Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kontrola dochodów i wydatków28 Maja 2007

  swoje dochody za okres od 1996 do końca 2001, biorąc pod uwagę, że w tym okresie prowadziłem działalność gospodarczą? O ile wiem, to urząd może kontrolować okres 5 lat (...)

 • Przedawnienie zobowiązań podatkowych6 Lipca 2010

  została deklaracja za dany rok podatkowy. Przejrzałem teraz ordynację podatkową i nie mogę znaleźć takiego przepisu. Czy obecnie urząd skarbowy może kontrolować rok 2004? Zasady (...)

 • Zakres kontroli podatkowej podatnika13 Lipca 2004

  Czy rok 1998 może być jeszcze przedmiotem kontroli urzędu skarbowego. W jakiej sytuacji urząd skarbowy ma prawo sprawdzić konto podatnika i ile lat wstecz może (...)

 • Zakres kontroli ZUS3 Grudnia 2007

  Do firmy przyszła kontrola z ZUS. Ile lat wstecz mogą kontrolować dokumentację naliczenia i odprowadzenia składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne? Zgodnie z art. 87 ustawy (...)

 • Podatek od sprzedanego mieszkania15 Stycznia 2008

  Kilka lat temu sprzedałem mieszkanie, ale nie zapłaciłem 10% podatku od wartości sprzedaży. Często zmieniałem miejsce zamieszkania, powiadamiając o tym odpowiedni Urząd Skarbowy na (...)

 • Podatek od sprzedaży domu28 Maja 2010

  powinien się tam zameldować i zamieszkiwać, - czy może być współwłaścicielem mieszkania spółdzielczego? Czy Urząd Skarbowy nalicza jakieś odsetki i czy są inne sankcje, jeżeli (...)

 • Opodatkownie dochodów z najmu mieszkania13 Listopada 2009

  Mam pytanie odnośnie opodatkowani dochodów otrzymywanych z tytułu wynajmu lokalu mieszkalnego. Od ponad 5 lat nie mieszkam w Polsce. Obecnie mieszkam w Szkocji od 3 lat, a poprzednio mieszkałem (...)

 • Zaległy podatek od nieruchomości29 Czerwca 2010

  . Ile lat wstecz w/g obowiązujących przepisów Urząd Gminy ma prawo domagać się spłaty w/w podatku. Czy spłata podatku liczona jest w/g roku kalendarzowego tj. od 01.01 do 31.12. (...)

 • Kontrola Urzędu Skarbowego23 Marca 2009

  podatkowy może prowadzić kontrolę podatkową w zakresie zobowiązań sześć lat wstecz i taki też okres podatnik powinien przechowywać dokumenty. Należy jednak zauważyć, iż od tej (...)

 • Postępowanie o nieudokumentowane dochody22 Czerwca 2010

  termin przedawnienia nie grozi sankcjami podatkowymi. W chwili obecnej urząd nie może już wszcząć postępowania za 2003 rok ani lata wcześniejsze. przychody, podatek, nieujawnione źródła, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane