Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wniosek o przyznanie wcześniejszej emerytury14 Lipca 2006

  1949 r., która nie osiągnęła wieku emerytalnego, może przejść na emeryturę po osiągnięciu wieku 55 lat, jeżeli ma co najmniej 30-letni okres składkowy i nieskładkowy albo (...)

 • IKE a zmiana rezydencji podatkowej20 Czerwca 2006

  podatnicy, którzy nie mają w Polsce miejsca zamieszkania. Jeżeli osoba fizyczna nie ma na terytorium RP miejsca zamieszkania, zobowiązana jest opodatkować w Polsce jedynie dochody uzyskane (...)

 • Prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy4 Grudnia 2003

  niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 22 do 25 lat, 4) 4 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 25 do 30 lat, 5) 5 lat-jeżeli (...)

 • Uprawnienie do wcześniejszej emerytury4 Stycznia 2006

  : osiągnął wiek emerytalny wynoszący: 55 lat dla kobiet i 60 lat dla mężczyzn, ma wymagany okres zatrudnienia, w tym co najmniej 15 lat pracy w (...)

 • Renta z tytułu niezdolności do pracy20 Maja 2004

  wynoszący łącznie co najmniej: 1) 1 rok - jeżeli niezdolność do pracy powstała przed ukończeniem 20 lat; 2) 2 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej (...)

 • Zmiana powództwa przed sądem pracy3 Listopada 2005

  stosunku pracy. Jeżeli nie, nie ma teoretycznie przeszkód, aby pracodawca rozwiązał z Panem stosunek pracy; opinia zakładowej organizacji związkowej (choćby negatywna dla (...)

 • Wcześniejsza emerytura a okres ochronny3 Kwietnia 2007

  Mężczyzna ukończył 58 lat, mając za sobą 35 lat pracy - w dziennikarstwie (w PAP i w Informacyjnej Agencji Radiowej). Czy w związku z prawem do emerytury w (...)

 • Umowa o dzieło a wcześniejsza emerytura2 Marca 2007

  Kobieta w wieku 55 lat przeszła na emeryturę i ma propozycję podpisania umowy o dzieło. Ile może zarobić w trakcie roku, aby nie narazić się na zmianę wysokości (...)

 • Wiek emerytalny dziennikarza15 Października 2004

  (20 lat), w tym co najmniej 15 lat pracy dziennikarskiej. Reasumując kobieta w wieku 55 lat, która nie podpisała umowy z otwartym funduszem emerytalnym ma (...)

 • Wniosek o emeryturę przed osiągnięciem wieku 15 Września 2008

  Za osiem miesięcy pracownik skończy 65 lat i będzie miał wówczas 45-letni staż pracy. Czy korzystając z faktu, iż ma ukończone 60 lat, pracownik może już teraz wystąpić (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • wysokość alimentów

  Witam. Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji ile mogą wynosić alimenty na dziewczynkę,która we wrześniu będzie miała 4 latka. Jej tata zarabia (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane