Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie sprzedaży prac przez artystę13 Lutego 2006

  dochód podatnika nie przekroczył w ciągu roku kwoty wolnej od opodatkowania, tj. 2790 zł, to po złożeniu zeznania rocznego urząd skarbowy zwróci wpłacone w ciągu roku zaliczki na podatek (...)

 • Korekta oświadczenia majątkowego radnego13 Czerwca 2006

  korekty (aneksy) w przypadku, gdy urząd skarbowy lub przewodniczący rady powiatu wykryje w naszym oświadczeniu majątkowym jakieś nieprawidłowości? Jak wygląda ewentualna odpowiedzialność (...)

 • Skutki podatkowe i karnoskarbowe firmanctwa9 Kwietnia 2006

  przez Urząd Skarbowy? 3. Zgodnie z art. 55 kodeksu karnego skarbowego (k.k.s.), podatnik (firmowany), który w celu zatajenia prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek lub rzeczywistych

 • Darowizna a zachowek18 Grudnia 2006

  później), przy czym może pojawić się problem, jeżeli darowizna na rzecz wnuka została poczyniona przed 10 laty (darowiznę na rzecz syna dolicza się bez względu na to, ile lat wstecz (...)

 • Upadłość a odpowiedzialność członka zarządu spółki1 Czerwca 2006

  na tym, że nie miałem pojęcia, że urząd skarbowy zgłosił tę kwotę jako wierzytelność do syndyka. Czy postępowanie urzędu skarbowego było prawidłowe i zgodne z prawem? Nie ulega bowiem (...)

 • Podatek od sprzedaży mieszkań25 Października 2008

  urząd skarbowy może przyczepić się do mnie ponieważ ja sprzedaję taką liczbę mieszkań? Czy możliwe by było lepsze rozwiązanie - otworzyć firmę w Polsce? Jak najlepiej rozwiązać (...)

 • Przedawnienie płatności podatku25 Stycznia 2010

  ile oczywiście nie zaszły okoliczności zawieszające lub przerywające bieg terminu przedawnienia.Oczywiście w ewentualnym odwołaniu od decyzji lub skardze do sądu administracyjnego podatnik może (...)

 • Wymagalność podatku od sprzedaży nieruchomości31 Marca 2005

  uznać że powinien zostać ukarany, bo nie zapłacił jeszcze podatku. Czy Urząd skarbowy oceniając majątek dłużnika powinien brać pod uwagę przychód ze sprzedaży mieszkania przed upływem (...)

 • Jak zaksięgować depozyt w pkpir?28 Lutego 2007

  byłoby możliwe. Jednakże działalność podmiotu gospodarczego może czasami prowadzić do naruszania praw innych podmiotów i z tego tytułu podmiot może być zmuszony do ponoszenia kosztów (...)

 • Podatek od sprzedanej nieruchomości25 Kwietnia 2005

  faktury są z listopada 2004 roku). Czy urząd skarbowy ma prawo (a jeśli tak - na jakiej podstawie) nie zaliczenia mi zakupu działki jako wydatku środków uzyskanych ze sprzedaży mieszkania? (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane