Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nakaz eksmisji małżonka w wyroku rozwodowym19 Grudnia 2011

  zamieszkiwanie, sąd może nakazać jego eksmisję na żądanie drugiego małżonka. Na zgodny wniosek stron sąd może w wyroku orzekającym rozwód orzec również (...)

 • Sprzedaż samochodu6 Lutego 2009

  właściciel. Zatem, jeśli podatnik VAT sprzedaje samochód, to nawet jak odliczył VAT przy jego nabyciu, jednak sprzedaż będzie zwolniona z VAT, o ile okres używania przez (...)

 • Rodzielność majątkowa z wyrównaniem dorobków a firma męża13 Lipca 2012

  razie gdy mąż zaciągnie pożyczkę za zgodą żony, wierzyciele mogą zaspokoić się z jego majątku osobistego i majątku wspólnego. Jako że to nie żona zaciągała pożyczkę, nie mogą zaspokoić (...)

 • Przesłanki orzeczenia o wysokości alimentów4 Lipca 2011

  możliwości zobowiązanego nie należy kojarzyć z wysokością faktycznych zarobków bądź też czystego dochodu z majątku. W ocenie zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego (...)

 • Dyspozycja rachunkiem bankowym na wypadek śmierci21 Listopada 2011

  zawarte w art. 56 ust. 2 Prawa bankowego (dalej p.b.) literalnie odnosi się wyłącznie do wypłaty z danego konkretnego rachunku. Tym samym bank nie może wypłacić z rachunku danej osoby (...)

 • Zgromadzenie wspólników 19 Lutego 2013

  niniejszego działu lub umowa spółki nie stanowią inaczej, zgromadzenie wspólników jest ważne bez względu na liczbę reprezentowanych na nim udziałów.   Co do (...)

 • Wynagrodzenie podwykonawcy17 Listopada 2008

  Zgodnie z art. 639 k.c. wykonawcy przysługuje prawo do wynagrodzenia mimo niewykonania dzieła, o ile był gotów je wykonać, ale doznał przeszkód z przyczyn dotyczących zamawiającego. (...)

 • Sprzedaż środka trwałego a kwestie podatkowe3 Grudnia 2008

  z art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Z chwilą zbycia pompy do kosztów zostanie zatem zaliczona kwota 8500 zł (12000 zł – 3500 zł). Nic nie (...)

 • Separacja a intercyza10 Sierpnia 2010

  separacji ma takie skutki jak rozwiązanie małżeństwa przez rozwód. Dodatkowo w określonych sytuacjach sąd może nałożyć obowiązek alimentacyjny jednego z małżonków. (...)

 • Alimenty na rzecz byłego małżonka29 Lutego 2012

  Orzeczono rozwód z mojej winy, czy będę zobowiązany do płacenia alimentów na rzecz mojej byłej żony? W przypadku orzeczenia rozwodu z wyłącznej winy jednego z małżonków, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane