Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rozwód i podział majątku wspólnego21 Lipca 2006

  rozwodowym na wniosek jednego z małżonków o ile przeprowadzenie tego podziału nie spowoduje nadmiernej zwłoki w postępowaniu. Jeśli sąd o tym nie rozstrzygnie w czasie (...)

 • Szybkość postępowania rozwodowego29 Kwietnia 2002

  Złożyłam pozew o rozwód. Moja 1 rozprawa ma się odbyć niebawem. W pozwie wnoszę o rozwiązanie przez rozwód mojego małżeństwa i o powierzenie wykonywania (...)

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy7 Grudnia 2004

  lub wniosek o zabezpieczenie powództwa w takiej sprawie sąd przekaże sądowi, w którym toczy się sprawa o rozwód, w celu rozstrzygnięcia o nich (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  niepokrywającej się z przedmiotem działalności pracodawcy.(...) W uzasadnieniu słusznie stwierdzono bowiem, że \"pracownik zobowiązuje się do niepodejmowania działalności pokrywającej (...)

 • Rozwód a apelacja od wyroku alimentacyjnego4 Kwietnia 2007

  możliwości starania się o wyższe alimenty. O alimentach dla małoletnich dzieci stron sąd obowiązkowo orzeka w wyroku rozwodowym. Na marginesie można wskazać, że z chwilą (...)

 • Wyrok karny w sprawie o rozwód24 Maja 2007

  jakie będą ostateczne ustalenia sądu i czy w ogóle zapadnie wyrok skazujący w tej sprawie. Nie można zatem przewidzieć jakimi środkami dowodowymi trzeba się będzie posłużyć, (...)

 • Wydanie wyroku zaocznego w sprawach małżeńskich26 Lipca 2005

  którą się stawił. Wówczas sąd przyjmuje za prawdziwe twierdzenia powoda wyrażone w pozwie i wydaje wyrok zaoczny, który doręcza pozwanemu oraz powodowi. W sprawach o (...)

 • Wpływ warunkowego umorzenia na sprawę cywilną9 Lutego 2006

  Żona występuje do SO o rozwód z mojej winy. Jako dowody przedstawia: wyrok zaoczny w sprawie o alimenty na dziecko oraz wyrok karny (warunkowe umorzenie postępowania) (...)

 • Wniosek o uzupełnienie postanowienia sądu20 Grudnia 2006

  się w aktach sprawy. Być może błąd pojawił się dopiero w sekretariacie sądu, a w aktach wyrok jest prawidłowy. Jeśli jednak nie, to może Pan złożyć wniosek (...)

 • Uznanie rozwodu sporządzonego w Tajlandii21 Grudnia 2007

  podlegają także inne akty. W sprawie uznawania aktów (rozwodowych) wydawanych przez inne organy niż sądy wypowiedział się także Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia z dnia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane