Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wymagania Urzędu Skarbowego przy rejestracji VAT24 Października 2008

  żądanie za oczywiście bezzasadne, może wnieść skargę. Zgodnie bowiem z art. 227 Kodeksu postępowania administracyjnego, przedmiotem skargi może być w szczególności zaniedbanie lub (...)

 • Ustanowienie odrębnej własności lokalu15 Grudnia 2003

  którym może zamieszkać w warunkach takich, jakby otrzymał lokal zamienny. Z ważnych przyczyn, innych niż określone powyżej, właściciel może wytoczyć powództwo o rozwiązanie stosunku (...)

 • Wycena darowizny do aktu notarialnego20 Stycznia 2009

  wskazując wartość  czynności notarialnej określają ją tak, by nie była ona kwestionowana przez urząd skarbowy. Jeżeli urząd skarbowy nie zgadza się z podaną wyceną, (...)

 • Odszukanie adresu zamieszkania i pracy dłużnika13 Marca 2007

  urząd skarbowy? Jak rozumiemy nie zna Pan nawet gminy, w której może przebywać Pański dłużnik. W braku ustalenia we własnym zakresie adresu zamieszkania określonej osoby, jej wierzyciel (...)

 • Administracyjny tytuł wykonawczy na nieletniego20 Listopada 2006

  zadłużenia na żonę i dwoje nieletnich dzieci. Czy urząd skarbowy może wystawić administracyjny tytuł wykonawczy na nieletnich celem ściągnięcia podatku? Jak winien być wystawiony (...)

 • Informowanie US o następnej umowie najmu9 Czerwca 2009

  ;r opodatkowania przychodów z tytułu najmu ryczałtem dotyczy również kolejnych lat podatkowych (o ile podatnik nie dokonał wyboru innej formy opodatkowania). Ryczałtowa zasada

 • Ustanowienie rozdzielności majątkowej wstecz3 Października 2011

  mamy faktycznie żadnych relacji majątkowych. Na ile lat wstecz możliwe jest takie orzeczenie? Zgodnie z art. 52 § 1 k.r.o. z ważnych powodów każdy z małżonków może (...)

 • Budowa domu przez konkubentów28 Sierpnia 2008

  dopełniliśmy, że zainteresował się mną urząd skarbowy? Jeżeli jest osoba, która nie wykazuje wobec urzędu skarbowego dochodów pokrywających ponoszone przez nią wydatki, i (...)

 • Zgon właściciela przedsiębiorstwa12 Kwietnia 2006

  śmierci podatnika. Właściwym urzędem skarbowym jest w takim przypadku urząd skarbowy właściwy ze względu na ostatnie miejsce zamieszkania zmarłego podatnika. W przypadku setOstatni( '1' ); (...)

 • Ujawnienie źródła przychodów dla celów podatkowych23 Listopada 2004

  analizowanej sytuacji się pojawić. Urząd skarbowy może żądać wykazania źródeł, skąd osoba kupująca mieszkanie uzyskała dochód pozwalający jej na zakup tego mieszkania. Jeżeli (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane