Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy można samodzielnie odprowadzić składki na ZUS?11 Maja 2015

  wniosek został zgłoszony. Składka na dobrowolne ubezpieczenie emerytalne i rentowe finansowana jest w całości przez samego ubezpieczonego. Jeżeli okres dobrowolnego objęcia ubezpieczeniami (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  składek na ubezpieczenie emerytalne i ubezpieczenia rentowe, z zastrzeżeniem ust. 2 i ust. 3. Zgodnie z podanym zastrzeżeniem, podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie chorobowe osób, (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  składek na ubezpieczenie emerytalne i ubezpieczenia rentowe, z zastrzeżeniem ust. 2 i ust. 3. Zgodnie z podanym zastrzeżeniem, podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie chorobowe osób, (...)

 • Składki ZUS - wspólnik spółki cywilnej22 Lipca 2004

  Ile wynosi minimalny ZUS dla współwłaściciela spółki cywilnej? Ile wynosi ZUS dla współwłaściciela spółki jeśli jest na emeryturze? Jak opłacany jest ZUS przez osobę, która (...)

 • Delegacja zleceniobiorcy18 Maja 2010

  , rentową (obowiązkowe), ubezpieczenie wypadkowe (jeśli praca jest wykonywana w siedzibie zleceniodawcy) oraz obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne. Ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne. (...)

 • Wypadek przy pracy a umowa zlecenia.16 Listopada 2006

  rentowe i emerytalne są wówczas dobrowolne. Osobom, które uległy wypadkowi przy pracy przysługują następujące świadczenia: 1) zasiłek chorobowy - dla ubezpieczonego, którego niezdolność (...)

 • Obowiązek podatkowy wobec osoby współpracującej13 Czerwca 2004

  ). Ubezpieczenie zdrowotne jest natomiast obowiązkowe zawsze z obydwu tytułów także w przypadku, gdy ubezpieczenia społeczne są dobrowolne i osoba współpracująca nie przystępuje dobrowolnie (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?13 Kwietnia 2015

  . 46, 47, 50, 50a, 50e i 184 1a. Wiek emerytalny dla kobiet urodzonych w okresie: 1) do dnia 31 grudnia 1952 r. wynosi co najmniej 60 lat; 2) od dnia 1 stycznia 1953 r. do dnia 31 marca 1953 r. wynosi (...)

 • Definicje wynagrodzenia brutto i netto26 Stycznia 2010

  pracownika. Sąd pracy, zasądzając wynagrodzenie za pracę, nie odlicza od tego wynagrodzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych oraz składek na ubezpieczenie społeczne. Zatem zasądza (...)

 • Umowa zlecenia a ubezpieczenie społeczne18 Grudnia 2011

  dobrowolny, o ile podstawa wymiaru składek ze stosunku pracy, w przeliczeniu na okres miesiąca, wynosi co najmniej tyle, ile minimalne wynagrodzenie za pracę. Przy czym wysokość wynagrodzenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • obliczanie pensji brutto-netto

  Proszę napiszcie mi jak się krok po kroku oblicza pensję. Ile i co od czego się odejmuje, ile procent. Proszę o szybką odpowiedź. Każdy pracownik (...)

 • Zakup sprzętu AGD i "dobrowolne" ubezpieczenie

  Witam, w piątek kupiłem w sklepie RTV Euro AGD lodówkę na raty 10x0%. Niestety jak zwykle sprzedawczyni nie mogła wysłać wniosku ratalnego do banku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane