Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Alimenty na dziecko, a nie na byłą małżonkę8 Maja 2002

  dziecko pozwanej, a mi nakazać płacenie alimentów. Czy na rozprawie można zastrzec, że alimenty będę płacił wyłącznie na dziecko i pozbawić pozwaną możliwości występowania o alimenty (...)

 • Szybkość postępowania rozwodowego29 Kwietnia 2002

  której mowa w pytaniu można zwrócić się do sądu. Odrębną kwestią jest to czy sąd do danej prośby się przychyli. Jeżeli chodzi o dziecko, to o ile urodziło się ono w czasie trwania małżeństwa, (...)

 • Prawo do wcześniejszej emerytury a staż pracy2 Października 2003

  renty okresy niewykonywania pracy, w granicach do 6 lat, spowodowane koniecznością opieki nad innym niż dziecko członkiem rodziny zaliczonym do I grupy inwalidów lub uznanym za całkowicie niezdolnego (...)

 • Nazwisko uznanego dziecka4 Lipca 2006

  , złożył przy uznaniu dziecka oświadczenie, że nosić ono będzie nazwisko matki. Jeżeli w chwili uznania dziecko ukończyło już trzynasty rok życia, potrzebne jest także wyrażenie zgody przez (...)

 • Uchylenie obowiązku alimentacyjnego14 Maja 2009

  sytuacji, gdy dziecko studiuje i czas poświęcony na naukę jest w takim wymiarze, że nie może podjąć pracy, przyjmuje się, że dziecko nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać. Z opisu (...)

 • Opodatkowanie osoby samotnie wychowującej dzieci20 Listopada 2006

  osobno. Są w najwyzszej części podatkowej skali. Jakie są konsekwencje podatkowe w roku 2006 i w latach następnych, jeśli są dzieci - o ile żona będzie płacić wyższy / niższy podatek za (...)

 • Umowa pomiędzy małżonkami a alimenty na dziecko8 Września 2003

  Mam pytanie w sprawie alimentów na dziecko jakie płaci ojciec po rozwodzie z żoną. Załóżmy, że sąd w wyniku procesu rozwodowego orzeka, że ojciec ma płacić alimenty w określonej wysokości na (...)

 • Podział majątku a prawa majątkowe drugiej żony17 Stycznia 2005

  Mąż jest współwłaścicielem mieszkania z pierwszego małżeństwa. Z pierwszą żoną mają 2 dzieci. Za 2-3 tygodnie urodzę nasze dziecko. Czy w tej sytuacji nasze dziecko jest uprawnione (...)

 • Dni wolne z tytułu opieki nad dzieckiem6 Stycznia 2007

  . W jakim wymiarze mam udzielić urlopu: czy 4 godziny (taka jest ilość godz. na 1/2 etatu)- za 1 dzień urlopu? Czy przysługuje 1 dzień czy dwa dni urlopu za 2006?  Jak rozumiemy z zadanego (...)

 • Ulga prorodzinna a studia za granicą17 Lipca 2009

  ).Zatem obecnie studiowanie dziacka za granicą nie jest przeszkodą do skorzystania przez rodziców z ulgi, o ile oczywiście są spełnione inne przesłanki jejzastosowania. ulga, dziecko, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane