Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Alimenty na dorosłego syna który pobiera zasiłek socjalny.9 Lipca 2015

  alimentów, jeżeli spełnione są poniższe warunki:   dziecko osiągnęło pełnoletność, a płacenie alimentów wiąże się z nadmiernym uszczerbkiem dla rodziców,   (...)

 • Alimenty na dziecko, a nie na byłą małżonkę8 Maja 2002

  dziecko pozwanej, a mi nakazać płacenie alimentów. Czy na rozprawie można zastrzec, że alimenty będę płacił wyłącznie na dziecko i pozbawić pozwaną możliwości występowania o alimenty (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  tez uzyskać oświadczenie od osób udzielających korepetycji, że dziecko uczy się u nich, ile razy w miesiącu ma zajęcie i jaki jest koszt lekcji (zastrzegamy jednak, że nie jest to wymóg

 • Szybkość postępowania rozwodowego29 Kwietnia 2002

  której mowa w pytaniu można zwrócić się do sądu. Odrębną kwestią jest to czy sąd do danej prośby się przychyli. Jeżeli chodzi o dziecko, to o ile urodziło się ono w czasie trwania małżeństwa, (...)

 • Zasiłek opiekuńczy z powodu choroby dziecka6 Lutego 2009

  Mam dziecko, które często choruje. Ile dni w ciągu roku przysługuje matce na opiekę nad dzieckiem i ile % wynagrodzenia jej przysługuje? Sprawowanie opieki nad dzieckiem zaliczane jest (...)

 • Prawo do wcześniejszej emerytury a staż pracy2 Października 2003

  renty okresy niewykonywania pracy, w granicach do 6 lat, spowodowane koniecznością opieki nad innym niż dziecko członkiem rodziny zaliczonym do I grupy inwalidów lub uznanym za całkowicie niezdolnego (...)

 • Nazwisko uznanego dziecka4 Lipca 2006

  , złożył przy uznaniu dziecka oświadczenie, że nosić ono będzie nazwisko matki. Jeżeli w chwili uznania dziecko ukończyło już trzynasty rok życia, potrzebne jest także wyrażenie zgody przez (...)

 • Uchylenie obowiązku alimentacyjnego14 Maja 2009

  sytuacji, gdy dziecko studiuje i czas poświęcony na naukę jest w takim wymiarze, że nie może podjąć pracy, przyjmuje się, że dziecko nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać. Z opisu (...)

 • Opodatkowanie osoby samotnie wychowującej dzieci20 Listopada 2006

  osobno. Są w najwyzszej części podatkowej skali. Jakie są konsekwencje podatkowe w roku 2006 i w latach następnych, jeśli są dzieci - o ile żona będzie płacić wyższy / niższy podatek za (...)

 • Czy moja była żona może żądać podwyższenia alimentów na mojego pełnoletniego syna? 13 Maja 2015

  możliwości zarobkowe lub majątkowe nie uległy zmianie od ostatniego roku lub też się obniżyły, co nie pozwala na realizację obowiązku alimentacyjnego w wyższym zakresie. Jako argument przemawiający (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane