Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ochrona emerytalna a wypowiedzenie pracy15 Stycznia 2014

  przypadku w czasie wypowiedzenia,pracownik będzie chroniony przed wypowiedzeniem z pracy z powodu wejścia w okres ochronny czy też nie? Zakaz wypowiadania umowy o pracę pracownikowi, który (...)

 • Wypowiedzenie umowy na okres próbny27 Lipca 2007

  :  3 dni robocze - jeżeli okres próbny nie przekracza 2 tygodni, 1 tydzień - jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie, 2 tygodnie - jeżeli okres próbny wynosi (...)

 • Okres wypowiedzenia umowy o pracę na okres próby5 Lipca 2007

  Ile wynosi okres wypowiedzenia umowy o pracę na okres próbny? Jak stanowi art. 34 kodeksu pracy, okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na okres próbny różni się (...)

 • Prawa przysługujące pracownikowi na podstawie długości zakładowego stażu pracy14 Marca 2011

  wypowiedzenia z przyczyny nie zawinionej przez pracownika jaką jest  choroba.  Na podstawie art. 53 par. 1 k.p., pracownik, który ma staż krótszy niż 6 miesięcy, jest chroniony (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę23 Stycznia 2008

  zatrudniony od 1 lipca 2007 roku, więc jego staż zakładowy wynosi co najmniej 6 m-cy. W związku z tym okres wypowiedzenia będzie wynosił 1 miesiąc (art. 36 §1 pkt 2 KP). Zgodnie z art. 36[1] (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  okres poprzedzający wytoczenie powództwa są w naszej ocenie znikome. Nie znamy jednak całokształtu stanu faktycznego - jeżeli jest Pani w stanie udokumentować niezaspokojone potrzeby dziecka (...)

 • Podział kwoty uzyskanej z licytacji ruchomości11 Lutego 2008

  stosuje się przepisy działu III ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa o ile nie zostały zaspokojone w kolejności piątej, należności zabezpieczone prawem zastawu lub (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  wskazany w kontrakcie okres (w transakcjach między przedsiębiorcami nawet do 30 lat), a tym samym czyniło nieruchomość mniej atrakcyjną dla potencjalnego nabywcy, praktycznie uniemożliwiając mu (poza

 • Minimalny okres gwarancji26 Czerwca 2006

  konsumenckiej, detalicznej). Czy mogę zaoferować mojemu klientowi 6 miesięczny okres gwarancji? Czy w prawie polskim jest określony minimalny okres gwarancji? Udzielenie gwarancji jest rzeczywiście (...)

 • Ciąża w trakcie zwolnienia chorobowego3 Sierpnia 2001

  . Jeśli niezdolność do pracy przypada w okresie ciąży to zasiłek chorobowy wynosi 100% podstawy wymiaru zasiłku. ciąża, choroba, zwolnienie chorobowe, długość, okres, przedłużenie, maksymalny

 • Czas pracy lekarza20 Czerwca 2003

  rozliczeniowym. Okres rozliczeniowy nie może być dłuższy niż 4 tygodnie. W szczególnie uzasadnionych przypadkach okres rozliczeniowy może być przedłużony w trybie określonym w Kodeksie (...)

 • Czy należy mi się odprawa z tytułu likwidacji mojego stanowiska? 16 Kwietnia 2015

  ten okres nie przysługuje. Całkowity okres zgłoszonego pobytu za granicą oraz braku gotowości do pracy z innego powodu nie może przekroczyć łącznie 10 dni w okresie jednego roku kalendarzowego. 4

 • Wysokość emerytury, którą może zająć komornik20 Sierpnia 2010

  Jeśli emerytura wynosi 2000 zł. Ile % emerytury może zająć komornik? Jak sprawa wygląda przy większej lub mniejszej emeryturze? Chodzi tu o zajęcie miesięczne w przypadku dużej kwoty np. (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu11 Grudnia 2006

  sprzedaż zwolnioną w trybie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT jako sprzedaż samochodów używanych, to należy liczyć okres używania dopiero od daty zakupu od firmy leasingowej. Okres w trakcie (...)

 • Prawo do zasiłku dla bezrobotnych dla młodocianego25 Września 2006

  uwzględnić okres przebywania w wojsku.W tym miejscu powstaje jednak pytanie, czy okres zatrudnienia młodocianego na umowę w celu przygotowania zawodowego  może być  uwzględniony  (...)

 • Okres ochronny a wcześniejsza emerytura26 Stycznia 2010

  tego wieku (a nie do 60 lat jak to jest w zasadach ogólnych)? W poprzednim stanie prawnym okres ochronny dla osób w wieku przedemerytalnym wynosił 2 lata (przed 1 czerwca 2004 r.). Obecnie wynosi

 • Przedawnienie zadłużenia na karcie kredytowej26 Lipca 2007

  Byłem posiadaczem karty kredytowej wydanej przez bank. W 2001 lub 2002 przestałem spłacać z niej zadłużenie. Ile wynosi termin przedawnienia długu powstałego w wyniku zaprzestania spłaty zadłużenia

 • Stawka notarialna dla umowy przedwstępnej11 Maja 2006

  " przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, stosowanego poczynając od drugiego kwartału każdego roku przez okres jednego roku. Gdy wartość wspomnianej nieruchomości wynosi 294.500 zł, (...)

 • Przedawnienie zakupu udziałów9 Lutego 2009

  Osoba nabyła udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, ale za nie nie zapłaciła. Ile wynosi okres przedawnienia zapłaty w takim wypadku? W sytuacji niniejszej zastosowanie (...)

 • Prawo do odprawy z tytułu wypowiedzenia umowy4 Czerwca 2003

  którego okres wypowiedzenia (3 miesiące) kończy się 30 września, i którego zakładowy staż pracy u tego pracodawcy wynosi 5 lat ma prawo do odprawy w wysokości dwumiesięcznego wynagrodzenia. (...)

 • Podatek od zagranicznych dochodów kapitałowych15 Marca 2007

  będą opodatkowane w Polsce, a o ile przebywa w USA przez okres lub okresy, sięgające łącznie lub przekraczające 183 dni w ciągu roku podatkowego mogą być opodatkowane również w tym kraju. Przychody (...)

 • Ile wynosi okres odpowiedzialności dewelopera za wady fizyczne np.lokalu użytkowego ?1 Września 2009

  rękojmi może być podniesiony także po upływie powyższych terminów, jeżeli przed ich upływem kupujący zawiadomił sprzedawcę o wadzie. Developer, rękojmia, okres rękojmi, wada fizyczna (...)

 • Roszczenie posiadacza o zwrot nakładów13 Lutego 2004

  . Najsilniejszym jednak ograniczeniem w dochodzeniu roszczeń o zwrot nakładów od właściciela jest stosunkowo krótki termin przedawnienia, który wynosi rok od dnia zwrotu rzeczy. nieruchomość, nakłady, (...)

 • Archiwizacja dokumentów pracowniczych5 Stycznia 2006

  to jednak dokumenty pracownicze. Okres ich przechowywania wynosi 5 lat od zakończenia roku podatkowego. Nie jesteśmy w stanie wskazać w jakim celu należałoby udostępniać faktury inspektorowi (...)

 • Jak założyć w Polsce kasyno? Czy obywatel Niemiec może to zrobić?31 Marca 2015

  udziela się na okres 6 lat (art. 49 ust. 1 u.g.h.). W zakresie zabezpieczenia, o którym mowa w art. 63 u.g.h. podmiot jest obowiązany, w terminie określonym w koncesji lub zezwoleniu, złożyć, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane