Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Minimalny wypoczynek po pracy3 Października 2012

  pracownikowi przysługuje co najmniej 11 godzin nieprzerwanego wypoczynku. Czy w przypadku pracy ponad 11 godzin pracownikowi należy zapewnić wypoczynek trwający tyle czasu ile trwał okres wykonywania (...)

 • Zawieszenie i wstrzymanie renty socjalnej29 Grudnia 2005

  wynagrodzenie wynosi 899 zł (od 1 stycznia 2006 r.). W razie powstania przesłanek do zawieszenia osoba pobierająca rentę socjalną lub jej przedstawiciel ustawowy są obowiązani niezwłocznie powiadomić (...)

 • Przechowywanie dokumentacji płacowej11 Stycznia 2005

  Ile wynosi czas przechowywania dokumentacji płacowej? Akta przechowywane są w teczkach, aby mogły być archiwizowane i przechowywane przez 50 lat. Tyle wynosi bowiem okres przechowywania (...)

 • Rejestracja wzoru przemysłowego29 Kwietnia 2002

  ''. Termin do złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy zakończonej decyzją wynosi 2 miesiące, a zakończonej postanowieniem - 1 miesiąc od dnia doręczenia stronie decyzji lub postanowienia. Przed (...)

 • Ile godzin należy przepracować na dworze, aby należały się posiłki regeneracyjne zimą, a latem woda?12 Października 2016

  technologicznych utrzymuje się stale temperatura poniżej 10°C lub wskaźnik obciążenia termicznego (WBGT) wynosi powyżej 25°C, n. związane z wysiłkiem fizycznym, powodującym w ciągu zmiany (...)

 • Egzekucja z rachunku bankowego i jej ograniczenia24 Maja 2010

  O ile mi wiadomo, istnieje jakaś minimalna ustawowa kwota, którą komornik musi zostawić na koncie dłużnika. Czy to prawda? Jeśli tak, to ile wynosi ta kwota i czy dotyczy zarówno firmowych (...)

 • Wypowiedzenie rocznego kredytu odnawialnego6 Września 2005

  kredytowej bank może obniżyć kwotę przyznanego kredytu albo wypowiedzieć umowę kredytu. Termin wypowiedzenia, o ile strony nie określą w umowie dłuższego terminu, wynosi 30 dni, a w (...)

 • Zasiłek opiekuńczy z powodu choroby dziecka6 Lutego 2009

  Mam dziecko, które często choruje. Ile dni w ciągu roku przysługuje matce na opiekę nad dzieckiem i ile % wynagrodzenia jej przysługuje? Sprawowanie opieki nad dzieckiem zaliczane jest do przyczyn

 • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy29 Czerwca 2007

  wypowiedzenia umowy o pracę na czas oznaczony zależy od stażu pracy pracownika u tego pracodawcy i wynosi: 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy, 1 miesiąc, jeżeli (...)

 • Wymiar urlopu po szkole zawodowej i technikum22 Maja 2007

  doliczają lata pracy? Wymiar urlopu wynosi: 20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat,   26 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat.   Zgodnie z (...)

 • Renta rodzinna5 Maja 2006

  świadczeń lub na ich wysokość.  Wysokość renty uzależniona jest od ilości lat składkowych i nieskładkowych wskazanych w ustawie. Okres pracy na umowę od dzieło nie zalicza się (...)

 • Zawieszenie emerytury rolniczej22 Sierpnia 2003

  powoduje, że emerytura będzie zawieszona (na okres wykonywania tej działalności). Wypłata emerytury lub renty inwalidzkiej z ubezpieczenia ulega częściowemu zawieszeniu, jeżeli emeryt lub rencista (...)

 • Zasiedzenie17 Września 2010

  to, ile czasu potrzeba, aby doszło do nabycia prawa w drodze zasiedzenia. W przypadku dobrej wiary okres ten wynosi 20 lat, a w przypadku złej wiary 30 lat. Posiadanie samoistne zostało (...)

 • Emerytura dla osoby urodzonej po 31 grudnia 194821 Kwietnia 2008

  50, o ile osoba ta nie była członkiem otwartego funduszu emerytalnego, która osiągnęła wiek uprawniający do emerytury w roku kalendarzowym 2010, wynosi: 70 % emerytury obliczonej na podstawie

 • Umowa zlecenia a ubezpieczenie społeczne18 Grudnia 2011

  dobrowolny, o ile podstawa wymiaru składek ze stosunku pracy, w przeliczeniu na okres miesiąca, wynosi co najmniej tyle, ile minimalne wynagrodzenie za pracę. Przy czym wysokość (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  zapłata kwoty odpowiadającej różnicy między podwyższonym a dotychczasowym czynszem albo innymi opłatami za używanie lokalu, za okres od upływu terminu wypowiedzenia. 7. (uchylony). 8. Przepisy (...)

 • najem lokali27 Czerwca 2013

  ; o ile bieg przedawnienia nie zostanie przerwany. najem, przedawnienie, czynsz

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za prace na 1/2 etatu4 Maja 2012

  wykonawczego oraz nie wszczęła postępowania egzekucyjnego.   Podsumowując, kwota wolna od potrąceń wynosi 1/2 minimalnego wynagrodzenia (po potrąceniu stosownych składek i zaliczek na podatek). (...)

 • Obowiązek zwrotu pieniędzy przez dłużnika a przedawnienie2 Maja 2011

  Kiedy dłużnik zobowiązany jest do zwrotu pieniędzy i ile wynosi okres przedawnienia takiego roszczenia o zwrot pożyczki? Bezskuteczny upływ terminu zwrotu pożyczki wynikającego z umowy (...)

 • wcześniejsza emerytura górnicza4 Grudnia 2011

  przez okres wynoszący co najmniej 25 lat, z uwzględnieniem ust. 2. W tym wypadku więc, emeryturę można uzyskać bez względu na wiek, o ile praca górnicza wykonywana była stale pod ziemią (...)

 • Postępowanie o nieudokumentowane dochody22 Czerwca 2010

  2002-2003.  Okres przedawnienia zobowiązania podatkowego (w przypadku nie ujawnienia wszystkich danych w deklaracji podatkowej) wynosi 5 lat od końca roku kalendarzowego w którym powstał (...)

 • Urlop szkoleniowy studiującego pracownika21 Stycznia 2010

  ( okres tego urlopu wlicza się do okresu zatrudnienia w zakładzie pracy w zakresie wszelkich uprawnień wynikających z Kodeksu pracy) i ewentualne pokrycie kosztów jego nauki, jest zależne tylko (...)

 • Przedawnienie roszczenia o nakłady na wspólny dom4 Maja 2009

  poniesione w 1986 roku na remont tego domku. Czy były konkubent może żądać ode mnie zwrotu nakładów po tak długim czasie? Ile wynosi okres przedawnienia? Czy liczy się go od momentu (...)

 • Prawa właściciela i najemcy a remont lokalu13 Sierpnia 2008

  okres wypowiedzenia na podstawie wspomnianego przepisu wynosi 3 lata i w ciągu tego okresu lokator ma prawo nadal mieszkać w lokalu, którego dotyczy wypowiedzenie. Fakt, że lokator zobowiązał (...)

 • Wypowiedzenie pracy złożone przez pracownika3 Kwietnia 2008

  omawianej sytuacji pracownik zachowuje wszelkie swoje uprawnienia pracownicze, w szczególności prawo do wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, w którym nie świadczy pracy. wypowiedzenie umowy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane