Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podróż służbowa a czas pracy6 Maja 2007

  do warszawy wypełnia cechy podróży nietypowej. W zależności od przyjętego rozwiązania, czas dojazdu na miejsce będzie wliczany lub też nie do Pani czasu pracy.  Czas po zakończeniu pracy, (...)

 • Obliczanie wysokości należnego zachowku12 Października 2016

  = 33.300. Natomiast, gdy jest małoletni lub trwale niezdolny do pracy to może się domagać 11.100 zł, gdyż (200.000 razy 1/3 = 66.600 razy 2/3 = 44.400, udział spadkowy wyniósł (...)

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za prace na 1/2 etatu4 Maja 2012

  ulegają zmniejszeniu proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy. Wolna od potrąceń będzie zatem 1/2 kwoty minimalnego wynagrodzenia - o ile nie są egzekwowane alimenty. Wówczas bowiem mozna (...)

 • Wniosek o uchylenie kary nagany17 Czerwca 2003

  Pierwszą sprawę miałam w Sądzie Pracy w Gdańsku, po orzeczeniu wyroku złożyłam apelację i otrzymałam zawiadomienie o rozstrzygnięciu sporu w Sądzie Pracy w Gdyni. Chciałabym wiedzieć (...)

 • Kolejność słuchania świadków12 Maja 2009

  zleconych - nie może zostawiać firmy 3 razy i jeździć do sądu 3 razy z każdą osobą z osobna. Koszty trzykrotnych przejazdów są trzykrotnie wyższe – co oczywiste. Kolejni (...)

 • Zakup karnetu zniżkowego do teatru dla pracowników7 Września 2007

  stanowi dla nich nieodpłatne świadczenie od pracodawcy. Zgodnie z przepisem art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, za przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, (...)

 • Ubezpieczenie medyczne z ubezpieczeniem na życie11 Września 2007

  można ustalić, ile razy dany pracownik skorzystał z ubezpieczenia medycznego, a nawet czy w ogóle z niego skorzystał. W takiej sytuacji pracodawca obiektywnie nie miałby możliwości (...)

 • Obowiązek zawarcia umowy na czas nieokreślony18 Stycznia 2005

  rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami mianowanymi i dyplomowanymi, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony. (...)

 • Leczenie sanatoryjne ze skierowania z ZUS14 Kwietnia 2009

  przystosowania organizmu do ubytków anatomicznych, kalectwa, skutków choroby, wiek, zawód, wykonywane czynności i warunki pracy. Z kolei kierując do sanatorium z (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  Najwyższego z dnia 8 czerwca 1976 (sygn. III CRN 88/76), zgodnie z którym: Z uwagi na charakter świadczeń alimentacyjnych przeznaczonych na bieżące utrzymanie osoby uprawnionej, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane