Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Składki ZUS - wspólnik spółki cywilnej22 Lipca 2004

  Ile wynosi minimalny ZUS dla współwłaściciela spółki cywilnej? Ile wynosi ZUS dla współwłaściciela spółki jeśli jest na emeryturze? Jak opłacany jest ZUS przez osobę, która (...)

 • Delegacja zleceniobiorcy18 Maja 2010

  , rentową (obowiązkowe), ubezpieczenie wypadkowe (jeśli praca jest wykonywana w siedzibie zleceniodawcy) oraz obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne. Ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne. (...)

 • Wypadek przy pracy a umowa zlecenia.16 Listopada 2006

  rentowe i emerytalne są wówczas dobrowolne. Osobom, które uległy wypadkowi przy pracy przysługują następujące świadczenia: 1) zasiłek chorobowy - dla ubezpieczonego, którego niezdolność (...)

 • Obowiązek podatkowy wobec osoby współpracującej13 Czerwca 2004

  ). Ubezpieczenie zdrowotne jest natomiast obowiązkowe zawsze z obydwu tytułów także w przypadku, gdy ubezpieczenia społeczne są dobrowolne i osoba współpracująca nie przystępuje dobrowolnie (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?13 Kwietnia 2015

  . 46, 47, 50, 50a, 50e i 184 1a. Wiek emerytalny dla kobiet urodzonych w okresie: 1) do dnia 31 grudnia 1952 r. wynosi co najmniej 60 lat; 2) od dnia 1 stycznia 1953 r. do dnia 31 marca 1953 r. wynosi (...)

 • Definicje wynagrodzenia brutto i netto26 Stycznia 2010

  pracownika. Sąd pracy, zasądzając wynagrodzenie za pracę, nie odlicza od tego wynagrodzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych oraz składek na ubezpieczenie społeczne. Zatem zasądza (...)

 • Umowa zlecenia a ubezpieczenie społeczne18 Grudnia 2011

  dobrowolny, o ile podstawa wymiaru składek ze stosunku pracy, w przeliczeniu na okres miesiąca, wynosi co najmniej tyle, ile minimalne wynagrodzenie za pracę. Przy czym wysokość wynagrodzenia (...)

 • Emerytura dla osoby urodzonej po 31 grudnia 194821 Kwietnia 2008

  50, o ile osoba ta nie była członkiem otwartego funduszu emerytalnego, która osiągnęła wiek uprawniający do emerytury w roku kalendarzowym 2010, wynosi: 70 % emerytury obliczonej na podstawie

 • Zatrudnienie pracownika młodocianego30 Sierpnia 2007

  % wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę. Do okresu, o którym mowa powyżej, wlicza się wszystkie okresy, za które była opłacana składka na ubezpieczenie społeczne lub zaopatrzenie emerytalne, (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • obliczanie pensji brutto-netto

  Proszę napiszcie mi jak się krok po kroku oblicza pensję. Ile i co od czego się odejmuje, ile procent. Proszę o szybką odpowiedź. Każdy pracownik (...)

 • Zakup sprzętu AGD i "dobrowolne" ubezpieczenie

  Witam, w piątek kupiłem w sklepie RTV Euro AGD lodówkę na raty 10x0%. Niestety jak zwykle sprzedawczyni nie mogła wysłać wniosku ratalnego do banku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane