Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy4 Grudnia 2003

  niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 22 do 25 lat, 4) 4 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 25 do 30 lat, 5) 5 lat-jeżeli (...)

 • Uprawnienie do wcześniejszej emerytury4 Stycznia 2006

  : osiągnął wiek emerytalny wynoszący: 55 lat dla kobiet i 60 lat dla mężczyzn, ma wymagany okres zatrudnienia, w tym co najmniej 15 lat pracy w (...)

 • Renta z tytułu niezdolności do pracy20 Maja 2004

  wynoszący łącznie co najmniej: 1) 1 rok - jeżeli niezdolność do pracy powstała przed ukończeniem 20 lat; 2) 2 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej (...)

 • Zmiana powództwa przed sądem pracy3 Listopada 2005

  stosunku pracy. Jeżeli nie, nie ma teoretycznie przeszkód, aby pracodawca rozwiązał z Panem stosunek pracy; opinia zakładowej organizacji związkowej (choćby negatywna dla (...)

 • Wcześniejsza emerytura a okres ochronny3 Kwietnia 2007

  Mężczyzna ukończył 58 lat, mając za sobą 35 lat pracy - w dziennikarstwie (w PAP i w Informacyjnej Agencji Radiowej). Czy w związku z prawem do emerytury w (...)

 • Umowa o dzieło a wcześniejsza emerytura2 Marca 2007

  Kobieta w wieku 55 lat przeszła na emeryturę i ma propozycję podpisania umowy o dzieło. Ile może zarobić w trakcie roku, aby nie narazić się na zmianę wysokości (...)

 • Wiek emerytalny dziennikarza15 Października 2004

  (20 lat), w tym co najmniej 15 lat pracy dziennikarskiej. Reasumując kobieta w wieku 55 lat, która nie podpisała umowy z otwartym funduszem emerytalnym ma (...)

 • Wniosek o emeryturę przed osiągnięciem wieku 15 Września 2008

  Za osiem miesięcy pracownik skończy 65 lat i będzie miał wówczas 45-letni staż pracy. Czy korzystając z faktu, iż ma ukończone 60 lat, pracownik może już teraz wystąpić (...)

 • Wcześniejsza emerytura dla przedsiębiorcy15 Marca 2004

  pracownikami, którzy nie osiągnęli w/w wieku emerytalnego określonego, mogą przejść na emeryturę (...) mężczyzna - po osiągnięciu wieku 60 lat, jeżeli ma (...)

 • Konsekwencje osiągnięcia wieku emerytalnego17 Lutego 2005

  tylko pracownik spełnia określone warunki. Stosunek pracy ustać musi w związku z przejściem na emeryturę, aby pracownik otrzymał odprawę pieniężną. praca, staż, emerytura, rozwiąznie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane