiedzeniem z pracy z powodu wejścia w okres ochronny czy też nie? Zakaz wypowiadania umowy o pracę pracownikowi, który (...)

 • Wypowiedzenie umowy na okres próbny27 Lipca 2007

  :  3 dni robocze - jeżeli okres próbny nie przekracza 2 tygodni, 1 tydzień - jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie, 2 tygodnie - jeżeli okres próbny wynosi (...)

 • Okres wypowiedzenia umowy o pracę na okres próby5 Lipca 2007

  Ile wynosi okres wypowiedzenia umowy o pracę na okres próbny? Jak stanowi art. 34 kodeksu pracy, okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na okres próbny różni się (...)

 • Prawa przysługujące pracownikowi na podstawie długości zakładowego stażu pracy14 Marca 2011

  wypowiedzenia z przyczyny nie zawinionej przez pracownika jaką jest  choroba.  Na podstawie art. 53 par. 1 k.p., pracownik, który ma staż krótszy niż 6 miesięcy, jest chroniony (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę23 Stycznia 2008

  zatrudniony od 1 lipca 2007 roku, więc jego staż zakładowy wynosi co najmniej 6 m-cy. W związku z tym okres wypowiedzenia będzie wynosił 1 miesiąc (art. 36 §1 pkt 2 KP). Zgodnie z art. 36[1] (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  okres poprzedzający wytoczenie powództwa są w naszej ocenie znikome. Nie znamy jednak całokształtu stanu faktycznego - jeżeli jest Pani w stanie udokumentować niezaspokojone potrzeby dziecka (...)

 • Podział kwoty uzyskanej z licytacji ruchomości11 Lutego 2008

  stosuje się przepisy działu III ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa o ile nie zostały zaspokojone w kolejności piątej, należności zabezpieczone prawem zastawu lub (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  wskazany w kontrakcie okres (w transakcjach między przedsiębiorcami nawet do 30 lat), a tym samym czyniło nieruchomość mniej atrakcyjną dla potencjalnego nabywcy, praktycznie uniemożliwiając mu (poza

 • Minimalny okres gwarancji26 Czerwca 2006

  konsumenckiej, detalicznej). Czy mogę zaoferować mojemu klientowi 6 miesięczny okres gwarancji? Czy w prawie polskim jest określony minimalny okres gwarancji? Udzielenie gwarancji jest rzeczywiście (...)

 • Ciąża w trakcie zwolnienia chorobowego3 Sierpnia 2001

  . Jeśli niezdolność do pracy przypada w okresie ciąży to zasiłek chorobowy wynosi 100% podstawy wymiaru zasiłku. ciąża, choroba, zwolnienie chorobowe, długość, okres, przedłużenie, maksymalny

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane