Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rozmowy służbowe z telefonu pracownika14 Kwietnia 2006

  telefoniczne w postaci z góry określonego limitu nie stanowi ekwiwalentu za używanie przez pracownika własnego telefonu dla potrzeb pracodawcy". Podobnie Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie (...)

 • Wymagania Urzędu Skarbowego przy rejestracji VAT24 Października 2008

  żądanie za oczywiście bezzasadne, może wnieść skargę. Zgodnie bowiem z art. 227 Kodeksu postępowania administracyjnego, przedmiotem skargi może być w szczególności zaniedbanie lub (...)

 • Ustanowienie odrębnej własności lokalu15 Grudnia 2003

  którym może zamieszkać w warunkach takich, jakby otrzymał lokal zamienny. Z ważnych przyczyn, innych niż określone powyżej, właściciel może wytoczyć powództwo o rozwiązanie stosunku (...)

 • Wycena darowizny do aktu notarialnego20 Stycznia 2009

  wskazując wartość  czynności notarialnej określają ją tak, by nie była ona kwestionowana przez urząd skarbowy. Jeżeli urząd skarbowy nie zgadza się z podaną wyceną, (...)

 • Skutki prawne wyjścia ze spółki komandytowej.24 Czerwca 2015

  zgromadzenie wspólników. Dzień dywidendy może być wskazany najpóźniej dwa miesiące po podjęciu uchwały o podziale zysku. Dzień dywidendy może być przesunięty tylko (...)

 • Odszukanie adresu zamieszkania i pracy dłużnika13 Marca 2007

  urząd skarbowy? Jak rozumiemy nie zna Pan nawet gminy, w której może przebywać Pański dłużnik. W braku ustalenia we własnym zakresie adresu zamieszkania określonej osoby, jej wierzyciel (...)

 • Administracyjny tytuł wykonawczy na nieletniego20 Listopada 2006

  zadłużenia na żonę i dwoje nieletnich dzieci. Czy urząd skarbowy może wystawić administracyjny tytuł wykonawczy na nieletnich celem ściągnięcia podatku? Jak winien być wystawiony (...)

 • Informowanie US o następnej umowie najmu9 Czerwca 2009

  ;r opodatkowania przychodów z tytułu najmu ryczałtem dotyczy również kolejnych lat podatkowych (o ile podatnik nie dokonał wyboru innej formy opodatkowania). Ryczałtowa zasada

 • Ustanowienie rozdzielności majątkowej wstecz3 Października 2011

  mamy faktycznie żadnych relacji majątkowych. Na ile lat wstecz możliwe jest takie orzeczenie? Zgodnie z art. 52 § 1 k.r.o. z ważnych powodów każdy z małżonków może (...)

 • Budowa domu przez konkubentów28 Sierpnia 2008

  dopełniliśmy, że zainteresował się mną urząd skarbowy? Jeżeli jest osoba, która nie wykazuje wobec urzędu skarbowego dochodów pokrywających ponoszone przez nią wydatki, i (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane